ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони не лише забезпечило поточні потреби ЗСУ, а й підтримує резерв для армії — Олексій Резніков

Важливо Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 18 Листопада 2022, 11:46

Сили оборони України дають відсіч повномасштабній російській агресії вже 268 днів. Майже 9 місяців.

Про це написав Міністр оборони України Олексій Резніков у Фейсбук.

«На цьому етапі і з кожним днем надалі все більшу роль гратимуть такі чинники як економіка, логістика, якість забезпечення військ та здатність до розвитку навіть під час активної фази бойових дій. Вони мають працювати на посилення нашої армії, яка діє самовіддано і професійно», – зазначив він.

Як приклад глава оборонного відомства навів ситуацію щодо резерву ЗСУ станом на 2021 рік.

«Усі пам’ятають, наскільки непростою була ситуація із забезпеченням шоломами та бронежилетами у березні та квітні. Згідно з даними, які мені доповідали, на весь київський гарнізон минулої зими офіційно перебував у резерві… один шолом. Стартувати довелося саме у такій реальності», – заявив Міністр оборони України.

Станом на 17 листопада 2022 року, за словами Олексія Резнікова, Міністерство оборони не тільки забезпечило поточні потреби Збройних Сил України, але й сформувало і вже пару місяців підтримує для армії резерв у вигляді понад 200 тис. бронежилетів і понад 100 тис. шоломів.

«Це при тому, що відбувається постійний рух – забезпечуються нові підрозділи, здійснюється заміна тощо. Резерв буде поступово зростати відповідно до запитів ЗСУ. На цей результат вже можна спиратися», – наголосив він.

Проте результат не тільки кількісний, зазначив глава оборонного відомства. Так, взимку 2022 року українські виробники бронежилетів були спроможні виготовити 3-5 тис. одиниць броні на місяць. Що абсолютно не відповідало запитам військових.

«Коли виникла необхідність швидко забезпечувати армію, чисельність якої вибухова зростала, Міноборони довелося активно працювати на зовнішньому ринку, імпортувати. З метою диверсифікації було укладено десятки контрактів. Ми також зверталися за допомогою до міжнародних партнерів. Велику допомогу тоді надали наші громадяни, волонтери.

Це рішення підходить для екстремального часу, але стратегічно ситуацію треба було змінювати:

  • по-перше, щоб не залежати від зовнішньої кон’юнктури.
  • по-друге, щоб спрямовувати кошти в українську економіку.

Адже потреби оборони ми можемо фінансувати тільки тими коштами, які заробляє українська економіка», – наголосив Олексій Резніков.

Саме тому ще весною Міноборони зробило все від нього залежне і навіть більше, щоб українські виробники бронезахисту змогли зберегти і наростити виробничі потужності. Станом на зараз ситуація така:

По-перше, наступного року Україна буде здатна самостійно забезпечити усі потреби Сил оборони у бронежилетах та шоломах. Імпорт за необхідності може стати точковим доповненням.

«На столі переді мною – екземпляри шоломів і бронежилетів українського виробництва, які відповідають 4 та 6 класу захисту за стандартами НАТО.

Підкреслюю. Те, що ви бачите – не імпортовано і далі зібрано-зшито. А вироблено. Від сталевих і керамічних плит до тканини, фурнітури, спеціальних ниток тощо.

Наразі в Україні відсутня можливість виробляти тільки один специфічний компонент, оскільки немає відповідних технологій у хімічній промисловості. Впевнений, з часом і цю проблеми вітчизняний бізнес вирішить», – констатував Міністр оборони України.

По-друге, наші виробники не тільки виконували замовлення для Міноборони, але й експериментували, створювали нові зразки, підвищували якість. Зокрема, розроблено бронежилет спеціально для наших захисниць з врахуванням антропологічних особливостей, з засобами для перерозподілу навантаження тощо. Йому немає аналогів. Після завершення циклу випробувань він піде у війська.

«Так само зараз тестується бронежилет 6 класу захисту з керамічними плитами і низкою новацій, які знижують навантаження на спину і дозволяють одним рухом швидко скинути захист. Він легкий і надійний. Переконаний, що ці продукти мають потенціал стати конкурентними на міжнародному ринку.

Тобто під час активної фази війни ми стали де-факто незалежними в одному з важливих елементів забезпечення наших воїнів», – повідомив він.

І подібна стратегія, за словами Міністра оборони, застосовується скрізь, де це обґрунтовано. Щоб Україна максимально спиралася на свій потенціал і розвивала його. У першу чергу – у процесі забезпечення озброєнням та військовою технікою.

Зокрема, Міноборони ініціювало та забезпечило ухвалення рішення Уряду, яке значно спростило процес випробування та прийняття зразків на озброєння чи постачання.

«Наступним кроком буде перегляд усіх існуючих ДКРів (дослідно-конструкторських розробок), щоб залишити фінансування тільки тих, які дійсно зорієнтовані на результат. А також зміна підходу до реалізації ДКР.

Щоб вони не перетворювалися на безкінечний процес, який може тривати десятиліттям і підтримуватися тільки тому, що на нього вже колись були витрачені кошти, а закрити – це взяти на себе відповідальність.

Я готовий брати на себе цю відповідальність, щоб забезпечити потрібну динаміку. Інакше ми будемо залежні і приречені наздоганяти навіть там, де спроможні бути лідерами.

Ми вдосконалюємо логістику, зокрема – через впровадження натівської програми Logfas.

Ми детально пояснюємо логіку наших дій партнерам і будуємо систему проєктів підтримки не середній та довгий терміни. Це залучає економічний потенціал вільного світу на користь України. росія на цьому полі програє», – резюмував глава оборонного відомства.

Однак, як зазначив Олексій Резніков, попереду дуже непростий період. Ворог вдається до терору, щоб спричинити гуманітарну кризу. Але баланс вже змінився. росія приречена на поразку. Україна обов’язково переможе.

«Працюємо над тим, щоб світ сприйняв українське бачення перемоги, і вона настала якомога швидше. Все буде Україна!» – запевнив Міністр оборони України.

Читайте нас в Telegram
У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

Заступниця Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь у пресконференції з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни в Україні, яка відбулася сьогодні у Києві.

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Декілька днів тому стало відомо, що українські військові вперше затрофеїли ворожий «танк-сарай» та взяли в полон російських танкістів, а вже сьогодні на Армія TV вийшов огляд цієї техніки.

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову цивільної з шебекінського району бєлгородської області щодо ведення бойових дій.

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Андрій Костін також підкреслив, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань.

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

У Києві відбулися переговори між представниками Міністерства оборони України та урядовим уповноваженим Польщі з питань відбудови України.

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Дві пари окупантів переміщалися українськими дорогами на мотоциклах, але їм назустріч прилетів дрон 3-го ДШБ 80-ї ОДШБр.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Зовнішній пілот, оператор БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Мінометник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Інспектор прикордонної служби

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Кулеметник

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Гранатометник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область