ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

До війська через call-центр: у Харкові запустили проєкт зі сприяння проведенню мобілізації та призову на службу

Актуальні новини Регіони
Прочитаєте за: 4 хв. 17 Березня 2023, 15:09

— Вас вітає Офіс сприяння обороноздатності країни! Такими словами на дзвінки відповідають оператори call-центру, створеного за ініціативи Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Ідею його створення підтримало керівництво обласної військової адміністрації, а технічною стороною узялися опікуватися співробітники одного з операторів мобільного зв’язку.

Супроводжують людей від дзвінка до першого дня служби

— Усе почалося в одному із районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, — розповідає начальник Харківського ОТЦК та СП полковник Володимир Арап. — Тамтешнім офіцерам з інформуванням про хід мобілізації вирішили допомогти відомий блогер та ІТ-фахівець. У соцмережах вони організували поширення корисної для потенційних армійців інформації та зробили невеличкий call-центр у межах району. Результати не забарилися — до нас почали звертатися люди. Тому ми звернулися до керівництва ОВА з проханням допомогти зі створенням чогось подібного, але вже на обласному рівні.

Наразі офіс налічує кілька фахівців, які спілкуються з відвідувачами, та операторів call-центру.

— Головними нашими завданнями є надання консультацій з питань призову на військову службу, інформування про особливості служби в тій чи іншій військовій частині, сприяння зі збором необхідним документів та проходженням медкомісії, — розповідає Андрій Грибанов, керівник офісу. — Кажучи простими словами, ми супроводжуємо патріота України від першого телефонного дзвінка і аж до його першого кроку по території військової частини, де він служитиме.

Він уточнив, що в розпорядженні його колег є база вакантних посад військових колективів ЗСУ та НГУ, розташованих на Харківщині. Також він контактує зі всіма РТЦК та СП з питань проведення мобілізації.

— Перед тим, як запропонувати конкретну посаду відвідувачу, ми дізнаємось про його вік, освіту, військово-облікову спеціальність та досвід трудової діяльності. Звівши докупи всі ці дані, починаємо шукати найкращі варіанти, де людина змогла б принести користь своїй державі, — пояснює Андрій Грибанов.

Відкриті та прозорі у своїй роботі

Подбали фахівці офісу і про власну рекламу — номери call-центру та коротку інформацію про службу в ЗСУ можна знайти на Telegram-каналах чи на білбордах, розміщених на станціях метрополітену, зупинках наземного транспорту та в інших місцях по всій Харківські області. Паралельно оператори мобільного зв’язку розсилають SMS-повідомлення інформаційно-рекламного характеру.

— На відміну від роботи терцентрів комплектування та соцпідтримки, ми не виписуємо повісток. Здебільшого лише консультуємо українців з питань військової служби. Такий підхід до справи подобається майбутнім призовникам — вони отримують від нас вичерпану інформацію, вивчають наші пропозиції, а потім роблять правильний вибір. Ми відкриті та прозорі у своїй роботі, — наголошує керівник офісу.

Уже 2000 осіб зателефонували до офісу

Одна з операторів call-центру офісу Оксана вдень приймає до 120 дзвінків.

— Ми завжди маємо бути ввічливими з абонентами. Всі питання ретельно фіксуються та опрацьовуються. Якщо людина підходить для служби в армії, то запрошуємо до себе на співбесіду чи допомагаємо із контактами його районного ТЦК та СП. Доволі часто дзвонять люди віком 60+. А буквально вчора зателефонував 91-річний військовий пенсіонер з претензіями, що його не беруть служити. Якби можна було призивати після 60-ти, то ми вже цілий батальйон відправили б до війська, — жартує Оксана.

До слова, від моменту відкриття до фахівців офісу зателефонувало вже близько 2000 осіб.

— Третину від усіх дзвінків роблять громадяни віком до 55 років, ще третину — люди старшого віку, а решту — діючі військові, пенсіонери за віком та навіть діти. За перші три тижні нашої роботи декілька десятків захисників уже служать у ЗСУ чи НГУ і ще стільки ж перебувають на фінішній прямій призову, — зазначає Андрій Грибанов.

За словами Командування Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, роботою цього офісу вже зацікавилися в інших містах і регіонах України. Звісно ж, армійці охоче діляться своїм досвідом, а також працюють над подальшим вдосконаленням роботи.

Більш детальну інформацію щодо проходження військової служби можна отримати в call-центрі офісу сприяння обороноздатності країни за номером: 0-800-300-441

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Володимир Зеленський прибув до Британії, де відбудеться зустріч у форматі E3 плюс Україна
Володимир Зеленський прибув до Британії, де відбудеться зустріч у форматі E3 плюс Україна

Президент України Володимир Зеленський у неділю прибув з офіційним візитом до Великої Британії.

Тотальне знищення на Запоріжжі: бійці ГУР не залишають окупантам шансів
Тотальне знищення на Запоріжжі: бійці ГУР не залишають окупантам шансів

Пілоти Департаменту активних дій ГУР МОУ показали, як нищать особовий склад ворога та спопеляють ворожі військові цілі на Запорізькому напрямку.

СБУ кваліфікує удар рф по сховищу ядерного палива біля ЧАЕС, як воєнний злочин
СБУ кваліфікує удар рф по сховищу ядерного палива біля ЧАЕС, як воєнний злочин

Слідчі СБУ вважають воєнним злочином російський удар по будівлі Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, який знаходиться біля ЧАЕС.

Від початку доби агресор 71 раз атакував позиції Сил оборони — Генштаб ЗСУ
Від початку доби агресор 71 раз атакував позиції Сил оборони — Генштаб ЗСУ

Найбільше ворог  атакував на Гуляйпільському напрямку, де відбулося 20 боїв.

Загинув, бо перечепився об мертвого попередника: на одному місці вбили трьох російських штурмовиків
Загинув, бо перечепився об мертвого попередника: на одному місці вбили трьох російських штурмовиків

Оператори 3-го батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» зробили успішну засідку.

Вогняне відкриття курортного сезону: у Криму запалали нафтосховища
Вогняне відкриття курортного сезону: у Криму запалали нафтосховища

Підрозділи Middle-strike ССО ЗСУ уразили у ніч проти 7 червня нафтобазу «Семиколодезянська» та нафтовий термінал в окупованому Криму.

ВАКАНСІЇ
Водій

від 22000 до 122000 грн

Київ

Військова частина А0222

Зв’язківець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Командир взводу/відділення / ЗСУ / 61 ОМБр

від 20000 до 120000 грн

Чорноморське

61 ОМБр

Пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Львів та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Львів, Львівська область

--- ---