«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Сьогодні розповім вам про гордість зв’язку рф радіостанцію «Азарт» Р-187-П1.
Писати про цю радіостанцію та її історію можна багато. Але всі матеріали в інтернеті дають абсолютно не корисну і не точну інформацію. Нікому не цікаво, скільки грошей «відмили» на ній в рф, і як вона еволюціонувала. Нам потрібна конкретика.
Офіційний виробник НПО «Ангстрем». Виробництво у Китаї. Радіостанція створена на основі рішення SDR (це коли програмні рішення замінюють радіодетальки). Станцію зібрано повністю на Тайванських комплектуючих. Мізки російські, частина працює на ПЛІС SPARTAN (програмована логічна інтегральна схема. — Ред.). Зібрана добре та надійно у фрезерованих корпусах. Діапазон заявлених частот 27 МГц-520 МГц. Вихідна потужність 4 вати (плюс-мінус 2). Посилений акумулятор 3,6 вольт на 12 Ач (моя перевірка показала 10 Ач). Це приблизно у 2,5 рази більше, ніж у Моторола (у ній 7,4 вольта при 2,1 Ач).
Розмір радіостанції великий (додаю фото поряд з Моторолою).
З відкритим аналогом закінчили, переходимо до «цифри».
UPD. Перевірив аналізатором спектра ППРЧ на можливу максимальну ширину ділянки. 50-500 МГц працює.
У рації є ще багато можливостей типу Bluetooth, інфрачервоний порт, обмін повідомленнями та координатами, передачі даних на низькій швидкості та навіть можливість роботи у приватній мережі GSM 1800 без SIM карт. Два «Азарти» можуть працювати як ретранслятор у повноцінному режимі. А один «Азарт» може працювати у цифровому режимі прямо з БПЛА «Орлан-10» як ретранслятор із розносом по часових слотах для інших «Азартів».
Я перевірив вихідну потужність. Пишуть, що має бути 3-4, але в мене вийшло так.
Зразок 1
Зразок 2
Чутливість скрізь відмінна, не менше 116дБ. Плюс-мінус, як «Баофенг». Натомість вибірковість набагато вища і в місті «Азарт» працюватиме краще.
В «Азарті» є три змінні антени і всі три не особливо гарні. КСХ (коефіцієнт стоячої хвилі. — Ред.) гуляє від 1,5 до 3,0 і ними втрачається велика потужність. Але це плата за відсутність повноцінного антенного тюнера і широкий діапазон.
Який «Азарт» цінний, а який ні.
Критерій лише один. Є на ньому пароль чи ні. Запускаємо меню, заходимо до пункту «0 — Режим відкритого зв’язку». Потім тиснемо «Меню» — «Сервісне меню» — «Редактор даних» — і тиснемо «Далі». Якщо далі зайшли, то всі норми. Якщо просить пароль, спробуйте 12345. Якщо не підходить, то станція тільки «у музей». Хоча ні… через кабель і програму його ще можна програмувати. Але софт часто глючить.
Опа. А ось вам усім подарунок. Знайшовся «Майстер пароль»: 52867061. Тепер усі «Азарти» можна використовувати!
І як ним користуватися.
У цьому меню, куди ви повинні потрапити, можна вводити і частоти, і параметри. Логіка проста. Спочатку створюється «Канал» із частотами і параметрами, йому дається назва. А потім створюється «Напрямок», в який вибирається «Канал» за назвою та «Напрямок» теж називається. Далі ви вибираєте правою кнопкою головного меню любий «Напрямок»
«Азарт» завжди працює на половину потужності. Щоб увімкнулася повна, треба двічі поспіль натиснути тангенту передача і відразу говорити. На екрані буде написано «Повна потужність».
Ще мене дратувало відчуття не радіостанції ціною 5-10 тисяч доларів, а сирого продукту. Десь не працюють субтона, десь треба два рази поспіль ввести частоту, десь модуляція працює, десь ні. Потужність скрізь різна. Ну як так, це ж військова станція. Ну і, звичайно, «Азарт» немає ліхтарика. Китайцям він не сподобається!
І ще додам, що трофейних «Азартів» на руках у бійців ЗСУ, ГУР, СБУ навіть не сотні, а мабуть тисячі…
@armyinformcomua
Протягом минулого дня російські війська тричі обстріляли Нікопольщину, випустивши понад десяток снарядів по районному центру та одному з населених пунктів Марганецької громади.
Станом на ранок 14 грудня за добу на фронті російські загарбники втратили 1040 осіб вбитими та пораненими.
На фронті відбулося 190 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Покровському і Времівському напрямках залишається напруженою — ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, окупанти активно атакують на Лиманському та Курахівському напрямках.
«Розножка», «колючка», хиткий місток, важкий вантаж, а також тактика бою в окопах і стрільба з незручних положень по ворогу та дронах — таким є далеко не повний перелік того, що чекає бійців під час додаткової підготовки на психологічній смузі перешкод.
У мережі поширюють відео, на якому відбувається діалог між нібито українським військовослужбовцем і цивільним чоловіком.
Сержант із позивним «Хорн» проходив строкову службу у 2005-2006 роках. Після початку широкомасштабного вторгнення як військовий готувався у Польщі та Великій Британії. Нині служить у 44 окремій механізованій бригаді ЗС України.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
від 20000 до 50000 грн
Старокостянтинів, Хмельницька область
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…