Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Президент Євроюсту Ладислав Хамран заявив, що розслідування воєнних злочинів росії в Україні ведеться у 21 країні.
Як передає LRT, про це Ладислав Хамран сказав в інтерв’ю під час візиту до Литви.
— Переважна більшість розслідувань проводиться у країнах ЄС. З 21 країни, де проводяться опитування, 14 є членами ЄС. Ще чотири країни, включаючи Україну, перебувають у Європі, але не є членами ЄС, і ще три країни не входять до Європи — США, Канада та Велика Британія, — сказав Хамран.
На його думку, збирання доказів основних злочинів та їх аналіз, який призведе до обвинувачень, «буде довгим шляхом, який триватиме кілька років».
У Вільнюсі президент Євроюсту зустрівся з генеральним прокурором Литви Нідою Ґрунскене, щоб обговорити розслідування воєнних злочинів росії в Україні у спільній слідчій групі.
Спеціальна об’єднана слідча група, яка спочатку була сформована прокуратурами України, Литви та Польщі, розпочала діяльність 25 березня минулого року. Наразі у її діяльності беруть участь представники семи країн і вперше в історії — прокурор Міжнародного кримінального суду.
Генеральна прокуратура Литви 1 березня розпочала досудове розслідування агресії, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні. Наразі, за даними прокуратури, допитано майже триста свідків, потерпілими визнано понад сімдесят осіб. Над досудовим розслідуванням працює група із 40 співробітників прокуратури, поліції та Служби з розслідування фінансових злочинів.
Двічі литовські прокурори разом з іншими посадовими особами та експертами виїжджали до України, де разом із українськими колегами брали участь у процесуальних діях, фіксуючи заяви потерпілих та свідків, оглядаючи місця подій.
@armyinformcomua
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову самохідну артилерійську установку RCH 155.
Минув місяць з моменту оголошення про створення 20-го окремого полку безпілотних систем К-2 та відкриття набору. За цей час до підрозділу подали понад 7 тисяч заявок як військові, так і цивільні, які прагнуть стати до його лав.
Днями українські дронарі РУБпАК «Фенікс» ліквідували понад десяток окупантів, знищили техніку та важливі російські військові об’єкти на Куп’янському напрямку.
Минулого тижня до центрів рекрутингу української армії звернулися 1319 осіб з питаннями щодо вступу на військову службу. Цей показник майже вдвічі перевищує результат попереднього тижня. Нагадаємо, за перший тиждень року до центрів рекрутингу звернулись 717 українців.
Куп’янська окружна прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт щодо 51-річної жительки селища Приколотне, яку звинувачують у колабораційній діяльності.
Правоохоронці викрили у Львові підозрюваного у роботі на російський криміналітет, який, за даними слідства, знаходячись за ґратами, підшукував виконавців для підпалів автомобілів українських силовиків.
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…