ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Харкові презентували український БПЛА під назвою Sirko

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 2 Травня 2023, 17:33

— Перше творіння нашого підприємства БПЛА Sirko — це тактичний розвідник літакового типу з нерухомим крилом. Він може збирати розвідувальну інформацію, забезпечуючи сталий відеозв’язок з оператором на відстані до 30 кілометрів, в офлайн-режимі — до 50 км, — розповідає голова наглядової ради ТОВ «Науково-виробнича компанія Skyassist» Ігор Криничко.

За словами виробників, БПЛА Sirko виготовлений з литого корпусу, тобто ця особливість дозволяє організувати процес зборки апарата на конвеєрі та забезпечити його масове виробництво.

— Ми маємо змогу збирати до 1 тисячі БПЛА на місяць. Водночас при належному фінансуванні ми можемо масштабувати наші виробничі потужності, оскільки технологія штампування дозволяє робити близько 200 бортів на день. Вартість безпілотника без станції 3 тис. доларів. З наземною станцією, залежно від комплектації — до 9 тис. доларів США, — розповідає Криничко.

Sirko має розмір 93 сантиметри в крилах, він вважається надлегким, оскільки важить лише 1,37 кілограма. Заряду акумулятора вистачає, аби подолати відстань до 130-140 кілометрів на висоті близько 1 тисячі метрів. У повітрі цей БПЛА може знаходитися до півтори години залежно від погодних умов — наприклад, при сильному вітрі цей час зменшується.

На БПЛА встановлено чотири 4К-камери. За допомогою сталого зв’язку безпілотник передає відеозапис на борт оператора в онлайн-режимі.

— Тобто оператор миттєво може ухвалювати рішення щодо подальших дій на лінії фронту або передає інформацію відповідним підрозділам, — ділиться тонкощами роботи безпілотника голова наглядової ради.

Крім того, Sirko може працювати в офлайн-режимі, записуючи інформацію на камеру. Також апарат є повністю автоматизованим, тобто має можливість летіти за заздалегідь розробленим маршрутом.

За словами конструкторів, сам літальний апарат зроблений із полімерного матеріалу, який  є повністю радіопрозорим — в режимі радіомовчання засоби електронної боротьби противника його не бачать або сприймають, як птаха.

Відрізняє Sirko від решти відомих марок БПЛА й те, що його оператори можуть керувати ним з укриття, наприклад, бліндажу, розміщуючи антену та щогли на відстані від місця розташування людини.

—  Наприклад, відомий всім БПЛА Mavic керується лише вручну. А його пульти керування випромінюють радіохвилі, які ворог може зафіксувати. Тобто з міркувань безпеки перебувати на місцевості оператор може дуже короткий час, а маршрут польоту БПЛА буде також недовгим. Будова же нашого комплексу подовжує роботу оператора, а також може врятувати його життя у випадку, якщо РЕБ противника зафіксує роботу станції та відкриє вогонь в її напрямку, — пояснює Криничко.

За словами виробників, опанувати керування БПЛА Sirko можна впродовж двох-трьох тижнів. Школа операторів знаходиться безпосередньо на виробництві.

За словами Ігоря Криничка, наразі підприємство знаходиться на стадії підписання державної угоди на поставку цих комплексів, зокрема і з Міністерством оборони.

Крім того, вже незабаром розробники БПЛА Sirko анонсували презентацію його молодшого брата — нового ударного безпілотника українського виробництва.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

Заступниця Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь у пресконференції з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни в Україні, яка відбулася сьогодні у Києві.

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Декілька днів тому стало відомо, що українські військові вперше затрофеїли ворожий «танк-сарай» та взяли в полон російських танкістів, а вже сьогодні на Армія TV вийшов огляд цієї техніки.

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову цивільної з шебекінського району бєлгородської області щодо ведення бойових дій.

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Андрій Костін також підкреслив, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань.

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

У Києві відбулися переговори між представниками Міністерства оборони України та урядовим уповноваженим Польщі з питань відбудови України.

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Дві пари окупантів переміщалися українськими дорогами на мотоциклах, але їм назустріч прилетів дрон 3-го ДШБ 80-ї ОДШБр.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Навідник до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Кулеметник

від 40000 до 120000 грн

Житомир

1 ОБрСпП ім. Івана Богуна

Сапер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Бойовий медик

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Начальник наземного запитувача до в/ч А2800

від 23000 до 40000 грн

Радісне, Одеська область

Пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)