Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
Київська міська військова адміністрація разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у столиці, що передбачає зменшення кількості блокпостів та вдосконалення споруд, які залишаються.
Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація (КМВА).
«З початком широкомасштабного вторгнення в Україну, через пряму воєнну загрозу столиці, у місті Києві була розгорнута система інженерних загороджень. В кожному районі міста були встановлені численні блокпости, які обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі тощо. Все це разом як єдина система виконує свою захисну функцію. За рік широкомасштабної війни пряма загроза бойових дій у Києві була зведена до мінімальної», — зазначив Сергій Попко, начальник КМВА.
На практиці удосконалення системи інженерних загороджень передбачає:
Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці — залишатимуться. Але їхні складові будуть вдосконалені: непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові, укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи.
Частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста – залишаться існувати у «сплячому» режимі. Тобто, такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях. Щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойовий режим в найкоротший час.
Решта системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби — демонтують.
Впровадження такого системного рішення зробить Київ більш комфортним для мешканців. Таким чином, буде розвантажені дороги столиці, що дозволить киянам більш вільно пересуватися містом.
«Але прошу нікого не забувати – війна в Україні триває! Повністю воєнну загрозу з північного напрямку ніхто не знімав. Крім того, є й інші безпекові завдання, які мають виконуватися в столиці воюючої країни. Тому можу вас запевнити – місто й надалі буде поступово ставати комфортнішим для цивільних мешканців. Але повністю вся система оборонних інженерних загороджень, мабуть, зникне лише після того, як ми переможемо», — наголосив Сергій Попко, начальник КМВА.
Сьогодні внаслідок падіння уламків ворожого БПЛА в одному з міст області виникла пожежа в багатоквартирному житловому будинку.
За десять місяців 2024 року закупівельна агенція Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» (ДОТ) зекономила 16.7 млрд грн на закупівлях тилового майна. Зокрема, на контрактуванні продовольчого забезпечення вдалося заощадити 7 млрд грн, на пальному – 6 млрд грн, а на речовому майні – 3.7 млрд грн.
Міноборони отримало перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М».
У районі Вовчанська важкі бої — по українських захисниках працюють артилерія, міномети, дрони, авіація та снайпери.
Аналіз будови російського БПЛА с-70 «охотнік», який був збитий 5 жовтня поблизу Костянтинівки на Донеччині, засвідчив ― для створення цієї зброї держава-агресор попри санкції використала компоненти, виготовлені західними компаніями.
У Запоріжжі завершили аварійно-рятувальні роботи після авіаударів, завданих російськими військами 7 листопада.
Захищаємо світ
від 20500 до 25000 грн
Херсон
Херсонський прикордонний загін
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…