Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
У прифронтовому Харкові відбувся показ вистави за п’єсою Ніни Захоженко «Я норм» від Театру ляльок імені В. Афанасенко. Події, висвітлені у спектаклі, відбуваються в Бучі в перші дні повномасштабного вторгнення рашистів на територію України. Герої вистави — підлітки. Ще ввечері 23 лютого вони обговорюють свої дитячі проблеми, готуються до пробного ЗНО, мріють про майбутнє, закохуються, а вже зранку 24 лютого в їхній світ вривається війна. Про все, що з ними відбувається, як вони реагують на жахливі події, які відбуваються в ці дні, вони пишуть в чаті одного з месенджерів.
Персонажі вистави — збірний образ сучасного українського підлітка з його нігілізмом, відкритістю, чистотою та відсутністю притаманного дорослим пафосу. Всі образи нібито передбачені сценарієм війни — у долях чотирьох героїв п’єси показані й ті, хто поїхав з країни через війну, але думками залишилися на батьківщині, та тими, хто залишився в підвалах і проживає жах російського вторгнення, є ті, хто чинить опір окупантам та відстоює незалежність країни зі зброєю в руках, і ті, хто покинув рідний Донбас в 2014-му році, але війна наздоганяє їх через 8 років.
Ніна Захоженко написала п’єсу ще в березні цього року, але вийшла вона лише на початку літа. Головні ролі грають випускники Університету мистецтв імені І. Котляревського, які лише торік випустилися з вишу .
— Ми створили цю виставу в червні цього року, коли Харків ще нещадно обстрілювали росіяни. Цей період я називала «грою у схованки» — зранку ми репетирували в безпечному місці, а ввечері ховалися в бомбосховищах, оскільки не знали куди прилетить чергова довбана ракета, — розповідає режисерка театру Оксана Дмітрієва.
За її словами, на підготовку вистави пішло лише два з половиною тижня.
— Ми з головою поринули у створення твору, бо для нас важливо продовжувати займатися своєю справою та продовжувати зустрічатися з глядачами. Крім того, так ми знаходили і вихід наших емоцій та напруги, пропрацьовували наші душевні травми. А потім дозволили таку собі «розкіш» — двічі зіграти її в нашому театрі.
За словами пані Оксани, після перегляду глядачі ділилися, що вистава мала і на них терапевтичну дію — вперше за повномасштабну війну вони змогли вийти на вулицю, з’їсти якусь піцу чи випити каву в кав’ярні…
— Ця історія сповнена спротиву ворогам та кохання — до України, до батьків, друзів, до тих, хто залишився в ці складні часи поруч. Ми обов’язково переможемо в цій війні. А наразі наш пароль — «як ти», наша відповідь — «норм», — ділиться думками режисерка.
@armyinformcomua
Бійці 73 центру ССО на Курщині уражають особовий склад та техніку противника усіма наявними засобами.
Оператори 414 бригади безпілотних систем ЗСУ «Птахи Мадяра» продемонстрували, що можуть обходити ворожі засоби РЕБ, які росіяни встановлюють на своїй «броні».
Зазвичай колони техніки супроводжують 2 танки, які ведуть вогонь по наших позиціях, поки піхота висаджується.
Батальйон ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92 штурмової бригади імені отамана Івана Сірка разом з гвардійцями 1 бригади оперативного призначення «Буревій» Нацгвардії вчасно виявили та спалили ворожу техніку.
На Запорізькому напрямку відбуваються комбіновані атаки, обстріли, нальоти ворожих FPV-дронів та дронів зі скидами, проте лінія фронту загалом стабільна вже півтора роки.
Бійці батальйону К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи до ноги знищили окупантів, які намагалися просочитися між позиціями.
до 25000 грн
Черкаси
Державна прикордонна служба України
від 20000 до 75000 грн
Одеса
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…