ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Унаслідок нічної повітряної атаки на Одесу людських жертв немає, більшість дронів знищено — Наталія Гуменюк

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Травня 2023, 9:53
Іранський БПЛА типу Shahed
Ілюстративне фото

Сьогодні вночі з напрямку Азовського моря по південних областях України ворогом було запущено 15 ударних дронів Shahed-136/131. 12 повітряних цілей було знищено Силами протиповітряної оборони та мобільних вогневих груп. На жаль, є три влучання в гуртожитки одного з навчальних закладів Одеси. Пожежу оперативно ліквідовано, люди не постраждали.

Про це в ефірі національного марафону «Єдині новини» повідомила начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк.

Офіцер відзначила, що характерною особливістю цієї атаки стало те, що на хвостовиках запущених по нас дронів було маркерами написано «за москву, за кремль» з використанням відповідної символіки.

Також вона розповіла, що станом на зараз вороже корабельне угруповання в Чорному морі налічує 11 кораблів, чотири з них надводні носії крилатих ракет. Це до 32 ракет типу «Калібр», готових до використання.

Динаміка застосування загарбниками озброєння, яка прослідковується в нашій зоні відповідальності, говорить про те, що вони намагаються заміщувати ракетне озброєння безпілотними літальними апаратами. Зокрема, минулої доби, вочевидь готуючись до нічної атаки, противник активізував безпілотну розвідку, про що свідчать два збиті безпілотники оперативно-тактичного рівня. Час від часу ми спостерігаємо присутність у морі ворожих кораблів, які також несуть безпілотники, що застосовуються для отримання розвідувальної інформації, зазначила Наталія Гуменюк.

За словами начальника пресцентру, на окупованих територіях противник постійно маневрує, змінює місце дислокації. На лівому березі Дніпра побудову своїх військ загарбники облаштовують за принципом розміщення першого шару з гарматного м’яса, тобто мобілізованих, а більш підготовлені підрозділи відтягують назад, на більш захищені рубежі оборони.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Військова історія в почесних найменуваннях: 11-та окрема бригада армійської авіації «Херсон»

Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.

Щоб ефективно працювати з неба — треба пройти «землю»: історія дронаря з позивним «Дюна»
Щоб ефективно працювати з неба — треба пройти «землю»: історія дронаря з позивним «Дюна»

Він воював у піхоті, де зазнав поранення, але повернувся, щоб продовжити знищувати ворога з неба. Тепер його дрон зриває ворожі штурми і рятує життя.

«Б’ють по колесах війни» — дронарі знищують логістику ворога на Запоріжжі
«Б’ють по колесах війни» — дронарі знищують логістику ворога на Запоріжжі

Українські дрони методично «вибивають» транспорт противника разом із його можливостями воювати.

«Возив зброю на фронт»: СБУ оголосила підозру віцепрем’єру рф Трутнєву
«Возив зброю на фронт»: СБУ оголосила підозру віцепрем’єру рф Трутнєву

Російського урядовця викрили на постачанні дронів і озброєння для війни проти України.

Україна посилює боротьбу з «тіньовим флотом» рф та синхронізує санкції з партнерами
Україна посилює боротьбу з «тіньовим флотом» рф та синхронізує санкції з партнерами

Санкції зводять у єдину систему. Україна разом із партнерами посилює тиск на російські схеми в морі.

«Слухайте небо і йдіть у цивільному»: окупанти маскуються під мирних на Оріхівському напрямку
«Слухайте небо і йдіть у цивільному»: окупанти маскуються під мирних на Оріхівському напрямку

Перехоплення фіксує нову тактику ворога. Російські десантники намагаються просуватися, ховаючись за цивільним одягом.

ВАКАНСІЇ
Junior Product Support

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

Бойовий медик

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Кухар

від 25000 до 45000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Стрілець-санітар

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Оператор БПЛА 23 ОМБр

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Навідник, військовослужбовець

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

--- ---