— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
У прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат відповів на запитання ведучих щодо обстановки протягом минулої доби та ефективності української системи протиповітряної оборони.
— Як бачимо, ця ніч була більш-менш тиха, — сказав Юрій Ігнат. — На півдні маємо кілька збитих БПЛА, нині в повітряному командуванні «Південь» уточнюються їхні типи. Але загалом минула доба — як ніч, так і день, були дуже неспокійними. Ворог застосовував різні типи озброєння, зокрема балістичні ракети по мирних закладах.
Полковник Юрій Ігнат зауважує, що країна-агресор продовжує застосовувати проти цивільних об’єктів у прифронтовій зоні зенітні керовані ракети комплексів С-300 та С-400. Водночас під час застосування такого озброєння не за призначенням, тобто не проти повітряних цілей, а по землі, їхня точність ураження значно втрачається, і тому росармія випускає по наземних цілях не 1-2, а 7-8 ракет, уражуючи площі, по типу роботи, скажімо, «Граду». Це, за словами речника Повітряних Сил, є чистої води терористичними актами, які мають бути засуджені світовою спільнотою та обов’язково розслідувані, й винні повинні бути рано чи пізно покарані.
Відповів начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил і на запитання щодо статистики збитих засобів ураження противника.
— Так, статистику ми постійно оприлюднюємо, і ці підрахунки обов’язково треба вести, аби розуміти ступінь ефективності нашої системи протиповітряної оборони, — пояснює офіцер. — Приміром, минулої ночі нами було збито 10 із 10 крилатих ракет та 23 з 31 «Шахеда». Іншого разу ефективність бойової роботи по «Шахедах» була стовідсотковою: 36 із 36. На цю статистику впливає багато факторів. Це — і особливості бойової роботи в темну пору доби, і напрямки курсу цих засобів ураження. Ворог намагається обманути нас, ми — його, і одного разу це краще виходить у нас, іншого — на жаль, у противника. Намагаючись ускладнити роботу наших засобів протиповітряної оборони, противник постійно змінює маршрути запусків тих самих «Шахедів», використовує їх здебільшого вночі. Так, минулої доби «Шахеди» облітали Україну з двох сторін, і, втім, вони виявлялися та знищувалися. Зокрема, мобільними вогневими групами використовуються для виявлення цілей і прожектори, і лазерне наведення, адже побачити вночі в темному небі ціль дуже важко. Звідси — і різний ступінь ефективності наших засобів ППО. Проте в цілому вона є досить високою, і переважна більшість засобів ураження ворога нами знищується.
@armyinformcomua
Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинули 12 456 цивільних, ще 28 382 — отримали різного роду поранення.
Молодший сержант Ілля з позивним «Скала» — сержант із матеріального забезпечення медичної роти 38 окремої бригади морської піхоти. Його шлях до армії почався ще зі шкільної лави, а нині він не лише захищає країну, але й мотивує інших своїм прикладом.
На Курдюмівському напрямку російські війська не полишають спроб прорватися в напрямку українських позицій. Однак щоденна робота операторів РУБпАК «Фенікс» бригади «Помста» перетворює ці спроби на марні та невиправдані втрати.
Влада рф намагається унеможливити потрапляння в полон великої кількості північнокорейців, щоб приховати їхню участь в бойових діях на Курщині.
В умовах повномасштабного вторгнення рф українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас потребує подальших інвестицій та розвитку напряму спільних підприємств.
Підрозділи Сил безпілотних систем у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України завдали точного удару по Брянському хімічному заводу в місті Сєльцо — стратегічному об’єкту військово-промислового комплексу рф.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…