ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Після пекла в Маріуполі, я був упевнений, що повернуся з полону живим — морпіх «Бурштин»

Life story Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 14 Січня 2023, 15:30

Кореспондент АрміяInform зустрілась з Ростиславом Приступою — морпіхом з позивним «Бурштин». Хлопець розповів про пекло Маріуполя й полон, а також про оберіг, який допоміг йому вижити.

«Вранці 24-го лютого я прокинувся від слів: «Вставай, по Маріуполю вже приходить»

— Ростиславе, звідки Ви родом? Як потрапили до війська?

— Я з Рівненщини. У дитинстві захоплювався футболом, завжди мріяв стати військовим. Після закінчення школи навчався на слюсаря з ремонту автомобільних двигунів. До війська потрапив у 2016 році. Був гранатометником. Відслужив два контракти. Побував у чотирьох ротаціях у районі ООС.

— Де Ви зустріли ранок 24 лютого?

— У Маріуполі. Напередодні я відстояв у наряді: думав, що матиму попереду декілька вихідних. Того ранку я прокинувся від слів: «Вставай, по Маріуполю вже приходить». Вже з 8-ї години ми почали оформлювати мобілізованих. Тієї миті я не вірив, що до нас так швидко дійде це пекло. Проте вже за тиждень на окраїні міста почались бої. Згодом нас взяли в кільце. Я зателефонував брату та сказав: «не хвилюйтесь, все нормально, ми ж не на Титаніку». Я навіть уявити не міг, що ситуація виявиться гіршою…

«Я зателефонував брату та сказав: «не хвилюйтесь, все нормально, ми ж не на Титаніку». Я навіть уявити не міг, що ситуація виявиться гіршою…»

Звичайно, до останнього ми вірили в те, що місто вистоїть. Нам говорили протриматися тиждень, що йде підмога. І так щодня. Відчаю якогось не було, навіть коли я отримав поранення на «Азовмаші»…

«Зранку одна баночка сардин на трьох і ввечері пів стакана каші. Так ми харчувалися майже місяць»

Згодом нас евакуювали на «Азовсталь». Надії вирватися з пекла в нас були до останнього. Проте коли кільце наростили вже в три лінії, всім стало зрозуміло, що звідси нам живими не вийти.

Два місяці я пробув на «Азовсталі». Наш бункер окупанти пробили з корабельного снаряда. Засипало кухню. Почалися проблеми з їжею: зранку одна баночка сардин на трьох і ввечері пів стакана каші. Так ми харчувалися майже місяць.

13 березня загарбники почали штурм. Ми побігли на пост, аби допомогти нашим хлопцям. Потрапили під мінометний обстріл. Я дістав поранення — осколок влучив у спинний мозок. Мене евакуювали в госпіталь. Потім був полон…

«Коли повернусь додому, обов’язково зроблю собі шеврон з таким надписом: «потомственний бандерівець»

— Які випробування долі чекали на Вас у цей час?

— Весь час на нас морально тиснули: казали, що ми Україні не потрібні, що про нас вже всі забули. Коли я був у шпиталі, то навіть на рентген не вивозили.

Згадую допит їхньої військової поліції. Коли вони дізналися, що я родом із Рівненщини, то один із них прокричав дуже суворо: «Ех, ти, потомственний бандерівець». Я посміхнувся йому в обличчя. Тієї миті я пообіцяв собі: «коли повернусь додому, обов’язково зроблю собі шеврон з таким надписом».

— Коли Вас звільнили з полону?

— 29 червня. До цього нас відправляли на обмін чотири рази. Двічі моє ім’я не потрапляло в ці списки. Було навіть таке: хлопців саджали в машини, вони від’їжджали на 60 метрів від лікарні, а потім їх вертали назад. Казали, що нібито «Україна відмовилась їх забирати». Але ми розуміли, що це були провокації.

Хлопців саджали у машини, вони від’їжджали на 60 метрів від лікарні, а потім їх вертали назад. Казали, що Україна відмовилась їх забирати. Але ми розуміли, що це були провокації. «Незадовго до всіх цих подій я знайшов хрестик Святителя Миколая та маленьку іконку, які стали мені оберегом»

— Що допомогло вижити?

— Родина. Я постійно згадував найрідніших людей, друзів. Дуже хотів їх побачити, обійняти. Думав, якщо я пережив пекло в Маріуполі, то з полону повернусь живим сто відсотків. Цікаво, що незадовго до всіх цих подій, я знайшов хрестик Святителя Миколая та маленьку іконку. Часом мені здавалось, що саме ці речі стали мені оберегом. З тих пір я завжди ношу їх із собою.

— Які плани на майбутнє?

— Хочу й надалі продовжувати служити. В планах — навчання. Хочу стати офіцером. Лікарі мені казали, якби мені зробили операцію у перші дві години після поранення, то я вже давно був би у строю.

— Про що мрієте?

— Напевно, як і всі українці — про найскорішу нашу перемогу!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Провели зачистку та взяли в полон: на Курщині рейнджери виявили 30 російських піхотинців

Провели зачистку та взяли в полон: на Курщині рейнджери виявили 30 російських піхотинців

Воїни 6 полку Сил спеціальних операцій Рейнджер разом з суміжними підрозділами Сил оборони нищать ворогів та поповнюють обмінний фонд на Курщині, зокрема під час аеророзвідки оператори БПАК виявили 30 ворожих піхотинців, які двома групами пробиралися на позиції.

Лауреати премії Патона: українські військові медики отримали престижну наукову відзнаку

Лауреати премії Патона: українські військові медики отримали престижну наукову відзнаку

Національну премію України імені Бориса Патона отримали полковники медичної служби Едуард Хорошун та Сергій Шипілов за видатну наукову роботу в галузі медицини.

Президент провів Ставку: випробування ракет, виробництво артилерії та захист енергетики

Президент провів Ставку: випробування ракет, виробництво артилерії та захист енергетики

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, основним питанням якого були доповіді щодо контрактів для нашого виробництва зброї в Україні.

Армія у смартфоні: оновлені можливості переведення, нові курси і рапорти

Армія у смартфоні: оновлені можливості переведення, нові курси і рапорти

У Міністерстві оборони найближчим часом хочуть запустити можливості онлайн-переведення для воїнів Національної гвардії України.

Репарації за знищене майно та шкоду здоров’ю: Реєстр збитків стане повним у 2025 році

Репарації за знищене майно та шкоду здоров’ю: Реєстр збитків стане повним у 2025 році

У 2025 році в міжнародному Реєстрі збитків буде доступно всі 45 категорій заяв про відшкодування. Зокрема, додадуть можливість подання заяв про репарації для тих, хто зазнав шкоди життю та здоров’ю, втратив майно, автомобілі чи був змушений покинути дім через дії росії.

«В’язниці порожні, до штурмових дій залучені жінки»: на Сході росіяни записують у штурмовики всіх

«В’язниці порожні, до штурмових дій залучені жінки»: на Сході росіяни записують у штурмовики всіх

Лише за минулий тиждень втрати окупантів на східному фронті становили майже 9 тисяч осіб.

ВАКАНСІЇ

Зовнішній пілот, оператор БпЛА

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Начальник інформаційно-телекомунікаційного вузла зв’язку

від 20000 до 24000 грн

Хмельницький

Військова частина А1056

Начальник зв’язку, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Зв’язківець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Номер обслуги

від 20000 до 120000 грн

Київ

21 окремий батальйон спеціального призначення

Діловод персоналу

від 23000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759