Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…
Бахмут залишається пріоритетною ціллю для агресора. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий.
Він розповів, що, крім терористичного угруповання «Вагнер», противник підтягує на Бахмутський напрямок повітрянодесантні, мотострілецькі та деякі спеціальні підрозділи. Також ворог продовжує накривати щільним вогнем українські позиції.
— За цю добу окупанти 414 разів накрили наші позиції ствольною та реактивною артилерією, здійснили по місту 4 авіанальоти. Відбулось 17 зіткнень, у яких ворог втратив 92 окупантів убитими, 156 зазнали поранень. Також було підбито 2 ворожі БМП, 5 гармат, 1 САУ «Гвоздика», 5 безпілотних літальних комплексів (2 типу «Орлан», 2 «Ланцети» і 1 типу ZALA) та 13 польових складів із боєприпасами.
Офіцер додав, що нині для ворога важливо розганяти інформаційну хвилю про захоплення Бахмута. Причиною цього передусім є те, що росіяни майже 10 місяців не можуть взяти районний центр і зазнають колосальних втрат, водночас їм потрібно показати власні здобутки.
Також Сергій Череватий повідомив, що на Куп’янсько-Лиманському напрямку знизилась інтенсивність атак противника. Тут діє тільки регулярне військо і, відтак, воно менш активне в атакуючому плані, але більше накриває вогнем українські позиції. Така тенденція спостерігається понад місяць.
— Донедавна окупанти намагалися робити 5-7 атак на цьому напрямку, в останні дві доби спостерігаємо, що вони спроможні провести 1 атаку. Так було цієї доби в районі Білогорівки. Противник намагався штурмувати наші підрозділи, зазнав втрат та відступив. У підсумку — 32 окупанти було вбито, 79 зазнали поранень, одного взяли в полон. Загалом на цьому напрямку за цю добу противник 509 разів обстріляв наші позиції всіма калібрами та артилерійськими системами, здійснив 12 авіанальотів.
Водночас речник Східного угруповання військ ЗСУ вкотре підкреслив, що українські артилеристи є майстрами своєї справи, які набагато потужніше від ворога приділяють увагу розвідці цілей, майстерності влучання. Точне використання снарядів допомагає українським захисникам тримати з ворогом паритет навіть за умов, коли снарядів менше за кількістю.
— На початку агресії ворог мав набагато більше снарядів. Нині тільки на нашій ділянці фронту вони в середньому витрачають близько 33-35 тис. снарядів за одну добу. Це — не снарядний голод, це, можливо, зменшення певних оперативних можливостей порівняно з тими безмежними, які вони мали на початку агресії, коли минулого літа могли поливати наші позиції на всій лінії фронту в режимі нон-стоп. Нині противник концентрується на пріоритетних напрямках, де доволі щільно поливає нас вогнем із різних артилерійських систем. У нас же немає снарядного голоду, у нас, скоріше, — снарядна дієта, що дає змогу українським артилеристам бути більш точними та влучними, можна сказати, снайперами.
Найбільш боїв припало на Покровський (46) та Гуляйпільський (28) напрямки.
За минуло добу втрати російської армії склали 1350 одиниць особового складу та 2 системи протиповітряної оборони.
На Південно-Слобожанському напрямку прикордонники-оператори БПЛА бригади «Гарт» уразили ворожий танк та інші об'єкти ворога.
Ворог обстріляв житлові будинки Запоріжжя, травми отримали чоловіки 67 та 49 років та десятирічна дитина.
З початку цієї доби фіксується висока інтенсивність бойових дій: окупаційні війська здійснили 64 штурми позицій українських підрозділів.
Дронарі 63 окремої механізованої Лиманської бригади фіксують локації накопичення окупантів та завдають удари по ворожим сховкам.
медбрат/медсестра 144 окремої піхотної бригади
від 20000 до 120000 грн
Чернігів, Чернігівська область
Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…