ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Виїзна стоматологія з Івано-Франківська запрацювала для прикарпатських тероборонівців

Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Квітня 2023, 9:43

Асоціація «Україна — Сардинія заради миру» спільно з івано-франківським осередком Асоціації приватно-практикуючих лікарів-стоматологів України створили мобільний виїзний стоматологічний кабінет, котрий тепер працює на благо військових івано-франківської бригади територіальної оборони. 

Ініціатором створення такого мобільного стоматологічного кабінету є начальник медичної служби 102-ї бригади Андрій Гаман. За словами Андрія, пів року пішло на те, щоб «вибити» в італійців автомобіль швидкої допомоги, який потім ще прийшлось відремонтувати та переобладнати під стоматологічний кабінет. Раз на місяць стоматологи приїздять до місця розташування бригади в зоні проведення бойових дій на Запоріжжі та надають бійцям послуги впродовж тижня. 

— Ще минулого року ми почали тісно співпрацювати зі 102-ю бригадою Сил ТрО, адже штатного стоматолога в частині немає, а проблеми із зубами завжди були, є і будуть, — повідомила стоматологиня Ірина Онуфрак. — Таким чином волонтери доставили з Італії нам карету швидкої медичної допомоги, а вже в Івано-Франківську ми своїми зусиллями обладнали автомобіль всім необхідним та створили цей мобільний стоматкабінет.

Вартість такої вже обладнаної чудо-машини обійшлася благодійникам  приблизно у 20 тисяч американських доларів. Проте виїзна стоматологія дійсно необхідна і лише за два дня роботи в районі бойових дій до дантиста звернулось майже 30 осіб. Зубний лікар надає послуги не лише військовим, але й цивільним  — і все абсолютно безкоштовно. 

 — Ми проводимо лікування в гостробольових випадках, видаляємо та лікуємо зуби, ставимо пломби, надаємо хірургічну та терапевтичну допомогу, а також консультуємо та скеровуємо в разі потреби на дообстеження, — продовжує Ірина. — У машині є дантистське крісло, компресор та інше необхідне обладнання для проведення різноманітних стоматологічних процедур. Усе воно компактне, займає мало місця та дозволяє максимально швидко і якісно проводити ті чи інші маніпуляції. 

Наразі Ірині асистує начальник медичної служби 102-ї бригади ТрО Андрій Гаман, але в подальшому заплановано розширити штат і взяти ще й асистента стоматолога, оскільки одній людині дуже важко справитись з великою кількістю охочих полікувати зуби. 

Тут можна поставити і імплантат — задоволення не з дешевих, але для наших військовослужбовців — повністю безкоштовне. За словами лікарки, уже є в наявності 5 000 швейцарських імплантатів. Звичайно ж, таку процедуру здійснити в автомобілі неможливо, тому пацієнти будуть направлятись у стаціонарні клініки.

У планах — придбання рентгену та деякого іншого обладнання, розширення штату дантистів та збільшення терміну перебування пересувної клініки тут, у бригаді, з одного тижня на місяць до більшого терміну для того, щоб надавати допомогу більшій кількості людей.

Варто відзначити, що фінансування здійснюється стоматологічною спільнотою міста Івано-Франківськ — саме вони беруть на себе фінансові витрати функціонування мобільної стоматологічної клініки, щоб зробити і свій внесок в оборону нашої держави від ворога. 

Військові надзвичайно задоволені такою допомогою та радіють, що земляки турбуються про них. Самі ж благодійники кажуть, що їздитимуть до захисників стільки часу, скільки в цьому буде потреба. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить