Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
19 січня депутати Європарламенту ухвалили цілком закономірне рішення — резолюцію про створення спеціального трибуналу проти країн-агресорів: росії та білорусі. Це дозволить винести справедливий вирок тим, хто розв’язав війну, віддає і виконує злочинні накази військово-політичного керівництва рф та рб. Євродепутати наполягають на тому, щоб міжнародне співтовариство спільно з Україною створило всі необхідні правові механізми для реалізації цього рішення.
Для того, щоб путінсько-лукашенківська зграя опинилася на лаві підсудних і понесла справедливе покарання, потрібно вирішити низку організаційних і юридично-правових питань. По — перше: створити окремий міжнародний судовий орган, який буде розслідувати порушення міжнародного права щодо війні в Україні. По — друге, ініціювати зняття імунітету з вищого керівництва росії та білорусі, на яких поширюється міжнародний імунітет від іноземної кримінальної юрисдикції. Зробити це буде непросто, тому що рф є членом Радбезу ООН, який і ухвалює це рішення. Тому спочатку країну-агресора необхідно виключити зі складу Радбезу і тим самим позбавити можливості блокувати рішення, які стосуються створення міжнародного трибуналу. Крім того, потрібно зняти імунітет також і з активів рф. Це потрібно для того, щоб використати заморожені активи Центробанку рф при виплаті репарації за порушення міжнародного права і відшкодування за завдані збитки економіці, промисловому, енергетичному секторам та екології країни.
У зв’язку з тим, що ані Україна, ані рф не ратифікували Римський статут, то ми не можемо звернутися до послуг Міжнародного кримінального суду, в юрисдикцію якого входять розслідування воєнних злочинів та фактів геноциду. Тому цю роботу виконуватиме окрема прокуратура, яка буде створена спільно з нашими міжнародними партнерами. Як повідомив єврокомісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс: «Створення трибуналу заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки наразі він не може розслідувати злочин агресії щодо України».
Багато корисного при реалізації рішення Європарламенту можна взяти з досвіду створення Нюрнберзького міжнародного трибуналу під час Другої світової війни. Наприклад, коли 8 серпня 1945 року Французька Республіка, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, срср підписали Лондонську угоду та Хартію, відому як Нюрнберзька хартія. Хартія створила Міжнародний військовий трибунал для суду над фашистськими лідерами. По аналогії з цим трибуналом можна організувати міжнародний трибунал проти рашистьских лідерів. До речі, включити туди також представників постраждалих від російської агресії Грузії, Ічкерії, Сирії і залучити їх до проведення розслідувань і надання доказів про злочини російського військово-політичного керівництва на територіях їхніх країн.
Що стосується характеру обвинувачень, то їх не треба навіть змінювати. рф повністю повторює весь набір кривавих військових злочинів гітлерівців, іноді навіть перевершуючи жорстокістю та цинізмом. Нюрнберзька хартія визначила три злочини, які розглядалися трибуналом: злочини проти миру, воєнні злочини й злочини проти людства, а також як окрему злочину дію — геноцид проти націй. У своєму визначенні злочинів проти миру Хартія включала «участь у спільному плані або змові» з метою вчинення злочинів проти миру. Як бачимо, під усі ці обвинувачення повністю підпадають злочинні дії рф і рб. Зокрема, геноцид проти нації. Саме знищення України і українців путін оголосив метою зухвалого і підступного вторгнення у лютому 2022 року. Тому покарання рашистів XXI століття — це обов’язок всього цивілізованого світу перед тисячами загиблих і постраждалих.
Фото з відкритих джерел
@armyinformcomua
Під час спроби атакувати наші позиції некерованими авіаційними ракетами російський Су-25 влучив Су-25, який працював з ним у парі.
Служба безпеки України передала в Національний Музей історії України у Другій світовій війні один із легендарних морських безпілотників Sea Baby.
Оператори підрозділу Ivan Franko Group показали ураження ворожої РСЗВ, а також купи автомобілів окупантів.
Оператори підрозділу UA_REG Team Сил спеціальних операцій ЗСУ вистежували місця накопичення росіян, а потім завдавали по них ударів.
Оператори роти ударних безпілотних авіакомплексів «Вершники» 112-ї бригади територіальної оборони уразили окупанта, який зробив собі схованку у дереві.
Стаціонарний пункт 1 центру рекрутингу Сухопутних військ почав роботу на вокзалі за адресою пл.Двірцева,1.
до 22000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…