Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
У Трапезній палаті Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відкрилася виставка — «…Але будуть відроджені у славі й силі». Вона розповідає про храми України, понівечені внаслідок широкомасштабного російського нападу.
За час широкомасштабної агресії російської федерації російські окупанти зруйнували, сплюндрували або пошкодили близько пів тисячі храмів і сакральних споруд на території України, значна частина з яких має історико-культурну цінність та є пам’яткою архітектури й мистецтва. Цілеспрямовано та систематично загарбники руйнують Українські храми, які є матеріальним втіленням духовності нашого народу.
У відкритті виставки взяли участь: Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, виконувач обов’язків генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко, генеральний директор Національного музею Революції Гідності, координатор Штабу порятунку спадщини (HERI) Ігор Пошивайло та головний зберігач фондів Національного музею історії України у Другій світовій війні Оксана Янковенко.
Звертаючись до присутніх, Предстоятель ПЦУ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зазначив, що російське зло, яке спричинило руйнування українських храмів, неодмінно буде покаране. Адже добро і правда врешті завжди перемагають.
«Ми прагнемо, щоб в Україні запанував справедливий мир, але справедливий мир запанує тільки тоді, коли ми здобудемо повну перемогу. Коли ми остаточно виженемо окупанта з нашої української землі й це неодмінно відбудеться, тому що ми з вами приречені на перемогу. Правда перемагає, добро перемагає, життя перемагає, світло перемагає темряву. Ми пройдемо ці випробування. Вони зроблять нас ще більш духовно сильними, витривалими і після нашої перемоги ми будемо відновлювати, відроджувати та відбудовувати те, що агресор зруйнував», — зазначив Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.
Експозиція складається з 39 світлин пошкоджених або зруйнованих храмів різних конфесій, що знаходяться переважно на деокупованій території України. Крім того, є фото церков з тимчасово окупованих територій та місць, де ведуться активні бойові дії.
Друга частина експозиції складається з предметів, які музейники привезли зі своїх експедицій до звільнених від окупантів населених пунктів. Зокрема, у Трапезній палаті представлені понівечені ікони, церковні дзвони зі слідами від куль, елементи іконостасів та багато інших експонатів. У кожного з предметів є своя унікальна і водночас трагічна історія.
Крім того, в Трапезній палаті розмістили предмети зі зруйнованого в часи Другої світової війни Успенського собору Києво-Печерської лаври, аби продемонструвати паралелі між подіями того часу і теперішньою широкомасштабною агресією російської федерації проти України.
Третя частина виставки є інтерактивною, оскільки жодне з музейних приміщень не може вмістити предмети зі знищених релігійних споруд та інформаційні матеріали про них.
«Ворог, стріляючи в наші храми, стріляє в Бога, попри віросповідання. 100 з цих споруд повністю зруйновані. Ми безперечно все відбудуємо, але для нас важливо зафіксувати те зло, яке творить з храмами України російський агресор. Сподіваюсь, що це стане реальним втіленням європейського гасла «Ніколи знову». Ми зможемо осягнути це після нашої перемоги, а також відтворити ту велич наших храмів, якою вона була до війни, і навіть зробити їх кращими», — сказав під час відкриття виставки Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Експозицію організовано спільними зусиллями Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Національного музею історії України у Другій світовій війні, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності, Штабу порятунку спадщини (HERI) та за участю Православної Церкви України.
Виставка триватиме впродовж року.
Фото автора
Командир особливої снайперської роти 58 мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського Сергій Варакін розпочинав із волонтерства у 2014, приєднався до війська у 2016 і очолив взвод снайперів.
Рівень підготовки російських солдатів, які воюють на півночі Харківської області, лишається вкрай невисоким. Зазвичай ці військовослужбовці не мають достатньої підготовки та жодного досвіду бойових дій.
Пілоти батальйону ударних БПЛА Black Raven 93 механізованої бригади «Холодний Яр» майстерно вичислили, а потім і ліквідували «жабу», як називають у військах причіпну гаубицю Д-30.
Володимир Зеленський у своєму зверненні відгукнувся на удар росії по пансіонату для літніх людей у Сумах.
На Львівщині затримали командира взводу матеріального забезпечення, який торгував державним паливом.
Бійці 108 гірсько-штурмового батальйону у складі 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» уразили російський танк та трьох загарбників.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
від 20100 до 120000 грн
Одеса, Одеська область
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…