Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Сьогодні у Стамбулі відбувається робоча зустріч щодо майбутнього зернової угоди за участю технічного персоналу делегацій ООН, Туреччини, України, та рф. Наразі, заплановані на сьогодні офіційні перемовини між заступниками міністрів оборони цих країн про продовження постачання українського збіжжя для народів світу, що голодують, перенесено на наступний тиждень. Яка ціна дипломатичних зусиль України щодо подолання світової продовольчої кризи, читайте у стислому огляді спеціального кореспондента АрміяІnform.
Як повідомив напередодні глава оборонного відомства турецької сторони, що приймає, Хулусі Акар виданню Haber Turk, сторони докладають усіх зусиль для продовження строку дії угоди, який спливає 18 травня цього року. Він розповів, що заступники міністрів оборони країн, які братимуть участь у перемовинах, розглянуть не лише питання продовження постачання українського зерна морськими коридорами, які на сьогодні блокує рф. Також мають розглянути питання розблокування та евакуації кораблів, які знаходяться в акваторії Чорного моря під прапором Туреччини.
— Напередодні важливої зустрічі в Стамбулі у мене склалось враження, що попередні перемовини сторін та підготовча робота повинні принести позитивні результати, — підкреслив міністр оборони Туреччини. — Ми всі дуже стараємось, щоб максимально прискорити та гарантувати світові позитивне рішення щодо цих важливих питань, без будь-яких збоїв.
За даними Організації Об’єднаних Націй, оприлюдненими на цьому тижні, загарбницька війна, яку розв’язала рф в Україні, на тлі економічних потрясінь привела к підвищенню цін на продовольство у всьому світі. Внаслідок цих процесів глобальна продовольча криза значно поглибилась. Наразі, 258 мільйонів людей у всьому світі відчувають гостру нестачу харчових продуктів. За підсумками року широкомасштабного вторгнення рф в Україну кількість людей, що потерпають від голоду, у порівнянні з попереднім 2021 р., зросла на 65 мільйонів осіб. На думку експертів ООН, навіть в самій Україні, яка вважається світовою житницею, у буремному 2022 році з дефіцитом продовольства зіштовхнулась чверть її населення.
— Якщо ви запитаєте мене, чи оптимістично я налаштований, я відповім своєю улюбленою цитатою Жана Монне: я не оптиміст і я не песиміст, я сповнений рішучості. Вважаю, що це добре для світу, — зауважив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, відповідаючи на питання про перспективи продовження Чорноморської зернової ініціативи. — Думаю, що це насамперед добре для сторін, які беруть участь у перемовинах. ООН зробить все можливе, щоб це сталося.
За словами Генсека ООН, керівництво Організації активно взаємодіє не лише з турецькою та українською сторонами, а й з рф. Мова йде, зокрема, про укладання Меморандуму між російською державою, яка блокує військовими засобами вивіз українського продовольства насамперед для країн, що потерпають від голоду, та безпосередньо Секретаріатом ООН. За повідомленням очільника ООН, цим міжнародним документом країна-агресор намагається закріпити за собою певні преференції щодо сприяння просуванню російського продовольства та добрив на світові ринки.
Зауважимо, що цинічний шантаж світу, з використанням власних збройних сил, російська федерація здійснює в умовах тотального погіршення екологічної ситуації та клімату на планеті, які також викликані масштабною війною рф в Україні. Це відбувається в той час, коли через посухи та неврожаї більш ніж 35 мільйонів дітей у світі, за даними ООН, у віці до 5 років страждають від виснаження та хронічного гострого недоїдання. З них 9,2 мільйона перебувають у критичному становищі та їм загрожує смерть.
Отже, від рішень, які будуть ухвалені на наступному тижні в Стамбулі делегатами від ООН, заступниками міністрів оборони Турецької Республіки, України та росії, залежить розв’язання питань не лише сталого економічного розвитку української аграрної галузі. Доля більш ніж чверті мільярда людей, які сьогодні страждають від голоду та чекають на українські зернові, опинились в руках військових, зокрема, з України. Вони сподіваються на зняття російської військової блокади з «зернового коридору» насамперед дипломатичним шляхом.
Оператори 412 окремого батальйону безпілотних систем NEMESIS знищили понтонну переправу на Луганському напрямку.
Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру МСЕК та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн у різних валютах.
Оперативна обстановка на Харківському напрямку суттєвих змін не зазнала та залишається складною. Сили оборони України продовжують стримувати натиск російських окупаційних військ.
Служба безпеки затримала на Донеччині ще одного агента воєнної розвідки рф. Зловмисник розвідував бойові позиції українських військ, які тримають оборону на одному з найгарячіших напрямків фронту — Покровському.
За майже два місяці роботи застосунку Армія+ в ньому зареєструвалися 300 000 військовослужбовців, а понад 1000 військових формувань — організовували роботу з електронними рапортами.
Протягом минулої доби, 3 жовтня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 127,63 га і знешкодили 293 одиниці вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 авіаційні бомби.
Захищаємо світ
від 21000 до 54000 грн
Степанівське, Сумська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…