У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Ось він — командир дивізіону «Patriot», який першим серед своїх колег розповів про спроможності американського ЗРК та про навчання українських зенітників за кордоном. Звуть молодого командира — Артем.
У другій половині квітня зенітний ракетний дивізіон заступив на бойове чергування в Україні. Каже, опанували систему доволі швидко, бо розуміли, що треба якомога швидше повернутись додому й захистити українське небо.
Артем та його побратими уже готові продемонструвати на практиці — чому навчились за кордоном, а головне — на що здатний американський «Patriot».
Артем розповів про прискорену та максимально насичену підготовку в Німеччині та пояснив чому поява в Україні «Patriot» є ще одним важливим кроком до створення ефективного щита протиповітряної оборони…
— В Німеччині підрозділ навчався трохи більше двох місяців, ще кілька тижнів проходили бойове злагодження у Польщі. Та висока швидкість підготовки зовсім не вплинула на її якість, працювали практично без відпочинку у режимі 24/7. Інструктори пояснювали, що зазвичай процес навчання на «Patriot» триває значно довше.
Командир пояснив, що підрозділ сформували із «трьохсотчиків». Зізнається: від можливості працювати на новому потужному комплексі не відмовлявся ніхто, тож для навчання в Німеччині відібрали найкращих — молодих, перспективних та обов’язково з бойовим досвідом.
— Нас прекрасно зустріли — допомагали, направляли, пояснювали. Та й ми зі свого боку виконували усі настанови, намагались дізнатись якомога більше нюансів про новий для нас комплекс. Теорію пройшли максимально швидко — за тиждень. Решту часу займались практикою. Більшість тижнів ми щоденно працювали на симуляторах, відпрацьовуючи різні можливі сценарії та вдосконалюючись. Тренування максимально підганяли до наших бойових умов, враховуючи параметри та швидкості руху цілей… Вважається, що західні спеціалісти є більш вузькоспеціалізованими, а наші хлопці — універсальними. Ми готувались, як підрозділ НАТО, де кожен працює за своїм напрямком. Тобто офіцери бойового управління працювали на бойовому управлінні. Офіцери, солдати стартової батареї працювали із пусковими — згортали, розгортали… Окремо готувався особовий склад, що веде бойову роботу, і окремо ті, хто обслуговуватимуть та ремонтуватимуть техніку. Відпрацьовували десятки різних сценаріїв. Якщо мова йде про ремонт техніки, то розглядали методи ремонту в польових, стаціонарних умовах як вдень, так і вночі…
Офіцер має чималий досвід служби на «С-300», його дивізіон знищив понад 80 повітряних цілей. Та він переконує, що за допомогою «Patriot» будуть ще кращі результати! Порівнюючи «Patriot» і С-300, офіцер каже, що системи хоч і розроблялись практично в один час, та це «небо і земля».
— «Patriot» пройшов кілька модернізацій і зараз пропонує чимало функцій, які на «трьохсотках» недоступні. Це і більша дальність пуску, і можливість роботи по балістиці, і краще виявлення цілей. Величезною перевагою є можливість заряджання однієї пускової різними типами ракет, що в підсумку значно спрощує роботу по різних видах цілей. Тобто одну пускову установку можна зарядити ракетами, які будуть працювати і по балістиці, і по аеродинаміці. Це дуже корисна опція, адже під час масованих атак ворог нерідко застосовує різні типи озброєння. Та й в обслуговуванні комплекс значно простіший, людський фактор зводиться до мінімуму.
Артем зізнається, що коли закінчував ХНУПС у 2015-му, навіть не мріяв, що захищатиме Україну на сучасному американському комплексі «Patriot».
— Нові комплекси західного озброєння суттєво впливають на загальне зростання ефективності української ППО. Зі свого боку ми обіцяємо, що витиснемо із них максимум. Та, на жаль, для надійного закриття українського неба потрібно більше сучасних систем… Значно більше…
На Херсонщині станом на ранок 14 жовтня за добу внаслідок російської агресії одна людина загинула, ще чотири — дістали поранення.
Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки заявляє про факт неприпустимої і протиправної поведінки громадянина Сергія Положая, генерального директора одного з виробників металопластикових вікон.
Станом на ранок 14 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1260 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
Упродовж доби окупанти завдали 177 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області.
На фронті відбулося 105 бойових зіткнень. Найгарячішою ситуація залишається на Курахівському напрямку, також ворог активний на Лиманському, Покровському та Куп’янському напрямках.
Захищаємо світ
від 22000 до 120000 грн
Київ
412 окремий батальйон безпілотних систем 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗСУ
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…