Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…
Поява низки так званих приватних військових компаній у тимчасово окупованому Криму передусім пов’язана зі зростанням страху серед російських окупантів та колаборантів перед контрнаступом Збройних Сил України.
Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк, повідомляє ГУР МОУ.
«Окупанти чітко розуміють, що бойові дії на території Криму будуть, і вони зараз будують укріплення, оборонні лінії — не лише в Криму, а й на півдні Херсонщини», — пояснив Андрій Черняк.
Представник ГУР МО України додав, що ватажки окупаційної влади на півострові вельми тривожаться через розчарування російською армією: хтозна, чи буде вона здатною захистити їхні сім’ї та награбоване майно у Криму.
«Ці приватні армії створені для захисту окупаційних адміністрацій через невпевненість у тому, що збройні сили росії зможуть їх захистити. І по-друге, вони не впевнені у цілісності російської федерації. Якщо росія почне „сипатися“, то от вони матимуть „ПВК“, які будуть захищати їхні статки, родини», — зазначив представник воєнної розвідки України.
За словами Андрія Черняка, фінансують так звані кримські ПВК з різних джерел: наприклад, ватажок окупаційної адміністрації Криму аксьонов збирав тамтешніх комерсантів та змушував виділяти гроші для своєї приватної армії.
«З одного боку, кримські бізнесмени змушені це робити, але з іншого — вони теж хочуть захистити себе і свої статки. Окупанти гарантують їм, що в разі чого — їх евакуюють, і все буде добре», — розповів Андрій Черняк.
Представник ГУР МО України повідомив, що так звані бойовики-«аксьонівці» отримують від 200 до 250 тисяч рублів на місяць, тренуються переважно на базі в Перевальному та на тимчасово окупованій Херсонщині, а інструкторами для них виступають професійно підготовлені російські військові з бойовим досвідом: вони отримують в кілька разів вищу зарплату — від 5 тисяч доларів і більше.
Новобранців до кримських «ПВК» рекрутують так, аби не конкурувати з пріґожиним та його «ваґнером»: «Набирають їх серед мобілізованих, створили подвійні контракти з „ПВК“ та міноборони. Вони намагаються передусім залучати населення Криму, але, окрім цього, проводять заходи по всій території росії», — розказав представник ГУР МО України.
Водночас Андрій Черняк наголосив, що кримські «ПВК» вважати «приватними» можна дуже умовно, оскільки російські спецслужби та армія не мають наміру втрачати контроль над ситуацією в окупованому Криму.
«У тоталітарній росії не може бути якихось воєнізованих формувань, які б не були підпорядковані силовим структурам», — підкреслив представник воєнної розвідки України.
@armyinformcomua
Власник успішної інтернет-крамниці, а нині «літун» 33-ї окремої механізованої бригади з позивним «Аякс», який у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до ЗСУ, розповів про свій бойовий шлях, порятунок від смерті завдяки автівці та нещодавнє наведення авіації на колону ворожої техніки.
За матеріалами СБУ та Нацполіції 15 років тюрми отримав агент фсб, який на замовлення рф займався підпалами.
За останні дні росіяни провели кілька безуспішних спроб атаки на місто з декількох напрямків, використовуючи бронетенхніку та мотоцикли.
У своєму вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський розповів про результати проведеної Ставки, дипломатичну роботу, посилення далекобійних ударів, ситуацію на фронті та енергетику.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.
Протягом 2025 року Міністром оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів. Зокрема, з початку II півріччя — 62.
від 25000 до 125000 грн
Вся Україна
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
від 50000 до 120000 грн
Івано-Франківськ
Івано-Франківський ОТЦК та СП
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…