Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…
Львівська Громадська організація «Інноваційний фонд» передала Командуванню Медичних сил Збройних Сил України мобільний шпиталь, який облаштований на базі 12-метрового автобуса Mersedes-Benz та забезпечений найсучаснішим медичним обладнанням.
Шпиталь сконструйований німецькими та українськими інженерами та лікарями. Зокрема, ініціатором ідеї став львів’янин Ярослав Кашуба, а її розробником і реалізатором виступив лікар Віталій Багіров, українець, який вже давно проживає та має лікарську практику у Німеччині. Вони були мотором і серцем цього проєкту. Перед конструюванням німецькі фахівці вивчили потреби українського війська та досвід НАТО.
— Кожен допомагає Україні та її армії, як може, наші люди ніколи не залишаються осторонь. Міністерство оборони активно співпрацює з волонтерськими організаціями, одна із таких — громадська організація «Інноваційний фонд», яку представляє Ярослав Кашуба. Це перший такий мобільний шпиталь у світі. Він обладнаний усім необхідним для того, щоб стабілізувати стан наших поранених воїнів, які знаходяться близько до лінії фронту. З появою такого сучасного мобільного шпиталю у наших лікарів буде більше можливостей зберегти життя військовослужбовцям, — повідомив Державний секретар Міністерства оборони України Костянтин Ващенко.
Зокрема, у цьому мобільному шпиталі можуть одночасно надати допомогу десятьом пораненим військовим. У салоні автобуса є два операційних крісла, п’ять реанімаційних місць, сім моніторів життєдіяльності, сім перфурзорів, коагулятор для зупинки кровотеч, відсмоктувач рідин, апарати УЗД та ШВЛ, стоматологічне крісло з відповідним обладнанням та потужний Wi-Fi для телемедицини. Персонал мобільного шпиталю буде складатися із трьох лікарів та медсестри. Для безперебійного живлення апаратури інженери обладнали його кабелем для стаціонарного живлення від мережі, а також інвертором, який при двигуні автобуса, що працює, перетворює напругу з 24В у 220В.
— Одна з головних переваг медичного шпиталю це його мобільність. Адже поранених потрібно доставляти до стаціонарного шпиталю якомога швидше, щоб запобігти ускладненням. Ми хочемо, щоб наші військові після війни залишилися здоровими та щасливими, а з нашою інноваційною розробкою це легше втілити у життя. Для ГО «Інноваційний фонд» і наших друзів у Німеччині було важливо передати мобільний шпиталь Командуванню Медичних сил ЗСУ, бо вони краще знають куди та на яку ділянку фронту його направити. Вже незабаром медичний автомобіль буде допомагати нашим лікарям рятувати життя бійців на фронті, — сказав керівник проєктів громадської організації «Інноваційний фонд» Ярослав Кашуба.
Вартість одного такого мобільного шпиталю 150 тисяч євро. Донатили на нього українці в Німеччині та самі німці. Потрібну суму зібрали за 1,5 місяця під егідою українського товариства та міської громади і бургомістра міста Рансбах-Баумбах (Німеччина).
— Після доставки шпиталю у визначене місце наші фахівці будуть лікувати та рятувати бійців за допомогою наявного обладнання. Можливо, висловлять свої побажання або ж зауваження, як і просили нас розробники. У майбутньому розраховуємо, що кількість таких мобільних шпиталів збільшиться. Щиро дякуємо нашим партнерам та сподіваємося на подальшу співпрацю, — перший заступник Командувача Медичних сил ЗСУ Юрій Подоляк.
Фото Дмитра Юрченка
Бійці 60 механізованої Інгулецької бригади з дрону змогла зафіксувати випадок, коли росіян знімали штани зі вбитих побратимів.
Бійці 414 батальйону безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» у складі морської піхоти зібрали чергову збірку жалюгідних смертей окупантів на українській землі.
У громадян України буде можливість внести зміни до адреси проживання в межах «зони» одного і того ж ТЦК чи підтягнути адресу ВПО з додатку «Дія».
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 13 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали троє російських агентів, які коригували ракетні удари рф по аеродрому на Івано-Франківщині.
Після втрат важкої техніки росіяни перейшли на Курщині на тактику використання квадроциклів, «буханок», мотоциклів та іншої легкої техніки, або у пішого переміщення піхоти.
Бійці 5 штурмової Київської бригади успішно протидіяли російській тактиці просочування невеличкими піхотними групами.
Захищаємо світ
Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…