Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…
Під час науково-практичного семінару «Організаційно-правові засади розвитку системи забезпечення кібербезпеки України» учасники обговорили ситуацію щодо створення нормативно-правової бази з кібербезпеки та її подальше удосконалення.
Про це повідомляє Апарат Ради національної безпеки і оборони України.
«За останні роки в Україні вперше було створено мінімально необхідну нормативно-правову базу з кібербезпеки. Ухвалено другу редакцію Стратегії кібербезпеки України та відповідні положення, які закріплені в указах Президента, постановах уряду та ухвалених законах. Зроблено перші кроки, і ми маємо і надалі системно підходити до питання удосконалення нормативно-правової бази з урахуванням набутого досвіду в першій у світі кібервійні», — сказав заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк.
Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України, секретар Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) Наталія Ткачук зазначила, що зараз вперше НКЦК, основні суб’єкти національної системи кібербезпеки, Верховна Рада України, наукові інституції та приватний сектор працюють єдиним фронтом.
«Сьогодні не лише ми вивчаємо міжнародний досвід щодо нормотворення, але й наші міжнародні партнери прагнуть вивчати досвід України. І основна тема, до якої зараз прикута увага – це законодавче унормування створення в Україні кібервійськ, що є для нас надпріоритетним завданням», – сказала керівник служби.
«Маємо продемонструвати всьому світові, що Україна — справжня європейська держава, та керується загальноєвропейськими цінностями та принципами, і насамперед верховенством права», — наголосила вона.
Під час заходу начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк розповів про досягнення СБУ щодо протидії кібер- та інформаційній агресії, а також про законодавчі ініціативи Служби, спрямовані на посилення інформаційної стійкості України.
Народний депутат України Олександр Федієнко розказав про ефективну роботу щодо розбудови правових засад сфери кібербезпеки з боку законодавчого органу, а заступник Голови ДССЗЗІ Олександр Потій розповів про важливість законопроєкту №8087, який спрямований на посилення кіберзахисту державних органів та об’єктів критичної інфраструктури.
Учасники заходу обговорили проблемні питання правового регулювання кібербезпеки України. Напрацьовані пропозиції будуть використані під час нормотворчої роботи, яка здійснюється Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, до компетенції якого належать питання кібербезпеки.
Десантники показали, як ремонтують техніку під час бойових дій на Курському напрямку.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату — аналог радянської Ф-1. Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка. Раніше в нас не було виробництва такого типу гранат.
Ворог застосував легкові автомобілі та баггі для доставки особового складу до міста. Однак спроба російських військових зазнала фіаско.
У горах знайшли 21-річного чоловіка, який намагався перетнути незаконно кордон, але загубився і 4 дні блукав у горах.
Українці, як ніхто інший у світі, хочуть, щоб ця війна закінчилася. Але точно не шляхом знищення нашої нації, культури, наших міст.
Втрати російських окупантів від початку спроби повторного наступу на Харків у травні 2024 року сягнули на поточний момент понад 10 тисяч особового складу.
Захищаємо світ
Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…