У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
На початку тижня, коли у швейцарському Давосі розпочалося офіційне відкриття Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) без участі росіян, на іншому кінці планети країна-терорист піддалась жорсткій обструкції з боку організаторів тенісного турніру Australian Open. Після відсторонення білоруських та російських тенісистів від Wimbledon, їхня участь у австралійському турнірі передбачала повну заборону національної символіки країн-ізгоїв, навіть на трибунах для вболівальників. Після початку широкомасштабної збройної агресії рф проти України у 2022 році світ рішуче відмежувався від країни-терориста і в спорті, і в бізнесі.
Наслідком недолугої зовнішньої політики рф, яка за успадкованою від срср звичкою використовувала військову силу як інструмент дипломатії, стала рецесія російської економіки. Санкції боляче вдарили по фінансовому сектору росії та багатьох галузях російської промисловості. Зокрема, видобувна промисловість росії втратила глобальні європейські ринки збуту. Широка номенклатура товарів, обладнання та устаткування потрапили під заборону імпорту для підприємств країни-агресора. Відсторонення російських мільярдерів від участі в форумі в Давосі стало черговим кроком з дискваліфікації, говорячи спортивною лексикою, російської економіки, на якій ґрунтується військово-промисловий комплекс рф та агресивна кремлівська зовнішня політика.
Наприкінці минулого року лідери держав та голови урядів країн-членів Європейського Союзу погодили у Брюсселі дев’ятий пакет санкцій проти країни-агресора. Нагадаємо, що АрміяІnform ґрунтовно розповідала про руйнівні наслідки, які очікують економіку росії у 2023 році внаслідок ухвалення цього відповідального рішення лідерами європейських держав. Понад 400 суб’єктів рф потрапили під санкції через свою причетність до скоєння воєнних злочинів на території України. Заборона на інвестування в енергетичну та видобувну галузі росії мала обмежити військовий потенціал країни-агресора. Блокування експортних операцій підприємств військово-промислового комплексу рф та відключення пов’язаних з ним банківських установ від системи SWIFT загальмувало виробництво окремих видів озброєнь.
Невдалий шантаж Європи повним припиненням постачання російських енергоресурсів напередодні зими, який здійснював у своїй зовнішній політиці кремль, таки дав певний результат. Але далеко не той, на який очікували російські високопосадовці. Замість схиляння України до миру на умовах агресора та пом’якшення санкцій, накладених за численні порушення міжнародного законодавства, росія отримала кардинальні зміни в зовнішньоекономічній політиці європейських країн. На думку Високого представника ЄС із закордонних справ Жозепа Бореля, яку він висловив на початку цього року, енергетична криза, яка була викликана російською військовою агресією проти України, не спричинила розколу Євросоюзу, на який сподівався путін. Європейським урядам вдалося подолати шантаж кремлівського керівництва та швидко перевести економіку своїх країн з викопного російського газу на зріджений від країн-партнерів та газ із країн Перської затоки.
З серпня 2022 року ЄС ввів ембарго на постачання російського вугілля. У рамках дев’ятого пакета санкцій Євросоюзу проти рф було остаточно запроваджена повна заборона на імпорт до ЄС російської сирої нафти, перевезеної морським шляхом, з одночасним обмеженням ціни до 60 доларів США за барель. Австралія наприкінці минулого року також приєдналась до обмеження ціни на російську нафту, запровадженого країнами Великої Сімки та ЄС.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 20 грудня минулого року скликала круглий стіл за участю 32 компаній країн-членів ЄС, присвячений питанням подальшої диверсифікації постачання газу. Під час зустрічі високого рівня у Брюселі, з метою остаточного позбавлення енергетичної залежності від країни-агресора та забезпечення в подальшому гарантованого постачання енергоносіїв для промисловості та громадян Євросоюзу, було ухвалено «Положення про посилення солідарності шляхом кращої координації закупівель газу, транскордонні переміщення газу та цінову політику».
Починаючи з 2023 року Єврокомісія встановила не лише обмеження надмірних цін на газ, а й започаткувала більш тісну координацію закупівель газу операторами ринку через спільні переговори, зокрема за участю політичних сил ЄС. Починаючи з квітня 2022 року робочим інструментом підвищення енергетичної безпеки Євросоюзу в складних умовах, коли рф використовує енергоносії як зброю, стала «Енергетична платформа ЄС». За її допомогою країни-члени ЄС матимуть змогу не лише вивчати загальний попит на енергоносії та координувати спільне використання наявної інфраструктури, а й вести перемовини з міжнародними постачальниками щодо спільних закупівель газу та водню для усіх членів Євросоюзу.
Реагуючи на дискваліфікацію ключовими гравцями на міжнародній арені економіки країни-агресора, кремлівської зовнішньої політики, російських спортсменів, російської символіки тощо, мзс рф оприлюднило своє обурення та погрози вжити зворотних заходів на дев’ятий пакет санкцій ЄС проти росії. В офіційній заяві російське зовнішньополітичне відомство, яке нещодавно брало активну участь в залученні іранських дронів-камікадзе для вбивства українських мирних громадян, наголосило на заборону в’їзду на територію путінського мордеру представників європейських структур та окремих країн-членів ЄС. Під заборону «насолоджуватись» російською деспотією потрапили «…очільники силових структур країн ЄС, які залучені в підготовці ЗСУ в рамках місії ЄС зі здійснення військової допомоги Україні, керівництво європейських державних і комерційних структур, що виробляють та постачають зброю та військову техніку київському режиму, а також громадяни держав Євросоюзу, які помічені в систематичній публічній антиросійській риториці».
Того ж дня, 17 січня 2023 року, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала бізнесменів світу інвестувати в Україну задля підтримки її мужнього народу в умовах жорстокої військової агресії рф. Вона повідомила, що Європейський союз має наміри схвалити 10-й пакет санкцій проти країни-агресора ще до саміту Україна — ЄС, проведення якого запланованого на початок лютого цього року в Києві.
— Найсуворіші санкції за всю історію занурять російську економіку в рецесію на десятиліття. Її промисловість втратить важливі новітні технології, — наголосила Урсула фон дер Ляєн. — Безкарності за російські злочини цього разу не буде!
Новим пакетом санкцій передбачені обмеження до тих суб’єктів, які військовим шляхом підтримують загарбницьку війну рф в Україні, зокрема білорусь та іран. Також 10-й пакет вводить більш суворі санкції щодо інституцій, які створюють лазівки для російській федерації, призначені для уникнення відповідальності кремля за воєнні злочини та систематичне порушення вимог міжнародного гуманітарного права.
Фото з відкритих джерел
Наразі у Збройних Силах України служать понад 300 священників та богословів від 13 релігійних організацій.
У 13-ій бригаді Національної гвардії України «Хартія» розповіли, як борються із двома ключовими страхами рекрута: страхом загибелі й страхом потрапити до поганого командира підрозділу.
Десантно-штурмові війська показали ексклюзивний репортаж про те, як артилеристи-десантники зупиняють техніку противника й відбивають масовані штурми на Вугледарському напрямку.
За минулу добу зафіксовано 86 обстрілів 57 населених пунктів Сумської області. Загалом нараховано 246 ударів.
Представник служби зв’язків з громадськістю 13-ї бригади НГУ «Хартія» Володимир Дегтярьов заявив, що зміна погоди на фронті восени вплине на хід бойових дій.
Воїни батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка продемонстрували кадри ураження декількох одиниць російських транспортних засобів.
Захищаємо світ
від 21100 до 121100 грн
Мена, Чернігівська область
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…