За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що суспільство очікує прозорості у закупівлях Міністерства оборони.
Про це глава українського оборонного відомства заявив під час презентації новоутворених консультативно-дорадчих органів при Міноборони — Громадської антикорупційної ради та Офісу з підтримки змін.
— Суспільство абсолютно справедливо має право вимагати прозорості і контролювати, як використовуються публічні фінанси, тому що всі сплачують податки, із цих податків формується бюджет, а з цього бюджету кошти заходять в Міноборони і ми їх використовуємо з метою забезпечення Збройних Сил, — роз’яснив Олексій Резніков.
Саме тому важливу роль у прозорості закупівель мають відіграти новостворені дорадчі органи — Громадська антикорупційна рада та Офіс з підтримки змін.
— Це (Громадська антикорупційна рада. — Ред.) дійсно буде дуже потужний незалежний орган, так само (як і Офіс з підтримки змін. — Ред.) — акселератор бачення і ідей, які будуть допомагати мені вже через прийняття політичних рішень, через політичну волю, через адміністративний вплив змінювати систему на краще. При тому, розуміючи, що наша задача — не порушити систему стабільного, безперебійного, системного забезпечення Збройних Сил України, особливо — зараз, під час відкритої агресії з боку росіян, відкритої війни. І тут я надіюся на взаємодію Антикорупційної ради разом з Офісом підтримки змін. У Офісу є ідеї, вони будуть усталено працювати над процедурами, над підходами, над системою. А ваша (Антикорупційної ради. — Ред.) задача — давати оцінку на корупціогенність. Мені потрібна ваша експертиза — де є корупціогенні ризики, — наголосив глава Міністерства оборони України.
Він додав, що з боку військових очікування функціонування нових органів, спершу, будуть спрямовані на справедливість використання коштів щодо їхнього забезпечення.
— Третє очікування — це наші партнери, бо той рівень довіри, який нам сьогодні вдалося встановити, — неймовірний. Саме тому ми і отримуємо «Патріоти», «Хаймарси», MLRS, танки і літаки. Але є нюанс: ми всю техніку цю отримуємо безкоштовно, в першу чергу. Мільярдів на 80 доларів США ми вже отримали міжнародної технічної допомоги. І все це завдяки довірі. І їхнє суспільство хоче розуміти, що кошти, які спрямовуються від платників податків на придбання або компенсацію зброї нам, теж використовуються та застосовуються порядно, зрозуміло та прозоро, — підкреслив Олексій Резніков.
@armyinformcomua
Через високу радіоактивність частину документів, пов’язаних із ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, знищили.
В інтересах Війська Польського уряд країни санкціонував укладання угоди на виробництво мобільної безпілотної розвідувальної системи Tarantula.
Знаєте, як звучить тиша? Це такий звук, якого не було в Києві в ніч із 23 на 24 квітня 2025 року.
«Гарантований» виїзд до Польщі вартістю 15 тисяч доларів США, що передбачав екстремальний етап подорожі на мотоциклах через волинські ліси, завершився провалом. Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) у тісній взаємодії зі Службою безпеки України викрили на організації цієї схеми високопоставленого правоохоронця — начальника одного з відділів правоохоронного органу на Київщині.
Спробі російської ФСБ налагодити постійне відеоспостереження за об'єктами Сил оборони у столичному регіоні запобігли кіберфахівці Служби безпеки України. Поблизу одного з військових об'єктів під Києвом "на гарячому" затримали агентку ворожої спецслужби, яка саме готувалася встановити приховану Wi-Fi камеру для онлайн-трансляції.
У той час, коли російська пропаганда могла говорити про так зване «великоднє перемир’я», на стабілізаційному пункті 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго відбувалося справжнє воскресіння. Медики бригади, для яких не існує свят чи вихідних у боротьбі за життя, врятували тяжкопораненого воїна, що потрапив під удар ворожого FPV-дрона саме у Великодню ніч.
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 25000 до 125000 грн
Мукачево
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада
від 20100 до 58000 грн
Краматорськ
Донецький зональний відділ ВСП
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…