ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

У Дніпрі для ветеранів створюють відділення психологічної реабілітації на базі провідної лікарні

Соціальний захист військовослужбовців
2 Березня 2023, 14:47
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Дніпрі профільні фахівці обласної влади та лікарі працюють над створенням відділення психологічної реабілітації для ветеранів на базі одного з провідних медичних закладів України обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечникова.

— Усіляко підтримуємо це прагнення, — каже заступник медичного директора з медсестринства лікарні Мечникова Наталія Шульгіна. Створення такого відділення з найкращими досвідченими лікарями – психіатрами, психологами, неврологами, реабілітологами та сучасною апаратурою цілком реально та вкрай необхідно.

Нині в госпіталях та лікарнях, де лікуються після важких бойових травм, поранень, ампутацій наші захисники, можна почути безліч історій про людські страждання на цій жорстокій війні, яку розв’язала росія на українській землі, боротьбу лікарів за здоров’я наших воїнів, щасливі випадки повернення до життя після ворожих снайперських влучань… На жаль, оперативні втручання лікарів залишають не лише шрами на тілі…

Зі слів генерального директора Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечникова Сергія Риженка, на війні людина відчуває внутрішню напругу, дратівливість, спалахи агресії щодо людей навколо, порушення сну, печію та біль у шлунку, постійний головний біль та запаморочення.

Це буває доволі часто, коли міни рвуться під ногами, — каже Сергій Анатолійович.Але лікарі та психологи Мечникова все це розуміють і усіляко лікують найважчі стани. 

Одна з історій, серед інших тисяч подібних, доводить, що створення відділень психологічної реабілітації для ветеранів уже сьогодні важко переоцінити.

Нещодавно до лікарні Мечникова у стані коми був доправлений 30-річний Віктор із Хмельницької області.

Після вибуху на голові в чоловіка розійшлися шви на кістках черепа, — розповідає Сергій Риженко. — У реанімації фізичний стан пацієнта полагодили, але згодом думки та тривога в нього лише зростали. Чоловік поділився, як витяг хлопця з-під завалів та передав матері, щоб вона могла його поховати, як зупиняв йому кровотечу турнікетами. А ще йому постійно снився сон, що загиблий хлопчина дякував йому й просив побути трохи разом.

Сьогодні, після зусиль лікарів та психологів, у пацієнта все нормалізувалося. 

— Він спить вісім годин, у нього гарний апетит. Думає про дружину й про дітей. А ще дуже хоче додому, — поділився Сергій Анатолійович. Отже, емоції людини повинні бути завжди здоровими.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform

Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області
Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області

ГУНП в Запорізькій області повідомило про підозру за ст. 438 КК України окупанту, який знущався над цивільними.

Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій
Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій

У липні підрозділи Міноборони розмінували 923 гектари деокупованих земель. Від початку великої війни знешкоджено вже 482 698 вибухонебезпечних предметів.

Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА
Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА

Українські захисники показали, що буде, якщо уразити ударним дроном вже підготовлену до бойової роботи реактивну систему залпового вогню противника.

«Форпост» знищив за ніч одразу три ворожі НРК, залишивши окупантів без постачання
«Форпост» знищив за ніч одразу три ворожі НРК, залишивши окупантів без постачання

Дрони бригади «Форпост» залишили російських загарбників без постачання, знищивши за ніч одразу три ворожі НРК.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Оператор наземних роботизованих комплексів (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

WorkUa Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Olx віськова служба за контрактом

від 20100 до 123000 грн

Харків, Харківська область

WorkUa Лікар медичного пункту, загальної практики, військовослужбовець

від 25000 до 30000 грн

Миколаїв

Військова частина А1688

WorkUa Розвідник-далекомірник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

WorkUa Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО