Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Одним із найважливіших аспектів виживання поранених на війні є своєчасна, фахова та повна медична допомога на всіх етапах медичної евакуації.
— На цьому стабілізаційному пункті, розгорнутому на базі медичної роти окремої аеромобільної бригади, ми надаємо допомогу пораненим захисникам України не тільки зі Збройних Сил, а й з Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших силових структур України, — розповідає координатор стабілізаційного пункту, військовослужбовець ЗС України на псевдо «Дядя Сережа». — Це стало можливим завдяки прийнятому рішенню залучити на чергування на стабілізаційному пункті представників не тільки нашої бригади, а й інших силових структур. Наприклад, представник НГУ — лікар-кардіолог, а також медикиня від одного з підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ — фаховий анестезіолог.
Завдяки залученню додаткового особового складу лікарів є можливість розподілити їх на зміни для цілодобового чергування. Це позитивно впливає на якість та швидкість надання медичної допомоги.
— Військовий медик не повинен бути втомлений. Ця концепція є запорукою надання медичної допомоги швидко та на високому рівні. Завдяки достатній кількості кваліфікованих спеціалістів нам вдалося цього досягти, — наголошує «Дядя Сережа». — Моє завдання, майже як у офіс-менеджера, — організувати роботу стабілізаційного пункту. Я складаю графік чергування, організовую логістику щодо транспортування поранених. У разі значного напливу пацієнтів викликаю додаткових фахівців та забезпечую їх усім необхідним.
Спільними зусиллями держави та волонтерів стабілізаційний пункт забезпечений усім необхідним обладнанням. Військовим медикам навіть вдалося переобладнати дві швидкі у повноцінні реанімобілі, які оснащені апаратами ШВЛ.
— Наразі ми вже працюємо як добре налагоджений механізм, на кшталт операційної бригади. Кожен знає своє завдання та виконує необхідний обсяг роботи, не заважаючи одне одному. У нас чудове приміщення, оснащене апаратом УЗД, монітором пацієнта, апаратом ШВЛ, дефібрилятором, операційним столом, що змінює кути нахилу, та іншим необхідним обладнанням, — ділиться медикиня із Сил територіальної оборони Марта. — Ми з чоловіком підписали контракт на службу у військовому резерві ще у 2021 році, тож, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення, одразу прибули до свого підрозділу. Наші друзі допомогли вивезти дітей за кордон та допомагають їм там, а ми з чоловіком працюємо тут.
До речі, військового, у якого нещодавно вилучили з черевної порожнини нерозірваний боєприпас, стабілізували саме на цьому пункті. Він прибув зі скаргою на біль у животі, а вже під час обстеження за допомогою УЗД було виявлено сторонній предмет. Після доправлення у військовий шпиталь та проведення додаткової діагностики було з’ясовано, що це вибухонебезпечний предмет, який військові хірурги успішно видалили.
Спостерігаючи за злагодженою роботою медичної бригади зі стабілізації стану чергового пацієнта, який зазнав вогнепального поранення в голову, стає зрозумілим, що рішення про залучення фахівців із різних підрозділів є дуже ефективним та дійсно працює.
Фото автора
Найбільше від ворожих обстрілів потерпав Куп’янськ — ворог бив по місту щонайменше тричі з різних видив озброєння, зокрема й ракетою оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер».
Рустем Умєров обговорив з Ґабріелюсом Ландсберґісом ситуацію на фронті, а також щоденні обстріли наших міст, під час яких ворог продовжує вбивати цивільних.
Вночі та зранку росіяни здійснили 6 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 17 вибухів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Керівник українського оборонного відомства зустрівся із делегацією на чолі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном.
У ніч на 14 вересня противник атакував Україну ударними БПЛА типу shahed . Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 76 «шахедів» із напрямків Курськ, Єйськ – рф, Чауда – Крим.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Харків
226 ОБ 127 ОБР ТрО
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…