За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Останнім часом відбувається чимало міжнародних подій, які прямо чи опосередковано стосуються України. Для цивілізованого світу агресія рф проти України є очевидною й більшість країн-партнерів продовжують тримати в пріоритеті питання допомоги нашій державі. АрміяInform пропонує огляд за останні кілька тижнів.
Підтримка закордонних лідерів
Для України зберігається позитивна динаміка взаємовідносин із проукраїнською коаліцією західних держав щодо тривалої й суттєвої підтримки нашої країни. Зазначене підтверджують недавні офіційні заяви політиків та оприлюднені позиції лідерів громадської думки. Зокрема в Раді національної безпеки США заявили, що наступні тижні та місяці будуть критичними для України, тому Вашингтон намагатиметься забезпечити Київ усім необхідним. До речі, генеральний прокурор США М. Ґарленд також сказав, що Вашингтон оновив законодавство, яке дозволить передавати активи російських олігархів на відновлення України.
Колишній командувач військ США в Європі Б. Годжес теж оприлюднив свій досить оптимістичний прогноз про можливість завершення активних воєнних дій в Україні до кінця 2023 року, але за умови, якщо Захід вчасно виділить достатньо далекобійної високоточної зброї, а Київ почне завдавати ними ударів по позиціях російських військ, у тому числі в тимчасово окупованому Криму.
Своєю чергою американський політик Роберт Кеннеді-молодший повідомив, що балотуватиметься на пост президента США у 2024 році від Демократичної партії. Він заявив, що пишається тим, що його син воював у складі Іноземного легіону.
Глави МЗС G7 на зустрічі в Японії заявили про рішучість продовжити підтримку України, контролювати санкції проти рф і протистояти постачанню їй зброї. Вони також попередили, що ті країни, які допомагають рф вести війну проти України, зазнають серйозних втрат.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль повідомив, що в разі ескалації насильства та масованих ударів по цивільних Сеул може приєднатися до країн Заходу й надати Україні військову допомогу.
У Німеччині заявили, що доки рф не припинить війни проти України, доти Берлін не зніме санкцій з неї. Голова Мюнхенської конференції з безпеки К. Гойсґен (колишній радник канцлера А. Меркель) закликав Захід докласти більше зусиль для допомоги Україні у відбитті агресії рф.
Глава оборонного відомства Б. Пісторіус теж публічно підтримав право Києва бити по ворогу на його ж території, однак це не має стосуватись цивільних об’єктів та населення.
Група колишніх високопоставлених чиновників країн НАТО висловила свої прогнози, що війна в Україні може зайти в глухий кут, якщо Захід не піде ва-банк і не збільшить рівень своєї військової підтримки. Заяву підписали колишній постійний секретар МЗС Великої Британії С. Макдональд; радник колишнього канцлера Німеччини А. Меркель К. Гойсґен; колишній радник Б. Обами з питань національної безпеки Дж. Джонс; керівник апарату колишнього прем’єр-міністра Франції Ж.-П. Раффарена С. Абріаль і радник колишнього президента Італії Дж. Наполітано С. Стефаніні.
Керівник Міноборони Великої Британії Б. Воллес висловив упевненість у запланованому контрнаступі України. Зі свого боку начальник штабу оборони Італії Дж. Драгоне заявив, що союзники будуть з Україною «до кінця» і вона зможе відвоювати в окупантів усю територію. Президент Португалії М. Ребелу де Соза вважає, щоб шлях до миру став можливим, Україна має спочатку мати право відповісти на вторгнення.
Поповнюємо арсенали
Військово-технічна підтримка України у війні проти російської агресії з боку іноземних і міжнародних партнерів також залишається потужною. За підсумками проведеного минулого тижня засідання «Рамштайн-11» оголошено про реалізацію низки рішень та ініціатив. Зокрема Україна розширює співпрацю із закупівельною агенцією НАТО; ЗСУ поповнять запаси зенітних ракет для комплексів ППО; західні країни передали нам понад 230 танків та 1500 інших бронемашин для оснащення 9 загальновійськових бригад; майже 25 тисяч українських військових проходять навчання в Німеччині та майже 8 тисяч осіб уже завершили його; підписано угоду про створення центру обслуговування українських танків Leopard 2; Чехія розширить програму модернізації танків Т-72 для України.
Також очікується найближчим часом надходження пакета допомоги від Канади на майже 29 млн доларів (кошти на закупку снайперських гвинтівок і боєприпасів, нові радіостанції для танків Leopard 2 тощо); від Португалії — 5 аварійно-рятувальних та медичних бронемашин, 3 бронетранспортери та 2 командно-штабні машини; від Латвії — ПЗРК Stinger; Іспанії — 6 з 10 обіцяних танків Leopard 2A4; Естонії — артилерійські боєприпаси 155-мм калібру, прилади нічного бачення та боєприпаси для стрілецької зброї. Данія разом із Нідерландами передасть 14 танків Leopard 2.
Проєкти відновлення
Окрім військової допомоги, наші партнери продовжували надавати допомогу Україні в інших напрямках, акцентуючи на економічній та гуманітарній сферах. Минулий тиждень не став винятком. Нідерланди через механізм Світового банку виділяють 100 млн євро на гарантії для фінансування сільськогосподарського бізнесу, а також на закупівлю генераторів. Згадана сума — перший транш із 2,5 млрд євро, які країна пообіцяла надати на відновлення України. Японія стала першою країною, яка виділила кошти в розмірі 23 млн доларів для покриття воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. Крім того, Токіо оголосив про внесок у розмірі 471 млн доларів до Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. Німеччина інвестує на відновлення цивільної інфраструктури додаткові кошти у розмірі 111 млн євро на житло для внутрішньо переміщених осіб та на підтримку територіальних громад. Канада планує передати конфіскований у рф вантажний літак Ан-124.
Австрія заявила про готовність посилити допомогу в цивільному та гуманітарному секторах (її внесок до Європейського фонду миру становить майже 100 млн євро). Франція надасть рейки для відновлення майже 150 км залізничних колій.
Також США ініціювали переговори з партнерами про можливі механізми, які дозволять передачу активів рф на відновлення України. Щодо енергетичної безпеки нашої держави, то компанія Holtec International (США) підписала угоду з «Енергоатомом» про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків із використанням реакторів SMR-160.
Санкції тривають
Водночас посилювався міжнародний тиск на росію та її ізоляція від цивілізованого світу у відповідь на агресію проти України. Так, НАТО вживає додаткових заходів стримування агресора шляхом посилення захищеності зовнішніх кордонів Альянсу, належних військових витрат і збільшення концентрації військ поряд із територією рф. Президент США Дж. Байден ухвалив рішення продовжити на рік заборону на приймання в портах США суден, які ходять під прапором рф або пов’язані з нею. Також у Вашингтоні заявили про створення міжнародної слідчої групи у складі 7 країн для розслідування злочинів рф, скоєних в Україні. У Фінляндії заарештовано будинок Центру науки й культури рф і земельну ділянку, на якій він розташований. Чехія протягом першого кварталу 2023 року не імпортувала газ із рф, замінивши його поставками з Бельгії, Нідерландів та Норвегії. Литва тестуватиме вихід з енергосистеми рф і приєднання до мережі Європи. Албанія скасувала літній безвіз для громадян рф. Найбільший банк Кіпру Bank Of Cyprus повідомив майже 4000 клієнтів-громадян рф про те, що їхні рахунки будуть закриті. Крім того, Кіпр прийняв жорсткі заходи щодо осіб і компаній, які допомогли російським олігархам обійти санкції. Індійську компанію Gatik Ship Management, яка возить російську нафту в Азії в обхід санкцій Заходу, позбавили міжнародного страхування її флоту після порушення нею вимог G7 щодо «стелі цін» на транспортування російської нафти. Німеччина провела чергове масове (понад 20 осіб) видворення російських дипломатів.
Водночас рф в обхід санкцій імпортує західні електронні компоненти, що використовуються в оборонній промисловості через інші країни. А закупівлі сирої нафти Пакистаном дають росії новий канал експорту, доповнюючи продажі в Індію та Китай, що зростають. Хоча експертне середовище вбачає дедалі більше ознак ефективності дії санкцій світової спільноти проти агресора.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський на місці російського удару балістичною ракетою по Києву вшанував пам’ять загиблих і заслухав доповідь міністра внутрішніх справ.
Загалом від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень. Російські загарбники завдали 90 авіаційних ударів, застосувавши 166 КАБ. Крім цього, росіяни задіяли для ураження 1116 дронів-камікадзе та здійснили 4485 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Українські військові мають можливість лікуватися після поранень за кордоном та отримувати такі самі виплати, які б вони отримували під час лікування в Україні.
Через високу радіоактивність частину документів, пов’язаних із ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, знищили.
В інтересах Війська Польського уряд країни санкціонував укладання угоди на виробництво мобільної безпілотної розвідувальної системи Tarantula.
Знаєте, як звучить тиша? Це такий звук, якого не було в Києві в ніч із 23 на 24 квітня 2025 року.
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…