Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…
Щодня через широкомасштабну війну, яку розв’язала проти нашої країни росія, багато українських воїнів зазнають важких поранень та бойових травмувань. Військові лікарі та їхні цивільні колеги у режимі 24/7 роблять усе, щоб врятувати їм життя. На жаль, деяким воїнам доводиться проводити ампутацію пошкоджених вибухами кінцівок. Це збільшує потреби пацієнтів у подальшій медичній реабілітації та протезуванні.
У Дніпрі, мультидисциплінарна реабілітаційна команда спеціалістів, які працюють в одній із міських лікарень, використовує сучасні методи лікування для відновлення функції опорно-рухового апарату, підготовки та супроводження процесу протезування. Тут за допомогою найсучаснішого обладнання, молодих, талановитих та компетентних фахівців відбувається гостра, підгостра та довготривала реабілітація після ампутації. А співпраця з Дніпропетровським протезним заводом надає можливість людям швидко отримати сучасні протези.
Як зазначають лікарі, ампутація вже не диктує свої правила. Тож, завдяки сумісній роботі професіоналів, реабілітація та протезування в лікарні проходять на найвищому рівні. Усе це безоплатно.
На фото: місто Дніпро, весна 2023 року. Робота мультидисциплінарної команди спеціалістів відділення фізичної та реабілітаційної медицини щодо відновлення захисника України після поранення.
Зі слів завідувачки відділення фізичної та реабілітаційної медицини Алли Півник, пацієнти проходять довготривале лікування перед тим, як зробити перші кроки на милицях, а потім — на протезах. Інфіковані рани, загальна слабкість, фантомні болі…
— Це сумісна боротьба медиків та наших мужніх захисників за власну незалежність та повну функціональність, — розповіла Алла Петрівна. — На сьогодні в міській лікарні відбулось протезування вже восьми пацієнтів. Наше відділення збільшилось до 30 ліжок та отримало інноваційне обладнання в рамках національного проєкту Recovery. Реабілітація українських військових вийде на технологічно новий рівень.
Один із воїнів, який відновлюється у відділенні після важкого поранення, добровольцем пішов на війну, втратив там друга дитинства, лишився без ноги, дивом вижив, проте не втратив сили духу. Нині він проходить реабілітацію, аби продовжити кар’єру військового. Його дружина та донька завдячують медикам, що врятували чоловіка та батька.
До речі, як стало відомо, постраждалих від бойових дій захисників ставитимуть на ноги у реабілітаційних центрах мережі Recovery і в інших містах України. Так, до кінця поточного року новітні сучасні заклади запрацюють у Дніпропетровській, Вінницькій, Черкаській Київській, Львівській, Рівненській, Одеській, Хмельницькій областях.
@armyinformcomua
Загалом упродовж доби окупанти завдали 616 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок російської атаки 68-річна жінка дістала поранення.
Станом на 6:00 30 квітня в Чорному морі перебуває один російський корабель з крилатими ракетами.
Під час дії воєнного стану військовослужбовці мають до 30 днів відпустки на рік.
У ніч на 30 квітня російські війська завдали масованого удару за допомогою БПЛА «Герань-2» по місту Харкову.
За минулу добу на фронті відбулося 125 бойових зіткнень, а найбільше ворог тис на Покровському та Лиманському напрямках.
Одностайної позиції як про передачу крилатих ракет Taurus від ФРН Україні, так і їхнього ефективного застосування немає як у партнерів нашої держави, так і серед окремих зарубіжних та вітчизняних експертів.
від 21000 до 121000 грн
Львів
125 обр СВ ЗСУ
Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…