Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Зовнішньополітичне відомство України закликає міжнародних партнерів, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, засудити сьогоднішні злочини депортації кримськотатарського народу та визнати їхню депортацію у 1944 році геноцидом.
Про це йдеться в заяві МЗС України з нагоди 79-ї річниці депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу.
«Переконані, що лише перемога України та звільнення Кримського півострова зможе покласти край системним репресіям проти корінного кримськотатарського народу та відновити повагу до прав людини у світі», — йдеться в заяві МЗС України.
За сфабрикованими справами у 1944 році срср звинуватив кримськотатарський народ у співпраці з нацистською владою, що стало надуманим приводом запустити механізм депортації. Порушуючи норми міжнародного права, радянський уряд здійснив акт геноциду, аби стерти національну ідентичність кримськотатарського народу — корінного народу України, забороняючи використання рідної мови, сповідування своєї релігії та збереження власної культури.
«Ми пам’ятаємо тих, хто постраждав від цієї трагедії, та віддаємо належну шану кримськотатарському народу, який протягом сторічь зазнавав і продовжує зазнавати репресій з боку російської імперії, срср, а тепер сучасної росії», — наголосили в зовнішньополітичному відомстві України.
Після тимчасової окупації росією Криму у 2014 році та широкомасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Крим фактично став величезною в’язницею під відкритим небом і місцем для приховування злочинів рф. Понад 180 громадян України були позбавлені волі на основі політично та релігійно вмотивованих переслідувань в Криму.
«Вимагаємо від російської федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх політичних в’язнів, забезпечити повне дотримання зобов’язань рф як держави-окупанта відповідно до міжнародного праваї», — зазначається в заяві МЗС України.
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…