Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
США виступили з ініціативою щодо міжнародної підтримки в галузі штучного інтелекту та розвідки — у Вашингтоні вважають, що це сприятиме оптимізації використання нових технологій, які можуть у майбутньому змінити спосіб ведення війни. І хоча ця політична декларація США має рекомендований характер, у ній викладено сучасний досвід, що може стати основою міжнародної співпраці. Американська ініціатива була оголошена в Гаазі під час першого саміту щодо використання штучного інтелекту в армії. Зокрема було акцентовано на її особливій актуальності на тлі війни росії в Україні, яка довела прискорення тенденції виведення на поле бою повністю автономних бойових роботів.
Серед 12 пунктів Декларації США особливо виділяється те, що використання штучного інтелекту у військових цілях відповідає міжнародному праву і що держави «зберігають контроль і участь людини в усіх діях», які є критично важливими для рішень щодо застосування ядерної зброї.
Аналітики з питань інноваційної зброї з Університету Джорджа Мейсона наголошують, що коли йдеться про використання ядерної зброї, це є найвищим ризиком для глобальної безпеки. Тож 60 країн, які стали учасниками конференції у Гаазі, включно з США та Китаєм, дійшли до загального висновку, що міжнародна спільнота повинна докласти максимум зусиль для розширення та актуалізації співпраці, головне завдання якої полягає у зменшенні ризиків та запобіганню виходу штучного інтелекту з-під контролю. В цьому контексті підкреслюється «важливість забезпечення відповідних гарантій і людського нагляду за використанням систем штучного інтелекту». Військові аналітики та дослідники вважають, що довше триватиме війна в Україні, то більша ймовірність використання бойових платформ на базі штучного інтелекту для ідентифікації, вибору та атаки цілей — і цей процес буде здійснюватися без допомоги чи контролю з боку людей. Наприклад, російське міноборони стверджує, що володіє такою зброєю, хоча ці заяви є недоведеними й на сьогодні поки ще немає підтверджених випадків використання у бойових діях роботів, які спроможні діяти цілком самостійно.
І під час конференції в Гаазі стало відомо, що Китай уже надіслав до ООН два документи щодо регулювання військового застосування штучного інтелекту, зазначивши при цьому, що це питання «стосується загальної безпеки та добробуту людства» та вимагає спільної реакції всіх країн. Тож, попри тісні зв’язки офіційного Пекіна з російською владою, Китай стоїть на прагматичній позиції щодо певного стримування росії — американські експерти вважають, що ситуативні союзники путіна вагомою мірою стурбовані його експансивними планами та намагаються у будь-якій спосіб їх нівелювати.
@armyinformcomua
Президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького показала ефективну роботу одного з підрозділів операторів БПЛА.
Повідомлено про підозру в колабораційній діяльності ексспівробітниці маріупольського телеканалу Вікторії Терещенко. Тепер вона очолює місцевий телеканал «Маріуполь 24».
Прикордонники бригади «Форпост» продовжують ефективну роботу з ліквідації ворожого транспорту. Зокрема, наші воїни знищили два УАЗи на Вовчанському напрямку.
На Краматорському напрямку ворог не змінив своєї тактики з приходом холодів та випадінням снігу.
Бійці 79 десантно-штурмової Таврійської бригади провели черговий обряд «обнулєнія» для окупантів, які спробували провести штурмові дії.
Володимир Зеленський відгукнувся на криваві удари ворога по Запоріжжю та Кривому Рогу.
від 6000 до 7000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…