Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Сьогодні в України відзначають День сержанта ЗСУ. Напередодні професійного свята наш кореспондент мав можливість поспілкуватись із головним сержантом ЗСУ головним майстер-сержантом Олександром Косинським.
— Ми активно проводили сержантську реформу, не дивлячись на ті умови, які склалися під час першої стадії війни з російською федерацією з 2014 року (під час АТО, ООС — ред.). Та стадія велася з іншою інтенсивністю, тому в попередні роки не така велика кількість військових частин була залучена до АТО/ООС. І ці бойові бригади виходили на відновлення, поновлення особового складу. Тому у нас був час проводити реформи, зокрема — перебудову структури сержантського складу, — розповідає Олександр Косинський.
За його словами, сержантський корпус до початку широкомасштабного вторгнення російської федерації встиг практично завершити свою реформу.
— Ми перебудували структуру сержантського корпусу по посадах, завершили впровадження структури нових військових звань, зокрема провели практично повну переатестацію військовослужбовців у цих військових званнях. На кінець січня 2022 року я доповідав Головнокомандувачу ЗСУ, що ми переатестували більше ніж 97% сержантів. Залишалось переатестувати тільки тих, хто перебував у старих військових званнях у районі ООС або у місіях за кордоном. Ми перебудували систему підготовки, зробили розподіл по повноваженнях, по правах сержантів, запровадили наші унікальні традиції — церемонії сержантського корпусу, тобто, те, що робить його ідентичним, — зауважує головний сержант ЗСУ.
Він додає, що також були закладені основи морально-етичних принципів функціонування і виконання службових обов`язків.
— Дуже багато було роботи зроблено. І про те, що реформу завершено, зазначено у новій Концепції розвитку професійного сержантського корпусу ЗСУ, яку ми затвердили 8 лютого цього року. Вона має вступити у дію 20 грудня 2022 року. У Концепції зафіксовано, які здобутки у нас були з реформування сержантського корпусу. Одним реченням про це можна сказати так: повністю закладений фундамент і основи професійного сержантського корпусу, який нарешті здобув всі атрибути, притаманні професійному сержантському корпусу збройних сил провідних держав світу, — наголошує головний майстер-сержант.
Він зазначає, що після широкомасштабного вторгнення всі заходи щодо подальшого реформування сержантського корпусу були призупинені.
— У нас був масштабний план заходів із розвитку сержантського складу на цей рік — практично по всіх напрямках на основі того, що ми здобули за минулий період. Планували продовження цієї реформи, покращення багатьох питань, вирішення деяких моментів, які не вдалося завершити раніше. Зокрема — удосконалення системи управління кар’єрою сержантського і старшинського складу, удосконалення системи грошового забезпечення, вирішення усіх питань проходження військової служби, щоб у ЗСУ запрацював дієвий кадровий менеджмент, дієва система управління персоналу, яка була би побудована на принципах соціальної справедливості однакових прав і можливостей. Щоб ця система виключала усі можливості дискримінації або корупційних проявів, мінімізацію людського фактора на ухвалення кадрових рішень, — стверджує Олександр Косинський.
Головний майстер-сержант акцентує, що після 24 лютого почалася фаза практичного застосування сержантського складу, який готувався безпосередньо за напрямком виконання ним завдань за призначенням:
— Нині той сержантський корпус, який ми формували, проходить апробацію. Сержанти та старшини у нових військових званнях на всіх рівнях посад, за всіма напрямками, які проходили підготовку, здобували освіту, з морально-етичними принципами, які ми закладали у цей сержантський корпус — тепер вони виконують бойові завдання. Наш сержантський корпус набуває свого першого досвіду, який буде унікальним. Бо жоден сержантський корпус збройних сил будь-якої країни не має поки такого досвіду, який мають наші сержанти. Війна з однією з найбільших армій світу — це неоціненний досвід, який ми здобуваємо. На жаль, він нам дається важкою ціною. Але, хай там що, нині ситуація дещо покращилася у порівнянні з першими місяцями широкомасштабного вторгнення, і ми вже відновлюємо деякі напрямки розвитку сержантського складу — насамперед у професійному форматі, я маю на увазі підготовку сержантського складу, — підбив проміжні підсумки головний сержант ЗСУ.
…Наприкінці розмови Олександр Косинський привітав колег із професійним святом:
— Бажаю українським сержантам вистояти, вижити та виконати до кінця визначені бойові завдання, знищити ворога, його техніку та озброєння, вивільнити всі наші території, які є окупованими, як на континентальній частині України, так і на Кримському півострові. Бажаю якомога швидше перейти до нормальної життєдіяльності в умовах мирного часу, де ми могли б завершити формування професійного сержантського корпусу і забезпечити його функціонування на майбутнє. Закласти такі основи, про які майбутні сержанти ЗСУ через 300-400 років казатимуть: те, що ми зараз робимо, було закладено сержантами, які перемогли ворога і створили професійний сержантський корпус. Тому бажаю створити його таким, щоб жоден ворог, який би він не був, навіть не глянув на Україну, щоб прийти сюди з війною.
Фото — з особистого архіву Олександра Косинського
@armyinformcomua
Оператор FPV-дрона 2 механізованого батальйону 66 механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Професор» один з тих, хто щодня працює з метою знищення противника та зриву його планів зайняти нові рубежі на Лиманському напрямку.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 бригади Сил тероборони ЗСУ показали знищення понад 10 різноманітних транспортних засобів ворога.
На Куп’янському напрямку зараз перебувають військовослужбовці 77-ї окремої аеромобільної бригади.
Працівники Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомили про підозру судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву держави.
Співробітника Держаної прикордонної служби України викрили у спробі незаконно вивезти чоловіка за межі країни.
Народному депутату України VII-IX скликань повідомлено про підозру у державній зраді та порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань (ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 161 КК України).
від 23000 до 125000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…