За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Колишній працівник СБУ, студент-програміст, військовий на пенсії та чоловік, що воює з росіянами понад чверть сторіччя. Що спільного у цих людей? З 24 лютого 2022 всі вони служать в Територіальній обороні, кожен на службі за власним бажанням. До дня добровольця вони зустрілися з курсантами національної академії СБУ, щоб розповісти про свій досвід та мотивацію служити.
Боєць з позивним «Міха» 20 років служив у СБУ, потім в митниці. Не мав військового досвіду, та знаючи, як треба будувати систему, почав формувати ДФТГ в селищі під Києвом, куди прибув, щоб евакуювати свою сім’ю 24 лютого. Невдовзі його запросили у бригаду ТрО Київщини.
— Я впевнений, що ви так само б стали добровольцями, можливо, в кожного з вас був би якийсь свій шлях, але він би точно був. І ви точно добровільно зробили б те саме, тому що всі прекрасно розумієте, що це правильно, Україна в нас одна, її треба захищати, — звертається військовий до курсантів.
«Змій» — теж доброволець тероборонець. Йому двадцять років, у залі його слухають фактично його однолітки. Тільки до широкомасштабного вторгнення хлопець не був дотичним до служби. 24 лютого він разом із батьком пішов до військкомату в місті Буча. Там записали їхні номери телефону і пообіцяли зателефонувати. Та чоловіки хотіли отримати позитивну відповідь одразу. До іншого військкомату батько і син пішли пішки в Ірпінь. Там застали, як добирають останній підрозділ батальйону ТрО Київщини. Згодом саме «Змій» разом із батьком з РПГ зупинив колону з 25 танків, що рухались у бік Києва.
— Тоді в бою я побачив, що є хлопці, які не вміють поводитися зі зброєю. Тож я для себе вирішив, що маючи вже невеликий, але досвід, можу навчати інших. Тож тепер я інструктор в навчальному центрі сил ТрО.
Бійців свого батальйону навчає чоловік з псевдо «Кордон». Його війна з росіянами почалася ще в дев’яностих. Він воював з ними в Чечні, а згодом зустрів московитів і на рідній землі, на Донбасі. Бував у боях чоловік і на Київщині, після початку широкомасштабного вторгнення.
— Хто вибирає між хлібом і свободою, і вибирає хліб, не отримує ні того, ні того. Тому правильно було в 14-му році вибрати свободу. І, власне, за свободу, за свою, за своїх близьких, країни, стоїмо, б’ємося, робимо якісь справи, робимо так, щоб ми нарешті кудись вирвались. І там, куди ми вирвемось, щоб нам жилося краще, ніж до 22-го року.
Ще бувши підлітком, військову кар’єру для себе обрав «Скіф». На пенсію пішов ще до війни на Донбасі, та саме через неї знов повернувся на службу. В зоні бойових дій чоловік дістав поранення, його списали. 24 лютого 2022 знову вирішив брати до рук зброю. Його прийняли до лав ТрО.
— Коли я прийшов у військкомат, мені сказали: знаєш, полковник, тобі треба бригаду давати, а у нас тут ТрО… І от я, полковник, знову командую батальйоном. Отака кар’єра (сміється). Ну нічого, працюємо, воюємо, звільняємо нашу неньку Україну потрохи. Це моє життя, все життя, з маленькими перервами, я в армії.
— Зустріч військових та курсантів відбувається у форматі бесіди. Молодь може ставити свої питання бійцям, — розповідає ректор національної академії СБУ, полковник Андрій Черняк.
— Питання патріотичного виховання в нашій академії є одним з пріоритетних. На це є запит, ми це розуміємо, і хочемо давати це з конкретними прикладами, лише тоді курсанти будуть бачити, що серед нас герої. Наші курсанти мають бачити, що всі ми різні, але мета — одна. Боронити нашу державу.
Також важливою частиною заходу є виставка ікон, розписаних на ящиках від набоїв. ЇЇ разом з дружиною та сином підготував Олександр Клименко. З 2014 року чоловік дотичний до армії, свої роботи він возив Україною і світом, розповідав про війну, збирав гроші на потреби Збройних Сил. Після початку широкомасштабного вторгнення чоловік також був волонтером у військовому госпіталі.
— Хто, якщо не я. А як? Так всі себе повели, всі, кого хвилювала доля країни, міста. Хтось зі зброєю в руках, хтось з тим, що було під рукою.
Ящики з-під зброї, які використані для створення ікон, були зібрані безпосередньо в зоні бойових дій: на Донбасі, Київщині, Херсонщині тощо.
Фото: Віктор Дехтяр
@armyinformcomua
Міністр оборони Рустем Умєров оголосив про завершення поточного етапу репатріації, в рамках якого з минулого тижня вдалося повернути понад 6000 тіл загиблих.
Бійці батальйону «Signum» 53-ї ОМБр успішно застосували новітні засоби перехоплення, знищивши російські розвідувальні безпілотники.
Прикордонники 8-го загону під час моніторингу ворожої активності в південних районів країни виявили замасковані укриття російських загарбників та мінометний розрахунок противника.
На Покровському напрямку ворог дуже активний. За минулу добу там зафіксували 46 атак. В основному в наступ йде російська піхота, важка техніка зараз — малоефективна.
Доброволець 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців знайшов своє місце у Збройних Силах України і вже навіть готовий замінити українських захисників на передовій.
Бійці 225-го окремого штурмового полку повернулися з чергового завдання з трофейним автоматичним гранатометом, який російський окупант вирішив обміняти на своє життя.
від 23100 до 53100 грн
Стрий
Військова частина А2847
від 20000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 20000 до 60000 грн
Слов'янськ
Військова частина А0693
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…