Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
До російського вторгнення на нашу землю Україна посідала в Європі за кількістю музеїв одне з провідних місць. За останні 14 місяців багатьом з них було завдано непоправної шкоди. А чимало з тих, хто знаходиться на території, що побувала під брудним чоботом російського солдата або й сьогодні є тимчасово окупованою, частково, а то й повністю зруйновані, або варварськи пограбовані.
Наприклад, на Київщині, у Маріуполі, Запоріжжі та інших українських містах рашисти, якщо не знищили їх при «звільненні» цих населених пунктів, то пограбували точно.
У роки Другої світової війни нацисти, як відомо, вирізнялися «небайдужим ставленням до усього прекрасного, відображеного в музеях», як говорив шеф СС Генріх Гіммлер. Тож на окупованих територіях вони нищили музеї, забирали найбільш цінні експонати. Сьогодні так роблять рашисти, поцупивши з музеїв Херсона, Маріуполя, Мелітополя, Каховки чимало експонатів. Незабаром вони можуть з’явитися — якщо вже не з’явилися — у музеях пермі, вологди, чебоксарів тощо. А можливо, і в ермітажі, який і так нашпигований експонатами, які не мають жодного відношення до росії.
Не згущую фарби: картини, викрадені з Художнього музею міста Херсона, сьогодні знаходяться у музеї Тавриди у Сімферополі. Це, зокрема, картина Івана Похитонова «Пікет на березі річки. Захід сонця», написана в 1890 роки олією на дереві. Друге полотно — «Хати на заході сонця» Павла Соколова, що належить до золотого фонду музейного зібрання, теж там. За словами радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, російські військові вивезли всі цінні експонати з Музею краєзнавства та Художнього музею ім. Куїнджі, що в Маріуполі. Зокрема, оригінали картин Архипа Куїнджі та Івана Айвазовського.
Натомість російські пропагандисти зі шкіри лізуть, щоб довести пересічним московитам, як росіяни піклуються про українську культуру, зокрема про музеї. Наприклад, пропагандистка-агітаторка за «руський мир» маша захарова, яка на болотах іменується речницею орківського мзс, вважає, що росіяни усіляко «сприяють відродженню на звільнених українських землях музейної справи». Розумію, що така вже робота у неї та їй подібних — брехати та лицемірити. Але своїм хлопським розумом розумію, що і у брехні є якась межа. Та лише не для московітів. Інакше б машка не сказанула восени минулого року — напередодні чергової річниці з дня народження видатного лікаря-хірурга Миколи Пирогова — наступне: «Нам там роботи вистачить. Зокрема і щодо вшанування найкращих синів росії, які в силу обставин поховані в українській землі. Пирогов — один з них. Музею, який існував ще з радянських часів, у Вінниці вже немає, вулиці, названої іменем Миколи Івановича, немає. Невідомо, чи нацисти й тіло не викинули з церкви-усипальниці…»
Будь-який притомний вінничанин чи вінничанка після почутого покрутить пальцем біля скроні. І це як мінімум. Ну а як максимум, то подумки вкаже маші курс «вслід за російським кораблем». Адже музею, про який вона згадує, давно надано статус Національного, він у відмінному стані, є, як і була, вулиця, що має ім’я Пирогова. Як і медичний університет: ніхто їх не перейменовував і не збирається перейменовувати. Але ж сидить у кацапетовці якийсь кацапчук і, почувши з похмілля цю маячню, теж вважатиме, що у нас нацисти правлять бал.
А як інакше, якщо неповажні академіки-професори у ці «одкровення» вірять? Принаймні так кажуть з телеекранів. Загалом захарова вважає, що у світі «демонізують росію, проводять «насильницьку українізацію, підтримують культуру скасування всього російського». Річ у тім, що кілька місяців тому експерти ООН опублікували звіт, у якому сказано, що росія продовжує «очорнювати історію та самобутність українського народу для виправдання війни та ненависті». У ньому йдеться, що серед важливих культурних об’єктів України, що постраждали внаслідок обстрілів, — музеї, бібліотеки та церкви. Нагадаю, що представники ЮНЕСКО за рік цієї війни зареєстрували близько 250 об’єктів культурної спадщини України, що постраждали чи були знищені через війну, розв’язану росією. Серед них і десятки музеїв.
Якщо у когось виникне запитання, якого ж біса маша так нагло бреше про музей Миколи Пирогова, відповідаю: а про щось інше, говорячи про Україну, вона що, правду каже? Але є й інші варіанти відповіді. Цією маячнею вона хоче якось обілити російську владу, яка занедбала сотні російських музеїв. Насамперед тих, що, висловлюючись пристойним сленгом, знаходиться у так званій глибинці. Ну а якщо іншими словами, то в затурканій тьмутаракані, як самі московити, проживаючи в москві чи санкт-петербурзі, називають свої околиці.
росіяни, яких вигнали з окупованих ними міст і сіл, продовжують їх злісно обстрілювати. Серед об’єктів, «вдало знищених високоточними ударами», є і музеї. Так, нещодавно рашисти завдали удару по музею Куп’янська, що на Харківщині. Загинули співробітниці музею — 54 та 57 років. Їхні тіла рятувальники діставали з-під завалів кілька годин…
Пілоти батальйону ударних БПЛА Black Raven 93 механізованої бригади «Холодний Яр» майстерно вичислили, а потім і ліквідували «жабу», як називають у військах причіпну гаубицю Д-30.
Володимир Зеленський у своєму зверненні відгукнувся на удар росії по пансіонату для літніх людей у Сумах.
На Львівщині затримали командира взводу матеріального забезпечення, який торгував державним паливом.
Бійці 108 гірсько-штурмового батальйону у складі 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» уразили російський танк та трьох загарбників.
Удень 19 вересня війська рф здійснили обстріл селища Вільча Чугуївського району на Харківщині.
Затримали ще двох колаборанток, які працювали на окупаційні адміністрації рашистів.
Захищаємо світ
від 21000 до 121000 грн
Дніпро
Drone Force, рекрутинговий центр Сухопутних військ ЗСУ
від 20000 до 120000 грн
Десна (Чернігівська обл.)
Військова частина А4302
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…