ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Мінцифри розширює співробітництво з НАТО у сфері технологій подвійного призначення

Новини
26 Травня 2023, 23:10
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Україна виходить на новий рівень співпраці з НАТО у сфері інновацій. Під час зустрічі у Брюсселі Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та заступник генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеки Девід ван Віл започаткували Діалог з інновацій високого рівня між Україною та НАТО, а також обговорили подальшу співпрацю у сфері технологій та оборонних інновацій.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Під час повномасштабної війни світ відкрив Україну як технологічну та інноваційну державу. І зараз наша країна залишається ідеальним майданчиком для тестування та розробки найкращих defense-tech рішень. Саме тому НАТО зацікавлені у співпраці з Україною і вже розглядають можливості для підтримки українських військових продуктів. Зокрема, розробок defense tech кластеру Brave1.

«Разом з українською хоробрістю ми відзначаємо творчість, спритність і інновації, які втілюють Збройні сили України. НАТО підтримує Україну, зокрема, в її інноваційних зусиллях. Як аматори воєнного часу, стартапи і неурядові організації допомагають перемагати російського агресора сьогодні, так само ми бачимо шлях до потужної української інноваційної екосистеми в економічному розвитку країни завтра», — сказав помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових безпекових викликів Девід Ван Віл.

Уже зараз Мінцифра та НАТО розпочнуть роботу за двома напрямами: експертна підтримка НАТО українських рішень подвійного призначення та пошук способів фінансування українських інновацій, які принесуть користь Україні та Альянсу. Також у 2022 році Альянс започаткував Фонд інновацій НАТО для розвитку технологій. Фонд планує інвестувати 1 мільярд євро в стартапи, які розробляють технології подвійного призначення, що є пріоритетними для НАТО. Він розпочинає активну роботу вже цього року.

Україна вже має спільні напрацювання з НАТО. Система ситуаційної обізнаності Delta, яка відображає поле бою в реальному часі, була створена в Центрі інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони за стандартами НАТО.

«Це найбільша війна з часів Другої світової та одночасно – найтехнологічніша війна в історії людства. Особливу роль у протистоянні ворогу, який у рази переважає за кількістю озброєнь та особового складу, відіграють саме інновації. Започаткування Діалогу з інновацій між Україною та НАТО – важливий крок, який виведе взаємодію нашої країни та Альянсу на новий рівень. Ми також готові ділитися досвідом з союзниками. Адже уже понад рік використовуємо інновації в умовах реальних бойових дій», – зазначив Михайло Федоров.

Під час зустрічі Михайло Федоров та Девід ван Віл підбили підсумки досягнень у межах Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS). 3 2014 року Україна – найактивніший учасник цієї програми Альянсу: українські науковці наразі очолюють понад 20 ініціатив у межах SPS.


«Злила» подрузі з рф позиції ЗСУ: на Харківщині судитимуть підприємицю
«Злила» подрузі з рф позиції ЗСУ: на Харківщині судитимуть підприємицю

Судитимуть мешканку селища Старий Мерчик, котра в особистій розмові у месенджері повідомила розсташування позицій українських захисників подрузі з рф.

«Я тільки встигав доповідати: ціль знищена»: екіпаж «Гепарда» збив 17 «Шахедів» за ніч
«Я тільки встигав доповідати: ціль знищена»: екіпаж «Гепарда» збив 17 «Шахедів» за ніч

Під час масованої атаки на Хмельниччину екіпаж зенітної самохідної артилерійської установки Cheetah за ніч збив 17 російських дронів-камікадзе.

Рекрутеру — премія, новобранцю — окоп: у росії провисає набір контрактників
Рекрутеру — премія, новобранцю — окоп: у росії провисає набір контрактників

У росії дедалі важче знаходять охочих підписувати контракти для війни проти України.

Склади, пункти управління та московський НПЗ: Сили оборони уразили низку ворожих об’єктів
Склади, пункти управління та московський НПЗ: Сили оборони уразили низку ворожих об’єктів

У ніч на 16 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України у Московській області рф уразили Московський нафтопереробний завод.

ВАКАНСІЇ
Механік, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Електрозварник (А2558)

від 20000 до 50000 грн

Криве Озеро

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

Інспектор прикордонної служби, водій

від 21000 до 25000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Стрілець-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Кулеметник

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Соборний РТЦК м. Дніпра