Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
І сьогодні знову про російський «ленд-ліз», який «друга армія світу» добровільно-примусово передала українському війську за час широкомасштабного вторгнення в нашу країну. Серед лідерів цього переліку — танки. Дітища їхнього «Уралвагонзаводу» під назвою Т-72Б3. Основний танк військ загарбників. Їх у декількох модифікаціях захоплено вже чимало.
Один із них вдалося побачити під час поточного ремонту в польовій майстерні штурмового підрозділу, який тримає ділянку фронту на Донеччині.
— Цей танк було захоплено ще у період боїв за Чернігівщину, Київщину та Сумщину. Я служив на початку вторгнення з військовим, який їх «трофеїв». Були серед ворожих машин і Т-80, і Т-90 «Прорив». І багато Т-72. У різних агрегатних станах: від добряче пошматованих, до повністю справних. Конкретно ця машина надійшла у розпорядження нашої військової частини у справному стані та ще й з повним боєкомплектом. У якому були навіть керовані боєприпаси. Знаю точно, — розповідає командир взводу Віктор.
Зі слів військовослужбовця, машини цього типу активно використовуються українськими штурмовиками для відсічі окупаційних підрозділів рф. Наші танкісти опанували їх у стислі терміни та призвичаїлись до експлуатації ворожої техніки.
— Конкретно ця машина випустила по ворогу не один десяток БК. Напевно більше, ніж росіяни з неї стріляли на своїх полігонах. Зараз прийшов час її трішки підремонтувати: ліквідовуємо підтікання мастила і проблеми із підігрівом двигуна. Зробити це в умовах польової майстерні цілком можливо. Ми маємо все необхідне для роботи. Головне — технічно грамотний та вмотивований особовий склад, який заразом із консультаціями спеціалістів із українських заводів, що виробляють бронетехніку, розібрався у процесі й може проводити обслуговування, ремонт та заміну окремих частин та агрегатів, — каже Віктор.
Цікавий нюанс, на який звернув увагу командир ремонтників — на трофейних танках встановлено багатоканальний приціл ПНМ «Сосна-У», розроблений білоруським підприємством ВАТ «Пеленг».
— білорусам палке вітання за те, що підтримують армію окупанта, — говорить Віктор.
Але, зрештою, тепер трофейна техніка воює на правильному боці. І завдяки тому, що наші фахівці навчилися її експлуатувати та ремонтувати навіть у полі, ця зброя, керована українськими екіпажами, ефективно знищує ворога.
Фото та відео автора
Єврокомісія, МОУ, уряди Франції та Фінляндії уклали угоди щодо розширення промислових спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та ОПК.
Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.
Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…