ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як бойовий досвід, здобутий після 24 лютого 2022 року, впливає на процес підготовки

Актуальна тема
Прочитаєте за: 3 хв. 23 Лютого 2023, 8:32

АрміяInform продовжує розповідати про підготовку військовослужбовців ЗСУ. Цього разу мова піде про те, чи впроваджується досвід, який ЗСУ здобули після початку широкомасштабного вторгнення, у процес підготовки слухачів Національного університету оборони України (НУОУ).

Що нині важливо для слухачів лідерських курсів  L-4, L-3, L-2, магістерських програм? Як має викладач змінити підхід до підготовки своїх матеріалів? Та що таке капіталізація досвіду?

Про це нашим кореспондентам розповів начальник кафедри ВМС Національного університету оборони України капітан 1 рангу Степан Яким’як.

— Кожне заняття нині спирається виключно на досвід. Я кажу про свою кафедру, і я вважаю, що так працюють зараз інші кафедри й університет в цілому. Тобто будь-який теоретичний матеріал без аналітичного порівняння з реальним досвідом не працює. І слухачі так сприймають. Існує велика відмінність між тими, хто навчався до війни, і тими, що прибувають в умовах не припинюваних воєнних дій. Зараз, коли заходжу в аудиторію, то бачу очі, які буквально впиваються в мене: тому, що ці слухачі тільки-но вийшли з бою, кожен з них пережив якийсь особистий момент, має свій досвід і сприймає все через призму можливих втрат у його підрозділі… І тому тут немає інших варіантів, крім, як спиратися на досвід, — розповідає Степан Яким’як.

За його словами, і викладач має враховувати все це у своєму матеріалі:

— Тобто він має зрозуміти, як цей досвід вплинув на теорію і чи вона може бути придатна надалі. У мене є лекція зі стратегічних аспектів для слухачів курсів L-4, на початку якої я кажу: «Шановні колеги, ця лекція розроблена до війни: ось цілі противника, завдання, угруповання, як вони мали б діяти. Результати з досвіду вам відомі. А ось стратегічні цілі застосування ВМС на морі, оперативні завдання і як повинні розвиватися Військово-Морські Сили, щоб виконувати ці завдання. Порівняймо». Ми так аналізуємо, зупиняємось на кожному слайді, досліджуємо, розбираємо всі елементи — що реалізовано, що не підійшло, а для чого немає ресурсів. Ось таке сканування та порівняння з досвідом дозволяє скласти пазл і виокремити потрібні теоретичні елементи, приділити їм увагу в майбутньому. 

Капітан 1 рангу додає, що у НУОУ є однозначна вимога до освітніх програм магістерської підготовки та L-курсів — вони всі мають бути переглянуті та базуватися на досвіді. 

— Міністр оборони України окреслив 5 основних позицій під час візиту до нас 31 серпня минулого року. Серед них була й капіталізація досвіду. На цей момент це дуже важливо для Сил оборони, а при подальшій співпраці з НАТО це забезпечить розуміння цілей для наступних завдань. Також надзвичайно важливим є обмін досвідом з країнами НАТО. Це теж крок до капіталізації. Капіталізація досвіду — це, коли ми збираємо його, узагальнюємо, відбудовуємо систему й розвиваємо методологію, впроваджуємо досвід, та головне — завдяки цьому здобуваємо перемоги над ворогом і стаємо сильнішими за підтримки партнерів! І зараз ми постійно працюємо заради удосконалення методів підготовки слухачів, яка б використовувала повною мірою новітню методологію капіталізації досвіду. І всі програми, які нині існують, враховують досвід війни, базуються на ньому, — зазначив начальник кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України капітан 1 рангу Степан Яким’як.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Десантники дронами і Д-30 розігнали росіян, які вдосвіта пішли на штурм

Десантники дронами і Д-30 розігнали росіян, які вдосвіта пішли на штурм

Десантники 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ уразили танк і дві БМП російських окупантів на Курахівському напрямку.

Сараї, мотоцикли та неопізнані рухомі об’єкти: результати роботи СБУ на фронті

Сараї, мотоцикли та неопізнані рухомі об’єкти: результати роботи СБУ на фронті

Спецпризначенці СБУ в прямому сенсі «палять землю під ногами» росіянам на фронті.

Т-90, Т-64, Т-80 та БМП з піхотою і без: протитанкісти про свої цілі та роботу наосліп

Т-90, Т-64, Т-80 та БМП з піхотою і без: протитанкісти про свої цілі та роботу наосліп

Розрахунок ПТРК 25-ї Січеславської бригади ДШВ ЗС України знищує російську техніку та особовий склад на одному з найскладніших напрямків фронту.

САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

92-га окрема штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка показала кадри бойової роботи свого екіпажу САУ М109 «Paladin», який б’є окупантів на Харківщині.

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Сьогодні вдень дві мешканки Антонівки дістали поранення через скидання ворогом вибухівки з дрона.

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, на виконання завдання міністра оборони України, здійснила робочу поїздку до Запорізької області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Командир машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Стрілець-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Технік, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Навідник мінометного розрахунку

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Слов'янськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП