Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
Кабмін затвердив новий порядок надання безоплатної психологічної допомоги постановою від 29 листопада 2022 року № 1338. Зміни розроблено Міністерством у справах ветеранів, новий порядок набере чинності з 1 січня 2023 року.
Які нововведення відбудуться у процедурі надання психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх сімей?
Отже, право на безоплатну психологічну допомогу мають:
Психологічна допомога передбачає:
Новий порядок зберігає право на психологічну допомогу на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення за військовими, особами рядового та начальницького складу, які брали участь у відбитті російського вторгнення.
Психологічну допомогу можна буде отримати дистанційно, індивідуально, із членами сім’ї та у групі не більше ніж 10 осіб. Допомога може включати групову роботу, першу психологічну допомогу, діагностику, просвіту та інформування, консультування, психотерапію.
Згідно з новою постановою безоплатна психологічна допомога надається на трьох рівнях. Відповідний рівень визначається попередньою діагностикою, життєвими обставинами, станом фізичного та психічного здоров’я. Далі складається індивідуальний план, після виконання якого формується акт наданих послуг.
Ці послуги надаються службами охорони психічного здоров’я, інтегрованими до системи первинної медичної допомоги, спеціалістами, які не є фахівцями у сфері психічного здоров’я, але пройшли відповідну підготовку, наприклад, фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками, членами громадських об’єднань тощо.
Така підтримка надається тим, хто має найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини.
Потребу в допомозі визначатимуть місцеві органи соціального захисту населення за місцем проживання.
Для отримання допомоги першого рівня звертайтеся безпосередньо до суб’єкта надання послуг. На цьому рівні надається підтримка та профілактичні заходи, але не здійснюється психотерапія.
Надається тільки фахівцями, включеними до реєстру надавачів послуг.
Одержувачами такої допомоги стануть ті, хто потребує розв’язання актуальних проблем, що виникли внаслідок психологічного травмування в екстремальних, надзвичайних та кризових ситуаціях.
У даному випадку потребу в допомозі визначає Мінветеранів.
Для отримання такої допомоги слід звернутися до Мінветеранів із заявою в електронній формі через Єдиний державний реєстр ветеранів війни або Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи мобільний додаток «Дія». Можна також звернутися безпосередньо до надавача послуг.
На другому рівні робота спрямована на відновлення, у визначених випадках реабілітація може проводитися із застосування методів психотерапії. Допомога надається амбулаторно, зокрема шляхом організації виїзного обслуговування, та/або дистанційно за бажанням.
Надається фахівцями, зокрема групою (щонайменше чотири спеціалісти), включеними до відповідного реєстру, з використанням кейс-менеджменту.
Пройти таку реабілітацію можуть особи, які мають психосоматичні розлади, невиліковні або хронічні захворювання на стадії декомпенсації, сильні болі, високий ризик суїцидальної, агресивної поведінки, самоушкодження та рецидиву, онкозахворювання, ВІЛ/СНІД, інші соціально небезпечні хвороби, а також тим, хто захотів отримати психологічну допомогу одночасно зі стаціонарним лікуванням.
Потребу в допомозі тут визначає Мінветеранів. Щоб отримати допомогу третього рівня необхідне направлення від: лікаря з надання первинної медичної допомоги або лікуючого лікаря, або надавача послуг другого рівня. Є можливість отримати послуги за особистим зверненням.
Цей рівень передбачає застосування психологічних, психотерапевтичних, за потреби медикаментозних та методів фізичної реабілітації. Допомога на цьому рівні надається стаціонарно або амбулаторно за бажанням отримувача послуг та/або дистанційно з використанням кейс-менеджменту, тобто з проведенням оцінки ситуації та визначення потреб, цілей та планування заходів для їх досягнення, проведення моніторингу та оцінки результатів.
Мінветеранів здійснюватиме моніторинг якості наданих послуг принаймні раз на рік, за винятком надзвичайного або воєнного стану та трьох місяців після його припинення. За результатами оцінки якості послуг міністерство може ухвалити рішення про виключення фахівців з реєстру.
У постанові є інформація про процедуру внесення фахівців до реєстру надавачів послуг.
Більше інформації про особливості надання безоплатної психологічної допомоги можна знайти в порядку та умовах надання такої допомоги ветеранам та членам їхніх родин.
Повідомлено про підозру 39-річному заступнику начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, 33-річному керівнику та 57-річному працівнику районного ТЦК.
Бійці дивізіону артилерійської розвідки «Команчі» 40 артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта продемонстрували покарання нахабного росіянина.
Окупанти вкотре вдарили по місту з важкої вогнеметної системи ТОС-1А. У районі багатоповерхової міської забудови від початку доби триває боєзіткнення.
Більшість штурмів на Півдні — на лівобережних плацдармах у Херсонській області та островах.
Протягом доби на східному напрямку російська армія втратила 1247 осіб, 1 танк, 13 ББМ та РЕБ.
Оператори FPV-дронів прикордонної комендатури швидкого реагування «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» показали знищення ворожої гаубиці «мста-б», а також інших гармат і транспорту.
Захищаємо світ
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…