Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
105 років тому, 12 січня 1918 року, відбулась важлива подія, яка дозволила Центральній Раді проголосити незалежність Української Народної Республіки. Того дня на мирних переговорах у Бересті (Бресті-Литовському) українську делегацію, надіслану Генеральним Секретаріатом УНР, було визнано правомочним представництвом самостійної української держави.
Переговори у Бересті, що тривали від грудня 1917 року до початку березня 1918 року, відіграли надзвичайно важливу роль у модерному українському державотворенні. Важливим став не лише підсумковий мирний договір про припинення війни між УНР та державами Четверного союзу, але й сам переговорний процес. Саме під час нього українська делегація переконала представників австро-угорсько-німецького блоку в необхідності визнання незалежної Української Народної Республіки.
Уже на початку грудня 1917 року Микола Левицький і Юрій Гасенко, відряджені Центральною Радою для участі у переговорах про перемир’я у Бересті, звітували Генеральному Секретаріату та Малій Раді Української Центральної Ради про те, що німецькій стороні відомо про проголошення Третім Універсалом Української Народної Республіки. Однак оскільки від української сторони Німеччина не отримувала жодних офіційних документів, то й не мала змоги вести з нею переговорів, зосередившись на перемовинах з радою народних комісарів як урядом росії. При цьому генерал Макс Гофман запевнив, що Німеччина припинить обговорювати з представниками росії українські питання, щойно український уряд офіційно повідомить про те, що не вважає раднарком урядом, повноважним керувати всією територією колишньої російської імперії.
Цікаві деталі розмови з Максом Гофманом передав у своєму звіті Малій Раді Юрій Гасенко. За його словами, німецького генерала цікавив насамперед стан української армії, її військова спроможність. Вочевидь, як досвідчений військовий і державний діяч Гофман чудово розумів, що проголошення самостійної української держави зможе стати доконаним фактом лише у тому разі, якщо Україна буде спроможна захистити себе силою зброї.
«Козир — наша щира любов до рідного краю і народу. По роду зброї — всі ми однакові, — відповів д. Гасенко.
Гофман питає: «Чи українська армія дисциплінована?»
Гасенко відповів, що дисциплінована.
— А чи може вона виступити активно?
— Поскільки вона дисциплінована, постільки і активна.
(Доповідь делегації з Бреста на засіданні Малої Ради 8 грудня 1917 року (цитовано за публікацією в газеті «Нова Рада» (Неділя, 10 грудня 1917 року. № 205. С. 2)).
На підставі отриманої інформації Генеральний Секретаріат ухвалив рішення направити на переговори власну делегацію, яка мала діяти окремо і незалежно від делегації раднаркому:
Перша попередня зустріч делегації УНР з представниками Німеччини та Австро-Угорщини відбулась у Бересті вже 6 січня 1918 року. На ній член української делегації Олександр Севрюк повідомив, що має доручення передати очільнику німецької делегації ноту українського уряду із заявою про незалежність УНР. У датованих 6 січня 1918 року спогадах міністр закордонних справ Австро-Угорщини Оттокар Чернін писав:
Завдяки твердій послідовній позиції, проявленій упродовж кількох наступних днів, українській делегації вдалося досягти бажаного. Вирішальним стало перше пленарне засідання 10 січня, під час якого голова української делегації генеральний секретар Всеволод Голубович заявив, що Українська Народна Республіка, спираючись на Третій Універсал Центральної Ради, стверджує свою суб’єктність на міжнародній арені і заявляє про самостійну позицію на мирних переговорах. Зрештою представники держав Четверного союзу вирішили офіційно визнати українську делегацію.
Відкриваючи 12 січня 1918 року засідання, міністр закордонних справ Австро-Угорщини Оттокар Чернін зробив офіційну заяву від імені держав Четверного союзу, визнавши делегацію УНР повноправним учасником переговорів. Формальне ж визнання Української Народної Республіки як самостійної держави запланували засвідчити у тексті мирного договору:
Засвідчена на найвищому рівні готовність визнати незалежність Української Народної Республіки державами Четверного блоку створила сприятливі умови для проголошення незалежності УНР, оскільки гарантувала визнання новопосталої суверенної держави. За таких умов Центральній Раді було значно легше наважитися на проголошення незалежності. З огляду на це визнання української делегації державами Четверного союзу було справжнім тріумфом української дипломатії і черговим важливим кроком на шляху українського державотворення.
@armyinformcomua
Не встигла притихнути чергова хвиля російських фейків, як з підвалів кремлівських редакцій вийшов новий сюжет: мовляв, українські військові навмисне обстрілювали церкви на Курщині й використовували храми як укриття для запуску безпілотників.
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Сьогодні, 22 червня, російські війська атакували ракетами Очаків у Миколаївській області, унаслідок чого є постраждалі, серед яких – діти. Джерело: https://censor.net/ua/n3559303
Інформаційна кампанія рф із дискредитації української влади через чутливу тему повернення тіл загиблих військових набуває масштабування.
По Нікопольщині бив важкою артилерією та дронами. Противник скидав на населені пункти й боєприпаси з БПЛА. Гучно було у райцентрі, Мирівській, Червоногригорівській, Марганецькій та Покровській громадах.
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…