ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Національний орган з питань протимінної діяльності та Програма розвитку ООН розширюють співпрацю

23 Грудня 2022, 14:05
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Заступник Міністра оборони України, перший заступник голови Національного органу з питань протимінної діяльності Вячеслав Шаповалов зустрівся з виконувачем обов’язків Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Яко Сілье.

У зустрічі також взяли участь представники Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України. Обговорювались питання протимінної діяльності та, зокрема, розмінування зони відчуження.

— З початку широкомасштабного вторгнення російської федерації площа потенційно забруднених територій в Україні становила близько 160 000 квадратних кілометрів. За результатом проведених заходів нетехнічного, технічного обстеження й розмінування площа такої території зменшилась на 30 000 квадратних кілометрів і становить на сьогодні близько 130 000 квадратних кілометрів, включаючи території, які тимчасово окуповані російськими військами, — зазначив у своєму виступі заступник Міністра оборони.
Він додав, що, починаючи з 24 лютого цього року, на звільнених територіях групами розмінування та піротехнічними підрозділами центральних органів виконавчої влади вже знищено (знешкоджено) майже 340 000 вибухонебезпечних предметів, обстежено майже 85 000 гектарів території, 2690 кілометрів доріг, 1761 кілометр залізничних колій.

— До зазначених робіт залучаються інженерно-саперні підрозділи, групи розмінування та піротехнічні розрахунки від ЗС України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту, ДСНС та Національної поліції, від яких залучені близько 150 груп розмінування загальною чисельністю понад 700 осіб, — уточнив Вячеслав Шаповалов.

На сьогодні в Україні вже виконують роботи з розмінування деокупованих територій три іноземні оператори (FSD, TheHALOTrust, DRC) та 1 національний (ДЕМАЙНІНГ СОЛЮШИНС). Від цих організацій залучено 57 груп розмінування загальною чисельністю понад 480 осіб. Пройшли сертифікацію та розпочинають роботи з розмінування ще 2 національні оператори (ГК Груп та ДП УКРОБОРОНСЕРВІС). Проходять сертифікацію на різних етапах ще 8 неурядових організацій.

Також на зустрічі говорили і про те, що Державне агентство України з управління зоною відчуження надало План відновлення діяльності і розвитку зони відчуження внаслідок російського вторгнення та окупації. Згідно з відомостями у Плані, територія зони відчуження становить 2600 квадратних кілометрів.

«Наразі вже розміновано майже 30 квадратних кілометрів території, що забезпечує безпеку ЧАЕС, об’єктів поводження з РАВ (радіоактивні відходи. — Ред.), міста Чорнобиль та дорожнього сполучення. Для реалізації цього проєкту необхідне розмінування додатково 30 квадратних кілометрів територій, що прилягають до основних об’єктів поводження з РАВ та майданчику ЧАЕС. Реальна потреба фактично існує по всій території, але першочерговою визначена саме територія, що прилягає до підприємств. Основними завданнями проєкту є пошук та знешкодження мін, нерозірваних снарядів та залишків вибухових пристроїв», — йдеться в документі.

У Плані зазначається, що очікуваним результатом від впровадження проєкту буде здійснення гуманітарного розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій, захист цивільного населення й території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення від соціального, економічного та екологічного впливу вибухонебезпечних предметів.

Кореспондент АрміяInform

Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій
Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій

Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Бескрестнова «Флеша» своїм радником із питань розвитку технологічних напрямів оборони.

Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти
Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти

Війна проти України та санкції змушують «Росатом» майже вдвічі скоротити інвестиційну програму й відмовитися від частини міжнародних проєктів.

Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах
Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах

Генштаб ЗСУ заявив, що не запроваджував заборони для військових на публічні заяви, інтерв’ю чи висловлення власної позиції в соцмережах.

Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки
Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки

Військовослужбовець Сергій, який після СЗЧ тривалістю в півтора роки повернувся до війська, розповів про свій досвід повернення через Армія+.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Стрілець ВСК (ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Другий відділ Пологівського РТЦК та СП (м. Оріхів)

WorkUa Моторист-механік, військовослужбовець

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Флотилія ВМС ЗСУ

Olx Технік до в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

RobotaUa Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Краматорськ

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Olx Старший стрілець – оператор портативних цифрових радіостанцій

від 22000 до 52000 грн

Степанівка, Сумська область

RobotaUa Оператор-топогеодезист, військовослужбовець

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

ПУБЛІКАЦІЇ
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії

Водночас частина із них потребують додаткових роз’яснень, адже не повністю розуміють усі складові механізму поновлення на службу. Про це в коментарі АрміяInform розповіли у відділі рекрутингу 18-ї Слов’янської…