Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
За підсумками першої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів за програмою «Власна справа» 54 українських захисників та захисниць, а також другий з їхнього подружжя запросили грантових коштів на 21 мільйон гривень для старту або розвитку свого бізнесу.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Відсьогодні, 24 квітня 2023 року, стартує друга хвиля подачі заяв.
«54 українських захисників та захисниць скористались можливістю отримати від держави фінансову підтримку на розвиток власної справи та подали заявки на гранти для ветеранів у першу хвилю. Максимальну суму гранту в 1 млн грн запросили 5 заявників, 15 заяв надійшло від другого з подружжя ветерана на грант до 500 тисяч грн. Зазначу, що 80% заявників попросили гранти за програмами, що передбачають співфінансування, тобто вони готові розділити відповідальність з державою за розвиток свого бізнесу і планують вкласти у свій проєкт 30% власних коштів. Загалом ветерани запросили грантів на 21 млн грн та мають намір реалізувати свої бізнес-проєкти вартістю понад 32 млн грн», — зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Отримані грантові заявки впродовж наступних 15 робочих днів будуть опрацьовуватись Ощадбанком та Державною службою зайнятості, які перевірятимуть ділову репутацію заявника та поданих ним документів, оцінюватимуть реалістичність його бізнес-плану, після чого він має пройти співбесіду з фахівцями центру зайнятості, за результатами якої ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні гранту.
Заступник міністра нагадала, що програмами грантів для ветеранів передбачено надання:
Гранти у розмірі 500 тисяч грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем — 30% коштів вкладає в свою справу отримувач гранту, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємця впродовж трьох років. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
@armyinformcomua
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
Міністерство оборони України координуватиме разом з Організацією з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization — STO) дослідження у військовій сфері.
Головнокомандувач Збройних Сил Олександр Сирський опублікував добірку зі знищенням техніки та піхоти російських окупантів.
Обов’язковий курс базової загальновійськової підготовки для студентів вишів, який стартує з вересня 2025 року, складатимеься з теоретичної частини, що займе 90 академічних годин, та практичної — 210 академічних годин.
Російські загарбники намагаються прорватися до Борової на лівому березі Осколу у Харківській області.
На Торецькому напрямку росіяни почали використовувати нову піхотну тактику – «верблюд».
Запоріжжя
Комендатура військових сполучень Запоріжжя
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…