ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Політична боротьба у США: які наслідки для України

Актуальні новини
8 Січня 2023, 10:31
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У США Палата представників і досі залишається без спікера — американський конгресмен від Каліфорнії Кевін Маккарті вкотре не зміг отримати достатню кількість голосів на користь своєї кандидатури. Причина полягає в тому, що його опоненти виступають проти військової та фінансової допомоги США Україні, стверджуючи, що Палаті представників потрібні зміни в керівництві та правилах, щоб посилити спротив щодо тієї підтримки, яку зараз Вашингтон надає Києву.

Така ситуація ілюструє, наскільки важко президенту Джо Байдену покладатися на Конгрес, якщо йому знадобиться надати Україні додаткову військову допомогу цього року, навіть незважаючи на те, що двопартійна більшість республіканців і демократів у цілому підтримує Україну.

Конгрес має обговорити виділення $45 млрд на надзвичайні витрати на Україну, які законодавці ухвалили як частину законопроєкту про державне фінансування, включаючи $27,9 млрд для міністерства оборони США. На ці кошти планується й надалі надіслати Україні додаткову зброю, а також поповнити американські запаси зброї, яку Пентагон раніше надав українській армії. Цей додатковий пакет витрат триватиме до кінця фінансового року, який в США закінчується 30 вересня.

Як відомо, з моменту широкомасштабного вторгнення росії  Конгрес ухвалив чотири екстрені додаткові документи щодо допомоги Україні на загальну суму понад $100 млрд,  включаючи $61,4 млрд  військової допомоги.

І конгресмен Кевін Маккарті став на бік більшості республіканців, проголосувавши за допомогу Україні. Разом з тим, якщо в жовтні 2022 року він пообіцяв, що Палата представників Республіканської партії не надаватиме «просто чек» Україні, то в листопаді (за кілька днів до дня виборів) він відмовився від цих заяв, натомість виступаючи за більш уважний нагляд за американською допомогою Україні.

У надії залучити кількох консервативних членів Freedom Caucus, які виступають проти його кандидатури спікера, Маккарті пішов на кілька поступок у грудні 2022 року, зокрема запропонував суттєву зміну правил, яка дозволила б будь-яким п’ятьом членам ініціювати його усунення з посади спікера. Головна інтрига полягає в тому, що така поступка повинна була б спонукати будь-якого іншого спікера двічі подумати, перш ніж виносити на голосування додаткову допомогу Україні.

Один із найзапекліших скептиків допомоги Україні від Республіканської партії, конгресмен від Флориди Метт Гетц зазначив, що неспроможність Палати представників дійти спільного рішення зробила президента України Володимира Зеленського «тим, хто програв найбільше».

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський відвідав Вашингтон у грудні 2022 року під час своєї першої закордонної поїздки з початку війни, щоб зустрітися з президентом Джо Байденом і виступити перед Конгресом напередодні Різдва. Він подякував США за підтримку, зазначивши, що Україна наразі потребує більше допомоги та висловив упевненість щодо двопартійної підтримки в Конгресі.

Кореспондент АрміяInform

З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон
З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон

Оператори БПЛА 425-го штурмового полку «Скеля» взяли в полон окупанта, який потрапив на війну з російської тюрми, де сидів за крадіжку велосипеда.

«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника
«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника

Бійці «Сталевого кордону» продовжують завдавати відчутних втрат російським окупаційним силам на Північно-Слобожанському та Курському напрямках.

Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС
Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС

Прокурори у Верховному Суді відстояли законність вироку 58-річному жителю Запоріжжя, засудженому за державну зраду.

Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів
Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів

Під ворожим ударом опинився склад ЮНІСЕФ, де зберігалася гуманітарна допомога для українських дітей і сімей, які постраждали від війни.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Діловод в ЗСУ

від 20000 до 60000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

RobotaUa Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

RobotaUa Начальник полігону

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

RobotaUa Топогеодезист

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Olx Мінометник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

ПУБЛІКАЦІЇ