ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Предтечею нової хвилі масштабної агресії рф може стати наступ у кіберпросторі — Секретар РНБОУ

Новини
10 Лютого 2023, 15:17
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова розглянули питання щодо можливої ескалації кіберагресії рф та першочергових заходів протидії в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє Апарат РНБО України.

Крім цього, учасники заходу, який відбувся у Головному ситуаційному центрі при РНБО України, говорили про результати проведення командно-штабних навчань «Національна кіберготовність – 2022» і про внесення змін до Загальних правил обміну інформацією про кіберінциденти (Протоколу TLP) тощо.

За словами Секретаря РНБО, предтечею і складовою нової хвилі масштабної агресії рашистів, як і рік тому, може стати наступ у кіберпросторі, і ми маємо бути готові до відсічі.

Україна, сказав Олексій Данілов, зміцнила та розвинула національну систему кібербезпеки, значно підвищила рівень технічного оснащення українського війська і кібервоїнів. У цьому контексті він висловив вдячність усім суб’єктам забезпечення кібербезпеки, зокрема НКЦК, за злагоджену роботу із захисту кіберпростору, попередження кіберінцидентів і мінімізації їх наслідків.

Україна, також наголосив О. Данілов, посилила свої позиції як повноправний партнер міжнародної взаємодії у сфері кібербезпеки.

«Ми — сторона світової кібервійни, яку веде проти нас, країн Європи, інших країн світу рф, — сказав Олексій Данілов. — Маємо мобілізувати ресурси, сили і засоби для відсічі ворогу, ухвалити необхідні рішення».

Секретар РНБО також звернув увагу на важливість підготовки фахівців у сфері кібербезпеки.

Заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк, згадуючи командно-штабні навчання з питань кібербезпеки стратегічного рівня «Національна кіберготовність 2022» (грудень 2022 року), повідомив, що було відпрацьовано алгоритм застосування Порядку взаємодії суб’єктів забезпечення кібербезпеки під час реагування на кіберінциденти/кібератаки, затвердженого на засіданні НКЦК 22 вересня 2022 року, зокрема щодо реагування на загрози червоного та чорного рівнів небезпеки.

Під час засідання наголошувалося, що кількість кібератак рф на логістику, військові об’єкти, бази даних органів влади та інформресурси нашої держави у порівнянні з 2021 роком збільшилася майже втричі, нині рф здійснює також системні кібератаки на енергетичну інфраструктуру України. Фіксуються численні спроби ворожих кібератак щодо наших громадян, зокрема спам-розсилання, спроби зібрати інформацію про персональні дані.

Під час засідання учасники затвердили нову редакцію Загальних правил обміну інформацією про кіберінциденти (Протоколу TLP).

Також НКЦК має протягом поточного року забезпечити проведення щорічних командно-штабних навчань стратегічного рівня з питань кібербезпеки та з питань стратегічних комунікацій і щонайменше двох галузевих командно-штабних навчань з питань кібербезпеки.

Участь у засіданні НКЦК взяли представники керівного складу Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства оборони України, Національної поліції України, Національного банку України, представники уряду, керівного складу розвідувальних органів держави, народні депутати України.


Під час ракетної атаки на Одесу загинула жінка, яка гуляла в парку з дітьми
Під час ракетної атаки на Одесу загинула жінка, яка гуляла в парку з дітьми

Росія завдала ракетного удару по Одесі вночі 17 липня. Пошкоджено триповерховий житловий будинок та автомобілі.

«Хто де стоїть»: за 14 дописів про ТЦК у Viber чоловіка засудили до 5 років із випробуванням
«Хто де стоїть»: за 14 дописів про ТЦК у Viber чоловіка засудили до 5 років із випробуванням

За 14 повідомлень у Viber про місця проведення мобілізаційних заходів у Балті та сусідніх селах на Одещині працівника магазину АТБ засудили до 5 років в’язниці.

Гелікоптер, танки, РСЗВ та 1370 військових: втрати армії рф за добу
Гелікоптер, танки, РСЗВ та 1370 військових: втрати армії рф за добу

Російські війська минулої доби втратили 1370 військових убитими та пораненими, вертоліт та чотири танки.

Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії

Про спрощений алгоритм повернення із СЗЧ знають близько 65% військовослужбовців, які звертаються щодо поновлення на службу до 18-ї Слов’янської бригади НГУ.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Майстер, військовослужбовець

від 21000 до 23000 грн

Харків

Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ

Olx Офіцер групи запобігання та профілактики

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

RobotaUa Водій категорії С+ (ЗСУ) вся Україна, На контракт

від 20151 до 120151 грн

Вся Україна

116 ОМБр

Olx Стрілець, Стрілець – зенітник

від 20000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область

RobotaUa Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

RobotaUa Офіцер штабу, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

ПУБЛІКАЦІЇ
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії

Водночас частина із них потребують додаткових роз’яснень, адже не повністю розуміють усі складові механізму поновлення на службу. Про це в коментарі АрміяInform розповіли у відділі рекрутингу 18-ї Слов’янської…