ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

До України прибули 25 британських бронемашин

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 10 Березня 2023, 12:55

До України прибули 25 британських броньованих машин FV103 Spartan і FV432.

Бронетехніку придбали завдяки ініціативі Світового конґресу українців (СКУ).

«Цю закупівлю ініціював СКУ спільно з командуванням Сил територіальної оборони  ЗСУ в жовтні 2022 року», — заявив директор UnitewithUkraine СКУ Андрій Потічний, який працює в Україні з початку березня 2022 року.Наскільки мені відомо, це найбільша одночасна партія поставки броньованих і гусеничних евакуаційних машин міжнародною неурядовою організацією з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну».

Світовий Конґрес Українців в рамках своєї ініціативи UniteWithUkraine понад 40 000 000$ передав для ЗСУ та продовжує збирати кошти на підтримку України.

Андрій Потічний додає, що «цей проєкт реалізований ініціативою Світового Конґресу Українців Unite With Ukraine у тісній співпраці з Командувачем Сил територіальної оборони генерал-майором Ігорем Танцюрою та Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Валерієм Залужним. Ми вдячні обом генералам за їхні зусилля щодо завершення цього проєкту».

За словами офіцера командування ТрО Олександра Музики ця техніка надважлива, «оскільки вона дасть можливість не тільки виконувати оперативні задачі, а також виконає функції медичної евакуації як цивільного населення, так і військовослужбовців у разі термінової необхідності». 

«Зараз всі українці світу об’єдналися проти тої навали, яка існує сьогодні. Я хотів би висловити слова вдячності всім, хто підтримує та буде підтримувати Територіальну оборону!» — подякував світовому українству Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Танцюра.  

Загалом на пожертви людей та організацій з усього світу СКУ придбав 25 броньованих машин, зокрема дванадцять Spartan FV103, сім 432 APC, два 434 APC, один Spartan SPA8, один Spartan SPA017 та два FV104 Samaritan. Unite with Ukraine вже планує наступну глобальну збірку та аукціон для фінансування закупівлі ще 25 броньованих машин для евакуації персоналу. 

FV103 Spartan – це гусеничний бронетранспортер британської армії. Легка, швидка та маневрена машина, яка може перевозити до семи осіб. Міцний зварний алюмінієвий корпус з товщиною до 60 міліметрів цього БТР здатен захистити військових від уламків та великокаліберних куль. FV432 з моменту своєї появи на озброєнні став найпоширенішим броньовиком, який використовувався для транспортування піхоти на полі бою. Ця бронемашина здатна перевозити до дванадцяти осіб. 

Джерело: Світовий конґрес українців

Читайте нас в Telegram
«Вийти у вікно, перевірити гравітацію» — на Харківщині росіяни намагаються прориватися до Куп’янська

На Куп’янському напрямку воїни 43-ї окремої механізованої бригади за тиждень знищили пів сотні окупантів.

Олександр Сирський нагородив бійців, які обороняють Покровський напрямок
Олександр Сирський нагородив бійців, які обороняють Покровський напрямок

Головнокомандувач ЗСУ відзначив українських військових, які тримають оборону Донеччини та ведуть активні бойові дії проти переважаючих сил противника.

Масований удар по Сумщині: загинула людина, масштабні пожежі
Масований удар по Сумщині: загинула людина, масштабні пожежі

На Сумщині внаслідок російського масованого удару по одному із сіл Ямпільської громади загинула людина.

П’ють та божеволіють: алкоголізм і психічні розлади в Росії досягли рекордів на тлі війни
П’ють та божеволіють: алкоголізм і психічні розлади в Росії досягли рекордів на тлі війни

У 2025 році росія зафіксувала найгірші за майже десятиліття показники алкоголізму та психічних розладів.

Українська зброя вже змінює війну: 70–80% техніки виробляють усередині країни
Українська зброя вже змінює війну: 70–80% техніки виробляють усередині країни

Український оборонно-промисловий комплекс сьогодні забезпечує до 80% потреб фронту.

«Це війна, головне — боротись далі»: історія поліцейського, який повернувся у стрій після важкого поранення під Кліщіївкою
«Це війна, головне — боротись далі»: історія поліцейського, який повернувся у стрій після важкого поранення під Кліщіївкою

Боєць штурмового полку після важкого поранення продовжив службу у своєму підрозділі.

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик, фельдшер

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

радіотелефоніст 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Кухар господарчого відділення

від 20000 до 21000 грн

Рівне

Військова частина А0532

Розвідник

від 20000 до 120000 грн

Полтава

116-та окрема бригада територіальної оборони

Гранатометник

Хмельницький

Хмельницький ОМТЦК та СП

Офіцер групи логістики

від 29000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

--- ---