У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запропонував повернути тимчасово окупованому росією місту севастополь його давню назву Ак’яр (Aqyar). Про це він повідомив у телеграм-каналі.
«севастополь — город русской славы» — цей міф, що особливо оберігається сьогодні москвою, за влучним висловом Сергія Громенка, покликаний скріпити «воєдино» часи російської імперії, радянського союзу і нинішньої російської федерації.
Правда ж полягає в тому, що місто з найменуванням «город-герой — герой севастополь» завжди здавалось тим, хто його штурмував. Без винятків.
Отже, за всієї поваги до секретаря РНБОУ Олексія Данілова, не варто затягувати час, відповідно ніяких «об’єктів № 6», а відразу перейменувати «севастополь» на Ак’яр (Aqyar).
«Очистимо український Крим від колоніальних назв, що звеличують, увічнюють, пропагують, символізують російську імперію, срср або російську федерацію!» — написав Рефат Чубаров.
Днями секретар РНБО Олексій Данілов у фейсбуку написав про 12 кроків деокупації Криму. Зокрема, там йдеться про покарання гауляйтерів та колаборантів, звільнення ув’язнених українців та кримських татар, демонтаж Кримського моста, а також про перейменування севастополя в «Обʼєкт № 6».
«Ураховуючи місце та роль в ідеології рашизму, системі негативного міфотворення і переписування історії, так званий „город русской славы“ („слава“ якого, зокрема, полягає в тому, щоб, не вступивши в бій, топити власний флот) перейменовується в „Об’єкт № 6“. Верховна Рада України пізніше приймає рішення про нову назву міста. Можливо, Ахтіар», — написав Олексій Данілов.
Варто додати, що селище Ак’яр (з тюрк. — «біла скеля»), росіяни називали його Ахтіар, виникло поблизу руїн античного Херсонеса наприкінці XVII століття, а за сто років разом з усім Кримським півостровом було окуповано російською імперією. У 1784 р. місто, перетворене на російську морську базу, отримало назву севастополь.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
128 ОБр Сил ТрО
Стрілець-снайпер
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…