Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
США виступили з ініціативою щодо міжнародної підтримки в галузі штучного інтелекту та розвідки — у Вашингтоні вважають, що це сприятиме оптимізації використання нових технологій, які можуть у майбутньому змінити спосіб ведення війни. І хоча ця політична декларація США має рекомендований характер, у ній викладено сучасний досвід, що може стати основою міжнародної співпраці. Американська ініціатива була оголошена в Гаазі під час першого саміту щодо використання штучного інтелекту в армії. Зокрема було акцентовано на її особливій актуальності на тлі війни росії в Україні, яка довела прискорення тенденції виведення на поле бою повністю автономних бойових роботів.
Серед 12 пунктів Декларації США особливо виділяється те, що використання штучного інтелекту у військових цілях відповідає міжнародному праву і що держави «зберігають контроль і участь людини в усіх діях», які є критично важливими для рішень щодо застосування ядерної зброї.
Аналітики з питань інноваційної зброї з Університету Джорджа Мейсона наголошують, що коли йдеться про використання ядерної зброї, це є найвищим ризиком для глобальної безпеки. Тож 60 країн, які стали учасниками конференції у Гаазі, включно з США та Китаєм, дійшли до загального висновку, що міжнародна спільнота повинна докласти максимум зусиль для розширення та актуалізації співпраці, головне завдання якої полягає у зменшенні ризиків та запобіганню виходу штучного інтелекту з-під контролю. В цьому контексті підкреслюється «важливість забезпечення відповідних гарантій і людського нагляду за використанням систем штучного інтелекту». Військові аналітики та дослідники вважають, що довше триватиме війна в Україні, то більша ймовірність використання бойових платформ на базі штучного інтелекту для ідентифікації, вибору та атаки цілей — і цей процес буде здійснюватися без допомоги чи контролю з боку людей. Наприклад, російське міноборони стверджує, що володіє такою зброєю, хоча ці заяви є недоведеними й на сьогодні поки ще немає підтверджених випадків використання у бойових діях роботів, які спроможні діяти цілком самостійно.
І під час конференції в Гаазі стало відомо, що Китай уже надіслав до ООН два документи щодо регулювання військового застосування штучного інтелекту, зазначивши при цьому, що це питання «стосується загальної безпеки та добробуту людства» та вимагає спільної реакції всіх країн. Тож, попри тісні зв’язки офіційного Пекіна з російською владою, Китай стоїть на прагматичній позиції щодо певного стримування росії — американські експерти вважають, що ситуативні союзники путіна вагомою мірою стурбовані його експансивними планами та намагаються у будь-якій спосіб їх нівелювати.
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Сьогодні, 22 червня, російські війська атакували ракетами Очаків у Миколаївській області, унаслідок чого є постраждалі, серед яких – діти. Джерело: https://censor.net/ua/n3559303
Інформаційна кампанія рф із дискредитації української влади через чутливу тему повернення тіл загиблих військових набуває масштабування.
По Нікопольщині бив важкою артилерією та дронами. Противник скидав на населені пункти й боєприпаси з БПЛА. Гучно було у райцентрі, Мирівській, Червоногригорівській, Марганецькій та Покровській громадах.
У світі наростає політична та економічна ізоляція росії на тлі її агресивної війни проти України. Представники ООН та західних країн відкрито засуджують масовані атаки рф по українських містах.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…