ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Героям слава! Гармата!» — М777 на Херсонщині вполювала ворожий РСЗВ

Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 9 Березня 2023, 12:19

Ворог постійно обстрілює Херсон і передмістя. Застосовуючи РСЗВ, артилерію і міномети, рашисти нищать цивільну інфраструктуру та забирають життя мирних мешканців. Для артилеристів окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова «полювання» на цих вбивць є завданням першочерговим. Того дня ворожий «Град» вже здійснив хаотичний обстріл передмістя, тож гармаші робили все можливе, аби назавжди його приспокоїти.

— Зараз очікуємо на уточнення від аеророзвідників, бо падла рухається, — розповіли хлопці з розрахунку, які перечікували в укритті.

Знайти позиції гармашів — завдання не з легких. За їхніми словами, маскування є надважливим елементом, тому що ворог постійно намагається їх відшукати.

— Сьогодні гарна, безхмарна погода, їхні БПЛА кружляють вздовж узбережжя, але ми готові до стрільби й наші пташки вже майже знайшли ціль. Екіпаж в мене злагоджений, кожен елемент відпрацьований до автоматизму, все буде швидко — ділиться командир гармати М777 Дмитро. 

 За словами захисників, бажання нищити ворога ще не було настільки великим, бо русня із собою тільки горе і терор може принести.

— Не хочемо дізнаватись, на які ще звірства здатні ці тварини, тому відповідь завжди буде одна для них, — кажуть хлопці.

«…і мільйони відповідатимуть: Героям слава!» — підписуючи снаряди за розстріляного беззбройного побратима, проголосили в повній тиші  гармаші.

У якийсь момент здавалось, що картинка застигла. Кава, цигарки… Захисники ділились спогадами та думками… може, і не знайдуть той клятий «Град».

— Є ціль! Розрахунок — до бою, — віддав команду Дмитро.

За мить вже кожен був на своєму місці, гармата приведена в готовність, снаряди підготовлені. «Чотири… ні додай ще два цим *****ам. Шість «кабанчиків». По готовності — вогонь», — пролунало в рації.

— Героям слава! Гармата — вогонь! — за наказом Дмитра перший «кабанчик» полетів у напрямку ворога. — Гармата — вогонь!

І так ще п’ять снарядів швиденько відправились наздоганяти ворожу артилерійську систему. Менше ніж десять хвилин знадобилось захисникам від отримання координат, відпрацювання по цілі та повного згортання і маскування гармати. І картина стала вже звичною — кава, цигарки, тільки веселий гомін хлопців додався. Вполювали ворожий РСЗВ.

— Тепер будемо чекати на нову ціль. Вони в нас різні, гармати, міномети і таке інше. Всі хлопці вмотивовані назавжди «заспокоювати» ворога до повної перемоги, — додав Дмитро. 

Для командира гармати М777 Дмитра нищити окупанта — справа сімейна, адже відносно недалеко іншою гарматою керує його рідний старший брат.

— Ну як старший, всього хвилин на 15, але завітайте до нього, він не гірше за мене справляється, — посміхаючись додав командир.

Фото і відео автора 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить