За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
І сьогодні знову про російський «ленд-ліз», який «друга армія світу» добровільно-примусово передала українському війську за час широкомасштабного вторгнення в нашу країну. Серед лідерів цього переліку — танки. Дітища їхнього «Уралвагонзаводу» під назвою Т-72Б3. Основний танк військ загарбників. Їх у декількох модифікаціях захоплено вже чимало.
Один із них вдалося побачити під час поточного ремонту в польовій майстерні штурмового підрозділу, який тримає ділянку фронту на Донеччині.
— Цей танк було захоплено ще у період боїв за Чернігівщину, Київщину та Сумщину. Я служив на початку вторгнення з військовим, який їх «трофеїв». Були серед ворожих машин і Т-80, і Т-90 «Прорив». І багато Т-72. У різних агрегатних станах: від добряче пошматованих, до повністю справних. Конкретно ця машина надійшла у розпорядження нашої військової частини у справному стані та ще й з повним боєкомплектом. У якому були навіть керовані боєприпаси. Знаю точно, — розповідає командир взводу Віктор.
Зі слів військовослужбовця, машини цього типу активно використовуються українськими штурмовиками для відсічі окупаційних підрозділів рф. Наші танкісти опанували їх у стислі терміни та призвичаїлись до експлуатації ворожої техніки.
— Конкретно ця машина випустила по ворогу не один десяток БК. Напевно більше, ніж росіяни з неї стріляли на своїх полігонах. Зараз прийшов час її трішки підремонтувати: ліквідовуємо підтікання мастила і проблеми із підігрівом двигуна. Зробити це в умовах польової майстерні цілком можливо. Ми маємо все необхідне для роботи. Головне — технічно грамотний та вмотивований особовий склад, який заразом із консультаціями спеціалістів із українських заводів, що виробляють бронетехніку, розібрався у процесі й може проводити обслуговування, ремонт та заміну окремих частин та агрегатів, — каже Віктор.
Цікавий нюанс, на який звернув увагу командир ремонтників — на трофейних танках встановлено багатоканальний приціл ПНМ «Сосна-У», розроблений білоруським підприємством ВАТ «Пеленг».
— білорусам палке вітання за те, що підтримують армію окупанта, — говорить Віктор.
Але, зрештою, тепер трофейна техніка воює на правильному боці. І завдяки тому, що наші фахівці навчилися її експлуатувати та ремонтувати навіть у полі, ця зброя, керована українськими екіпажами, ефективно знищує ворога.
Фото та відео автора
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 20000 до 120000 грн
Львів
216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…