Часи князів та козаків Складання присяги було започатковано ще у ІХ ст. з приходом на українські землі варягів. Рата — саме так називалася присяга князеві. Відповідно, воїнів…
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні, 22 лютого, до роковин широкомасштабного вторгнення росії на територію України, відкрилася експозиція «Захисники».
Проєкт «Захисники» — це промовисті фото українських воїнів, які вже понад рік чинять упертий опір тотальному злу, боронять рідну землю й стоять на сторожі безпеки Європи та світу. Світлини зроблено під час музейної експедиції, яка відбулась у липні 2022 року за підтримки Генерального штабу Збройних Сил України.
«Фото були зроблені під час експедиції, яка розпочалася у місті Харків, а далі через Дніпропетровщини, Миколаївщину, Херсонщину, Одещину і закінчилася у Києві. У проєкті брали участь військовослужбовці різних родів військ, які на той час брали участь у бойових діях на маршруті нашої експедиції», — розповів представник Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України підполковник Володимир Старокінь, який брав участь в експедиції.
Автором світлин став музейний фотограф-волонтер зі Швеції, поляк за походженням, Анджей Маркевич. Він подолав тисячі кілометрів уздовж лінії фронту, фіксуючи величні постаті наших воїнів-захисників.
У відкритті фотовиставки також брали участь міністр культури Олександр Ткаченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.
Створення проєкту стало можливо завдяки спільним зусиллям колективу музею, Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства культури та інформаційної політики України і Посольства України в Королівстві Швеція. Світлини безоплатно надруковані найкращою у Швеції та Європі фотолабораторією Crimson та за сприяння українських дипломатів у найкоротший термін доставлені в Україну.
«Ось вони, поруч із нами, наші лицарі у формі ЗСУ. Погляньте у вічі кожному, помоліться за них. Подумки подякуйте воїнам, що ви живі. Подякуйте за Україну!» — закликали організатори експозиції.
Фото авторів
Про це заявив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат, який відповів на критику від нардепки Мар’яни Безуглої. Та написала, що Повітряні Сили стали збивати менше «шахедів» через те, що чимало людей з їх числа відправляють в піхоту.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Окупанти відправляють в атаку поранених та контужених бійців, щоб підтримати інтенсивність своїх атак.
Міністр оборони Рустем Умєров привітав 3 листопада всіх причетних з Днем інженерних військ.
Майже у кожному зведенні про відбиття повітряних атак присутні десятки ворожих БПЛА, які позначаються, як «локаційно втрачені». Виявляється, це були не «шахеди», а їх дешеві підробки.
Всього день залишився окупантам до ювілейних 700 тисяч втрат особового складу.
Захищаємо світ
від 25000 до 25000 грн
Сарата
18 окремий батальйон 35 ОБрМП
Часи князів та козаків Складання присяги було започатковано ще у ІХ ст. з приходом на українські землі варягів. Рата — саме так називалася присяга князеві. Відповідно, воїнів…