Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
У камінному залі Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» 18 травня відбулося відкриття фотовиставки під назвою «Українська Повстанська Армія — нескорені герої», приуроченої до Дня Героїв.
В експозиції представлені знімки з «Яворівського фотоархіву УПА» та інших архівів Української Повстанської Армії, кримінальних справ (НКВС, МГБ, МВС СРСР тощо) та особистих архівів родин вояків-повстанців.
«Тема фотовиставки вибрана не випадково, — прокоментувала для АрміяInform генеральний директор музею Оксана Новікова-Вигран. — Оскільки День Героїв — це день пам’яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, а вояки Української Повстанської Армії одні з них.
Влада радянського союзу систематично поширювала дезінформацію про національно-визвольні рухи народів, які потрапили в тенета тоталітарного режиму країни рад, а теперішня влада росії продовжує цю чорну справу. Українські повстанці не були винятком. Ми дотепер пожинаємо плоди ворожої пропаганди, проте в наших силах розповідати правду про наших героїв-повстанців».
Зі світлин, розміщених на стінах камінної зали, на гостей музею дивляться вояки УПА — Герої нескореної армії. Під кожним фото підпис, що розкриває персональні дані про повстанців.
Під час відкриття фотовиставки заступник керівника військово-історичного клубу «Повстанець» Андрій Мацьків подякував колективу музею за багаторічну плідну співпрацю.
— Завдяки принциповій позиції керівництва та колективу музею ми вчергове в столиці України презентуємо поціновувачам світлини, що зберегли обличчя героїв, чиїми слідами в теперішній час пішли сотні тисяч уже новітніх захисників Батьківщини, — зазначив пан Андрій під час відкриття виставки.
Також військовий реконструктор, а зараз військовослужбовець ЗС України розповів присутнім про світлини, представлені в експозиції, та їхню історію. В експозиції можна побачити як уже відомих повстанців, матеріали про яких уже експонувалися в музеї, це, зокрема, Василь Білінчук-«Сибіряк» та Іван Кулик-«Сірий», так і повстанців, які дотепер були мало відомі зі світлин.
Більшість світлин виявлена в останні роки і є малопоширеними. На них ми бачимо референтів Служби безпеки Жаб’євського районного проводу ОУН (р) (Організація українських націоналістів революційна) Василя Небесійчука-«Заведію», світлин з яким найбільше, Івана Манчука-«Білогруда» та Івана Хімчака-«Ваньку», надрайонного провідника Івана Скульського-«Артима», районних провідників Василя Мельничука-«Гармаша» та Дмитра Гурея-«Тріску», кущових провідників Андрія Калиняка-«Чорноту», Григорія Домнюка-«Вихора» та Михайла Могорука-«Сагайдачного», сотенних Дмитра Негрича-«Мороза», Костянтина Приймака-«Підгірського» та Романа Дубика-«Боєвіра», а також інших провідників, референтів та просто боївкарів СБ, членів збройного підпілля, які роками чинили спротив московському окупанту.
Більшість із них походить із тодішніх Жаб’ївського й Косівського районів, майже всі полягли в боях на полі слави. Тепер псевдоніми багатьох із них взяли собі їхні земляки, сучасні герої російсько-української війни.
Над створенням експозиції спільно працювали колектив музею, військово-історичний клуб «Повстанець» та дослідник «Яворівського фотоархіву УПА» пан Василь Гуменюк.
Фотовиставка працюватиме з 18 до 31 травня. Дізнатись про інші заходи, які відбуваються в Київській фортеці, та порядок відвідування музею можна на офіційній інтернет-сторінці музею, перейшовши за посиланням kyiv-fortress.org.ua.
Фото автора
@armyinformcomua
Окупанти намагалися штурмувати українські позиції за допомогою техніки, але їхні плани зіпсували воїни 47 окремої механізованої бригади спільно з пілотами 82 окремої десантно-штурмової бригади.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування РУБпАК «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» полюють на ворога та його об’єкти в Луганській області.
Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Протягом дня, 8 грудня, російські загарбники атакували два райони Дніпропетровської області.
Загін розвідки спеціального призначення 12 бригади «Азов» показали, як «зачистили» від російських загарбників міську забудову біля Нью-Йорку.
Сьогодні, 8 грудня, російські війська кілька разів обстрілювали жителів Херсонщини, внаслідок чого один чоловік загинув і ще двоє постраждали.
від 22000 до 120000 грн
Луцьк, Волинська область
від 20000 до 120000 грн
Київ
3 Окрема штурмова бригада
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…