ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У ЗСУ спостерігається позитивна динаміка впровадження гендерної рівності

Актуальна тема
Прочитаєте за: 3 хв. 15 Березня 2023, 16:44

У Military Media Center відбувся круглий стіл на тему «Війна. Жінки у війську: Чи є слабкості у сильних?» Учасниці та учасники заходу обговорили низку актуальних питань щодо гендерної рівності у Збройних Силах України, обмінялися власним досвідом військової служби та поділилися думками про те, як змінилося і змінюється під час війни ставлення до військовослужбовиць.

Розпочала дискусію заступник директора Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України Світлана Чуніхіна, яка зазначила, що гендерні стереотипи в суспільстві важче піддаються корегуванню, ніж расові, етнічні упередження. Однак в Україні спостерігається досить позитивна динаміка. Якщо у 2018 році ідею рівноправності жінок і чоловіків в армії підтримували 53% українців, то зараз ця цифра зросла до 80%. 27% жінок і 71% опитаних чоловіків у 2022 році виявилися готовими брати участь у бойових діях. Окрім того, 43% опитаних вважають, що жінок варто включити в процес конструювання миру після нашої неминучої Перемоги у війні.

Головна спеціалістка відділу з гендерних питань та зв’язків з релігійними організаціями Департаменту гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Любов Гуменюк зазначила, що в ЗСУ спостерігається стійка тенденція щодо збільшення чисельності військовослужбовців-жінок. Починаючи з 2014 року, їхня кількість зросла у 2,5 раза. 

Любов Гуменюк

«Так, у 2014 році загальна чисельність жінок становила 49 926, із них військовослужбовців — 16 557 осіб. А станом на 1 березня 2023 року ми вже маємо 60 538 жінок у ЗСУ. З них військовослужбовців — 42 898 осіб», – зазначила Любов Гуменюк.

Гендерна радниця начальника Національного університету оборони України Людмила Кримець розповіла про те, що за останні 10 років значно збільшилася кількість жінок, які здобувають військову освіту. Також вона нагадала, що згідно зі стандартами НАТО, гендерна рівність — це не тільки рівні права та можливості для жінок і чоловіків, а й рівні вимоги, рівні обов’язки, рівна відповідальність і рівний доступ до ресурсів.

Людмила Кримець

«Я спостерігаю позитивну динаміку, що самі жінки значною мірою готові нести цю відповідальність, виконувати обов’язки на рівні з чоловіками. А чоловіки з величезною цікавістю включаються в тему, коли розуміють, що гендер – це не тільки про права жінок, а й про рівну відповідальність, рівні обов’язки», – зазначила Людмила Кримець.

Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва нагадала про дві потужні хвилі збільшення числа військовослужбовиць: у 2014 та в 2022 роках, коли жінки за покликом серця йшли захищати Батьківщину. Вона переконана, що Україна не сильно відрізняється від інших країн, у яких армії все-таки є патріархальними, проте досить швидко впроваджує гендерну рівність, не забуваючи при цьому про професіоналізм, готовність жінки виконувати покладені на неї обов’язки та належну фізичну підготовку.

«У 2018 році всі необхідні законодавчі зміни, підзаконні акти були впроваджені в силовий блок і з того часу в нас збільшилася кількість жінок-офіцерів. Зараз у нас дві жінки на керівних посадах у армії. Я абсолютно впевнена, що через кілька років у нас буде багато жінок-генералів, як і в інших країнах НАТО», — підкреслила Оксана Григор’єва.

Своїм досвідом військової служби під час круглого столу поділилися громадські активістки Ярина Чорногуз (у включенні з передової), Леся Ганжа та Вікторія Сотнікова. А психолог, офіцер ЗСУ Юлія Пасхіна та капелан Сергій Дмитрієв розповіли про практику культури комунікації у підрозділах. Модерувала захід журналістка Анастасія Багаліка.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Сапери ДСНС очистили майже 4 гектари українських земель від вибухонебезпечних предметів

Сапери ДСНС очистили майже 4 гектари українських земель від вибухонебезпечних предметів

Протягом минулої доби, 20 травня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 3,72 га і знешкодили 57 вибухонебезпечних предметів.

Підсумки «Рамштайну»: кілька країн приєдналися до ініціативи Німеччини з посилення ППО України

Підсумки «Рамштайну»: кілька країн приєдналися до ініціативи Німеччини з посилення ППО України

На 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» низка країни висловили підтримку ініціативі Німеччини з посилення протиповітряної оборони України.

За добу ворог 8 разів обстріляв населені пункти Донеччини

За добу ворог 8 разів обстріляв населені пункти Донеччини

За останню добу російські окупанти 8 разів обстріляли населені пункти Донеччини, з лінії фронту вдалося евакуювати 308 людей, зокрема 44 дитини.

Повітряний футуризм: компанія Lockheed Martin оприлюднила концепт літака-заправника-невидимки NGAS

Повітряний футуризм: компанія Lockheed Martin оприлюднила концепт літака-заправника-невидимки NGAS

Секретний підрозділ Skunk Works компанії Lockheed Martin опублікував перше зображення свого літаючого танкера-невидимки.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Глава МЗС Німеччини прибула в Україну і розповіла про €1 млрд на ППО

Глава МЗС Німеччини прибула в Україну і розповіла про €1 млрд на ППО

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула 21 травня з візитом до столиці України Києва.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Технік служби захисту інформації

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Снайпер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Оператор БпЛА квадракоптерного типу

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Водій, Військова частина А7290

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Кухар

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Штаб-сержант 3 категорії у в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область