У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
ПВК «вагнер» не підпорядковується міністерству оборони рф, запевняє начальник російського генштабу герасимов. Таку відповідь він надав на запит депутата мосдерждуми євгена ступіна.
«Організація, яку ви називаєте ПВК „вагнер“, до структури збройних сил російської федерації не входить. Наведені обставини унеможливлюють налагодження за сприяння міноборони росії будь-яких офіційних контактів родичів її співробітників з роботодавцем (у разі, якщо такі відносини були на добровільній чи іншій основі)», — написано у відповіді.
Дії будь-яких приватних воєнних компаній в рф — офіційно протизаконні (ст. 359 кримінального кодексу рф). Але кривавий кремлівський диктатор публічно нагороджує головорізів ПВК «вагнер» медалями, а міноборони рф заносить їхні «заслуги» до своїх зведень. При цьому офіційно цієї компанії в рф нібито немає.
Але ось доказ, що це суцільна брехня. Ув’язнений, який став найманцем ПВК «вагнер», айк арсенович гаспарян нагороджений 31 грудня президентом рф путіним, був засуджений на 7 років та 3 місяці за збройне пограбування (ч. 3 ст. 162 кк рф).
гаспаряна завербували на війну в Україну з колонії суворого режиму. Інформація про це міститься в ухвалі другого касаційного суду загальної юрисдикції від 18 січня 2022 року, — інформує The Insider.
За вироком суду гаспаряна було визнано винним у скоєнні розбою у складі групи осіб з метою пограбування із застосуванням зброї та насильства, небезпечного для життя та здоров’я.
Медаль «За відвагу» за участь у війні в Україні з рук бункерного діда він отримав зі словами «служу росії та ПВК вагнера».
Офіційний Telegram-канал ПВК «вагнер» з працевлаштування підтвердив, що нагороджений путіним гаспарян є їхнім товаришем по службі.
5 січня стало відомо, що першу групу ув’язнених, які воювали в Україні у складі ПВК, помилували після того, як завершився їхній піврічний контракт. Про це заявив «путінський кухар» і засновник ПВК євген пригожин. Йдеться про групу колишніх в’язнів приблизно з 20 осіб.
Одним з ув’язнених, якому «кухар» пообіцяв свободу після участі у війні на території України, виявився й дмитро карягін, який у 2014 році вбив власну бабусю, ветерана Другої світової війни. На момент убивства жінці було 87 років.
…Ще 2019 року пригожин наполегливо заперечував свою участь у створенні ПВК, а розміри свого бізнесу називав дуже перебільшеними.
Ідею створення ПВК придумали у генштабі зс рф, а консультантом став колишній офіцер з Південної Африки, творець першої у світі легальної ПВК Ебен Барлоу. Про це давно відомо з багатьох медіаджерел..
«Усе почалося з того, що наші генерали познайомилися з Ебеном Барлоу, — згадує один зі співрозмовників незалежного видання The Bell з добрими контактами в міноборони рф. — Коротку лекцію про користь найманців він прочитав просто на пітерському форумі».
В офіційній програмі форуму в санкт-петербурзі в червні 2010 року Барлоу було заявлено як учасника однієї короткої сесії — про те, як військовим налагодити співпрацю з приватним сектором і чи можна взагалі «приватизувати» армію. Але головною метою його візиту була участь у закритій презентації для нечисленної делегації генштабу зс рф.
До початку повномасштабного вторгнення в Україні 2022 року пригожин говорив, що не знає про існування ПВК «вагнер» та заперечував свою причетність до неї. Проте ще задовго до російського вторгнення найбільші російськомовні та західні медіа писали про зв’язок бізнесмена з групою вагнера.
У 2018 році стало відомо, що структури, пов’язані з бізнесменом, почали зміцнювати свій вплив на африканському континенті: наприклад, пригожин надавав військових інструкторів, які тренували армію ЦАР і всі вони були пов’язані з ПВК «вагнер», повідомляв американський канал CNN.
29 липня 2020 року 32 найманці були затримані в білорусі, спецслужби якої звинуватили учасників «вагнерівців» у намірі дестабілізувати обстановку в країні під час президентських виборів. Серед вилученого матеріалу білоруські силовики знайшли у найманців валюту Судану та нашивки з написами «Наш бізнес — смерть і бізнес йде добре». Тоді прессекретар кремлівського маніяка пєсков заявив, що «у росії юридично такого поняття, як ПВК немає».
А вже у вересні 2022 року в соцмережах з’явилося відео, де пригожин вербує до лав «вагнера» ув’язнених з російських колоній для відправлення на війну в Україну.
Після цього компанія пригожина «Конкорд» опублікувала його заяву, де він відкрито повідомив, що він є одним зі творців ПВК «вагнер». Він заявив, що компанія існує з 1 травня 2014 року й спочатку в ній були добровольці, які захотіли взяти участь у війні на Донбасі.
Ба більше, на початку листопада минулого року в санкт-петербурзі відкрився «ЧВК Вагнер Центр». За словами пригожина, місія цього центру — «забезпечення комфортного середовища для генерації нових ідей з метою підвищення обороноздатності росії, зокрема інформаційної». Дітям там прочитали лекцію «про важливість СВО».
Отже, можна не сумніватись, що з часом і начальник штабу герасимов визнає, що ПВК «вагнер» входить до складу збройних сил рф.
Фото з відкритих джерел
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
За інформацією військових, під час ворожої атаки на територію області залетіло 11 повітряних цілей (БПЛА типу «Шахед», «герань»).
На саміті «Бухарестської дев’ятки» Володимир Зеленський обговорив із лідерами Польщі та Фінляндії підтримку України та нові безпекові проєкти.
Це трапилося 12 травня на Гуляйпільському напрямку, де воїни 225-го штурмового полку потрапили в засідку, яку зробила інфільтрована група противника.
Повідомлено про підозру у вимаганні та одержання неправомірної вигоди заступнику командира батальйону з психологічної підтримки.
Механік-водій БТР/БМП
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Бухгалтер (матеріальний облік), військовослужбовець
від 20000 до 50000 грн
Дніпро
Військова частина А4458
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…