ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Скріплені кров’ю»: у Києві презентували фільм і книгу про грузинів, які захищають Україну

Новини Регіони
Прочитаєте за: 4 хв. 11 Травня 2023, 10:18

У Києві презентували документальний фільм тележурналіста Олега Манчури та книгу «Скріплені кров’ю» про грузинських добровольців на російсько-українській війні. Зйомки стрічки відбувалися в Грузії, Бельгії та на лінії фронту в Запорізькій області. На презентації були присутні головний герой фільму — Заза Нануашвілі — засновник грузинського національного батальйону у складі Інтернаціонального легіону Збройних Сил України та творча команда проєкту. Подію приурочили до 105-ї річниці проголошення Української та Грузинської держав у 1918 році.

Через історію Зази Нануашвілі та історію його родини розкривається історія грузинського добровольчого руху. Він — колишній офіцер спецпризначення МВС Грузії, боронить Україну з 2014 року пліч-о-пліч із сином Вано. Дружина Зази — українка Олена — волонтер. У цьому контексті він зазначив: «Ось я говорив, що воюю за Грузію, але потім у мене народився маленький син, я створив сім’ю з українкою. Я полюбив Україну, як рідну. І тепер я можу від усього серця сказати, що я воюю і за Україну. За Грузію і за Україну».

Учасники пресконференції повідомили, що зараз у лавах Сил оборони України повномасштабне вторгнення росії відбивають понад 2,5 тисячі грузинів.

Заза Нануашвілі

«Спочатку мені довелося воювати разом з українцями — “западенцями”. Потім познайомився з грузинами. Адаптувався. Приєдналися старі друзі — однодумці з такими самими, як у мене, принципами і метою. Зараз у мене великий підрозділ, де воюють не лише грузини та українці, а й британці, американці, чилійці, перуанці, південноафриканці, поляки. Всі є, окрім “русскіх”. “Хороші русскіє” — тільки в мішках», — зазначив Заза Нануашвілі під час презентації.

Були презентовані два епізоди фільму «Скріплені кров’ю», які найближчим часом будуть продемонстровані в ефірі загальнонаціональних українських телеканалів. У планах творців — також презентувати стрічку в Брюсселі.

Олег Манчура

Книга, співавторами якої є Богдан Пастух, Олег Манчура і Олександр Кучерук, розпочинається з історії українсько-грузинських зв’язків, які значно ширші, ніж здається на перший погляд. Історичний контекст плавно підводить читача до неминучості боротьби обох народів проти спільного агресора і окупанта. Видання повертає читача в атмосферу початку 1990-х років, коли москва інспірувала конфлікти по всьому периметру конаючого радянського союзу. Тоді росія окупувала Самачабло (Південну Осетію) та Абхізію. На боці уряду Грузії воювали українські добровольці, а українська авіація за наказом Леоніда Кравчука допомагала евакуювати біженців, які тікали від російських танків… Коли в серпні 2008 року росія знову вторглася на територію Грузії, бойові операції грузинської армії прикривали українські системи ППО… Про всі ці події йдеться в книзі через історії очевидців, багато з яких ще 2014 року приїхали до України, аби допомогти українцям захиститися від ненависної московської орди.

Історії, крізь призму особистого досвіду, зафіксовані й у фільмі, і на сторінках книги, є надзвичайно важливими для усвідомлення глибинного сенсу боротьби з поневолювачем, розуміння мотивації героїв та фіксації деталей бойових дій.

Історичні матеріали та інтерв’ю зі спогадами та міркуваннями про війну з росією грузинських добровольців щодесять сторінок книги перериваються біографічними довідками загиблих у 2014–2021 роках героїв російсько-української війни, які уклали Андрій Ковальов та Ростислав Мартинюк.

За словами редактора книги Ростислава Мартинюка, метою роботи було розкрити унікальний феномен грузинського добровольчого руху в Україні. І з цим завданням автори, режисери, редактори, монтажери та дизайнери впоралися на відмінно.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Два танки та окупант у кущах — на Харківщині вполювали російську техніку та особовий склад

Два танки та окупант у кущах — на Харківщині вполювали російську техніку та особовий склад

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» на Харківщині знищили танки та запустили окупанта у небо.

На фронті військові можуть навіть не помічати симптомів інфаркту: військовий хірург про специфіку роботи

На фронті військові можуть навіть не помічати симптомів інфаркту: військовий хірург про специфіку роботи

Начальник відділення серцево-судинної хірургії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко розповів про специфіку роботи під час війни.

Президент під час зустрічі з Міністром оборони сказав, що Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах з США

Президент під час зустрічі з Міністром оборони сказав, що Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах з США

Володимир Зеленський провів нараду з Міністром оборони України Рустемом Умєровим на  якій обговорювалися закупівлі дронів та зміни у відносинах з США.

Курщина без арти — тероборонці знищили 6 російських гармат на території ворога

Курщина без арти — тероборонці знищили 6 російських гармат на території ворога

Воїни роти ударних безпілотних авіакомплексів Rugby Team 129-ї бригади Сил територіальної оборони провели демілітаризацію вогневого потенціалу противника в Курській області.

Штурмували цілим натовпом — окупанти спробували налякати чисельністю

Штурмували цілим натовпом — окупанти спробували налякати чисельністю

Бійці Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького показали спробу росіян атакувати справжнім натовпом.

Смертельні хованки — наші пілоти вбивали російських штурмовиків у найнесподіваніших місцях

Смертельні хованки — наші пілоти вбивали російських штурмовиків у найнесподіваніших місцях

Пілоти підрозділу Falcon Squad 57-ї мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка знищили 5 окупантів, які намагалися сховатися в укриттях.

ВАКАНСІЇ

Навідник

від 45000 до 110000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

Оператор-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Водій кат. В

від 28000 до 36000 грн

Київ

Військова частина А3628

Технік служби захисту інформації

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Стрілець

від 53000 до 120000 грн

Миргород

148 батальйон 116 ОБр Сил ТрО

--- ---