ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для сержантів ЗСУ провели перший тренінг з поглибленого вивчення норм Міжнародного гуманітарного права

Актуальна тема Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Лютого 2023, 19:50

Нові знання, актуальна практика, нормативно-правова база та живе обговорення певної проблематики — це все містив перший тренінг, який відбувся для сержантського корпусу Збройних Сил України. Його тематика — поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права (МГП). В рамках заходу увага приділялась кільком напрямкам: джерела та принципи міжнародного гуманітарного права, засоби і методи ведення бойових дій, медіаграмотність, фіксація воєнних злочинів та їхнє відображення у медіа під час відбиття широкомасштабної збройної агресії російської федерації.

Про це у Facebook повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Проєкт з поглибленого вивчення норм Міжнародного гуманітарного права започатковано Женевським центром управління сектором безпеки (DCAF) за підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії спільно з Міністерством оборони України. Реалізацією проєкту опікується ГО “Ліга офіцерів”, яка має укладений з Генеральним штабом Збройних Сил України Меморандум про співробітництво.

Саме представник ГО “Ліга офіцерів” – Андрій Коренько відкрив перший тренінг проєкту, презентував його та акцентував увагу на дотриманні міжнародного гуманітарного права сержантами, які наразі є хребтом ЗСУ, помічниками командира та зразком для підлеглих.

Інна Заворотько, представниця Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України, як фахівець міжнародного гуманітарного права на актуальних прикладах аналізувала дотримання норм МГП українськими воїнами. Слухачам були роздані спеціальні картки-пам’ятки з основними нормами міжнародного гуманітарного права з якими, військовослужбовці зустрічаються при виконанні обов’язків військової служби та бойових завдань. Наприклад, перелік захищених осіб та об’єктів, основні обмеження та заборони.

Про фіксацію воєнних злочинів, відповідальність російських військовослужбовців та найманців розповідав Сергій Мокренюк, відомий юрист, правозахисник, а нині сержант Сил ТрО ЗС України. Він наводив конкретні приклади джерел інформації про воєнні злочини, грамотна фіксація яких дозволяє притягувати ворога до відповідальності. Якщо не сьогодні, то в майбутньому, адже воєнні злочини не мають строків давності.

У своєму блоці начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України Богдан Сеник наводив приклади висвітлення воєнних злочинів та акцентував увагу на важливості медіаграмотності. Сержанти на своєму рівні обізнані про особовий склад та обстановку, а тому часто стають героями телевізійних сюжетів та журналістських матеріалів. Ця комунікація має бути постійною та відбуватися з дотриманням керівних документів, які разом з методичними матеріалами-пам’ятками також були доведені до сержантів.

Завершились тренінги тестуванням і врученням учасникам заходу сертифікатів про додаткове вивчення норм Міжнародного гуманітарного права.

Читайте нас в Telegram
За місяць сапери ДССТ знешкодили майже 12 тисяч вибухонебезпечних предметів

За місяць сапери ДССТ знешкодили майже 12 тисяч вибухонебезпечних предметів

Протягом лютого групи розмінування Державної спеціальної служби транспорту виявили та знешкодили 11 542 вибухонебезпечних предметів у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях.

Міністерство оборони отримає 19 млн гривень з постачальників, що порушили терміни

Міністерство оборони отримає 19 млн гривень з постачальників, що порушили терміни

Міжнародний арбітраж ухвалив два рішення, якими присудив стягнути з іноземних суб’єктів господарювання на користь Міністерства оборони України кошти на загальну суму понад $491 тисячу (понад 19 мільйонів гривень).

росіяни втратили на Таврійському напрямку більше 400 солдатів за добу

росіяни втратили на Таврійському напрямку більше 400 солдатів за добу

Загальні втрати ворога у живій силі по всій операційній зоні ОСУВ «Таврія» склали 431 особу за добу; в озброєнні та військовій техніці - 10 танків, 22 бронемашин, 7 артсистем, 7 автомобілів.

ГУР: В Азовському морі горіло судно окупантів

ГУР: В Азовському морі горіло судно окупантів

П’ятеро окупантів були поранені під час пожежі на одному із катерів берегової охорони прикордонної служби фсб рф.

Ще три знищені російські літаки, третя штурмова зачистила Красногорівку: стрім із міста на сході

Ще три знищені російські літаки, третя штурмова зачистила Красногорівку: стрім із міста на сході

Майже 100 окупантів вбитими та пораненими — третя окрема штурмова бригада зачистила Красногорівку від росіян. Ворог відмовився здаватися в полон і був ліквідований.

Україна володіє повною інформацією: російський контингент у Придністров’ї не становить загрози

Україна володіє повною інформацією: російський контингент у Придністров’ї не становить загрози

Україна володіє повною інформацією про концентрацію та кількісний склад російського контингенту на території невизнаного Придністров'я. Наразі він не становить загрози.

Захищаємо світ

00
00
00