ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Воїн Азовсталі» викарбуваний на монеті тихоокеанської держави

Blogger pool Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 8 Січня 2023, 12:51

Крихітна держава Ніуе, що розташована в південній частині Тихого океану, випустила срібну пам’ятну монету «Воїн Азовсталі» номіналом 5 доларів.

В описі монети зазначено: «Ця чудова срібна монета присвячена хоробрим і відважним захисникам Азовсталі в Україні, а також громадянам, які перебували разом з ними на промисловому комплексі «Азовсталь» у Маріуполі, Україна.

На великому металургійному комбінаті «Азовсталь», попри невпинну атаку росії, українці чинили непохитний опір упродовж 80 днів. Деякі з них повернулися до своїх домівок; інші, набагато більше, все ще поховані під руїнами Азовсталі.

На реверсі монети зображено «воїна в символічній металургійній рослинній броні з високим рельєфом, яка служила прихованим символом їхньої витривалості» — картину українського художника Максима Паленка «MARIUPOL AZOVSTAL», створену 19 травня 2022 року. Також на реверсі напис: «WARRIOR OF AZOVSTAL» — назва монети.

На аверсі зображено герб Ніуе та написи: «ОСТРІВ НІУЕ» — країна випуску, «5 DOLLARS» — номінал і «2 oz 2022 Ag 999» — вага монети (62,2 г), рік випуску та проба срібла. Діаметр монети — 50 мм, коштує вона в інтернеті майже 300 доларів США.

Виробництво тематичних пам’ятних монет — одна із важливих складових державного бюджету острівної країни. Щороку в Ніуе виготовляють сотні різновидів нумізматичної продукції із сюжетами, актуальними для багатьох країн світу.

У 2013 році, під час Євромайдану, в Ніуе випустили монету із фрагментом картини початку ХХ ст. українського іммігранта з Чикаго та написом «Україна майбутня». В алегоричному зображенні України переплелися теми «дівчини-сіяльниці», характерної для французьких франків і «крокуючої Свободи» доларів США. Того ж року в Ніуе викарбували сім однодоларових монет серії «Видатні гетьмани України» із портретами Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Мазепи і Пилипа Орлика.

Вперше тематичні монети з українським сюжетом — літаками заводу Антонова (Ukrainian Antonov aircrafts) — з’явилися на Островах Кука у 2008 році. Також тематичні монети про Україну випускали Фіджі (Океанія), Того, Камерун (Африка), Казахстан (Азія).

Відома ціла серія срібних канадських монет у формі яєць із орнаментами українських писанок, започаткована 2016 року з нагоди 125-річчя першого поселення українців у Канаді.

Після початку широкомасштабної війни з росією минулого року, українські сюжети з’явилися також на пам’ятних монетах Євро (Естонія, Литва, Латвія), доларів Австралії («Фенікс Україна») та США (інвестиційні монети). Спеціальні монети та медалі для збору допомоги Україні випустили банки Ватикану, Іспанії та небанківські організації багатьох інших країн-партнерів України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Десантники розповіли, як знищили два ворожі танки у прямому бою

Десантники розповіли, як знищили два ворожі танки у прямому бою

Січеславські десантники знищили два російських танки з 200 метрів у прямому танковому бою.

Ворог перекинув основну масу підрозділів на Очеретино

Ворог перекинув основну масу підрозділів на Очеретино

У вечірньому стрімі Армія TV ведучі обговорили оперативну обстановку з Авдіївського напрямку з військовослужбовцем окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша на псевдо «Італієць».

Нам потрібні засоби для захисту повітряного простору негайно — Міністр оборони на засіданні Ради Україна-НАТО

Нам потрібні засоби для захисту повітряного простору негайно — Міністр оборони на засіданні Ради Україна-НАТО

Україна зараз життєво потребує засобів для захисту цивільного населення від ракетних ударів та атак російських безпілотників.

Окупанти обстріляли передмістя Херсона: загинула літня жінка

Окупанти обстріляли передмістя Херсона: загинула літня жінка

Близько години тому армія рф з тимчасово окупованого лівого берега обстріляла передмістя Херсона.

Вже восьма данська команда інструкторів прибула у Британію для навчання українських військових

Вже восьма данська команда інструкторів прибула у Британію для навчання українських військових

Збройні сили Королівства Данія продовжують брати участь у багатонаціональній навчальній операції ІНТЕРФЛЕКС з базової загальновійськової підготовки Збройних Сил України на території Великої Британії. Це дієвий внесок на підтримку України.

На закупівлі для ЗСУ дизельного палива зекономили понад 30 млн грн

На закупівлі для ЗСУ дизельного палива зекономили понад 30 млн грн

Державному оператору тилу (DOT) вдалося заощадити понад 30 мільйонів гривень на закупівлі для Збройних Сил України дизельного палива.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Мінометник. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Стрілець-зенітник

від 25000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Старший механік автомобільної роти

від 21000 до 23000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Діловод, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Номер обслуги 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Навідник-оператор, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Одеса

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго