Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
15–16 листопада на острові Балі (Індонезія) відбувається щорічна зустріч Групи двадцяти, або G20 . Серед основних питань обговорення — як спільно побороти світову економічну кризу, що виникла після 24 лютого, та подальша робота над глобальними викликами. Власне, чому ця зустріч є такою важливою для України та світу, розібрали в матеріалі АрміяInform.
Група — це головні 20 економік світу: Аргентина, Австралія, Канада, Саудівська Аравія, Бразилія, Мексика, США, Індія, Велика Британія, Європейський Союз, Японія, Південна Корея, Індонезія, Китай, Німеччина, Італія, Франція, Бразилія, російська федерація, Туреччина, Південна Африка.
Саме утворення було сформовано у 1999 році як відповідь на Азійську фінансово-економічну кризу кінця 1990-х років. А перший саміт G20 відбувся у 2008 році, коли виникла найбільша економічна криза сучасності.
Здебільшого на самітах обговорюються питання, куди далі рухатися світу щодо соціально-економічного розвитку. Цього року головує Індонезія — одна з ключових економік Південно-Східної Азії та центр світового туризму.
Президент Індонезії Джоко Відодо здійснив офіційний візит до Києва влітку. Загалом, Індонезія як країна АСЕАН (регіональне об’єднання країн Південно-Східної Азії) є важливою з точки зору налагодження торгівлі високими технологіями.
14 листопада, напередодні офіційного відкриття саміту відбулася особиста зустріч лідера КНР Сі Цзіньпіна та президента США Джо Байдена. Чим особлива була ця зустріч?
По-перше, відбувся персональний контакт між країнами, які перебувають у стані геополітичного суперництва. До того ж це перша зустріч Байдена з лідером КНР, після обрання його президентом Сполучених Штатів у листопаді 2020 р. Попри те, що американська економіка № 1, китайська № 2, боротьба за вплив у світі між Вашингтоном та Пекіном триває.
Другий момент — Сі Цзіньпін зосередив ще більше своєї влади після обрання його втретє лідером КНР на XX з’їзді Компартії Китаю в жовтні. Тепер попередні глобальні амбіції Пекіна стали реальністю, адже Сі став ще могутнішим. Бо він знищив колективне керівництво, яке існувало ще з часів епохи реформ «4 модернізацій», після смерті Мао у 1976 р.
Третій момент — сторони залишилися на своїх позиціях. Сі Цзіньпін заявив про важливість дотримання США принципу «одного Китаю» (Тайвань є частиною КНР), а Джо Байден наголосив на порушенні прав людини в Сіньцзяні, Тибеті та Гонконгу. Американський президент підкреслив, що «не існує потреби в новій холодній війні». Як підсумок — суперечності між Китаєм та США залишаються (Тайвань, технології, торгівля), але політична комунікація триває.
Міністр закордонних справ росії сергій лавров представляє країну-агресора на саміті. Але що важливо — росіянам не раді на Балі. Здійснивши повномасштабний напад на Україну, рф знищила свій міжнародний імідж. Як можна вести бізнес із країною, яка прагне зруйнувати іншу ракетами, танками та мародерами-військовими?
Торгівля енергоресурсами з 24 лютого змінилася — і точно не на користь росії. Тепер москва продає майже за безцінь газ Індії та Китаю. Європейський Союз прагне відмовитися від російських нафти і газу та створити більш розгалужену енергосистему, де буде місце відновлювальним джерелам енергії та АЕС водночас.
У цій ситуації більшість країн Групи двадцяти чудово розуміють, що причина економічної кризи, підвищення цін та загрози світового голоду — це росія. Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак чітко заявив, що росія має вивести свої війська з України, та засудив варварську агресію проти нашої держави.
Також 14 листопада Сунак запропонував план дій з 5 пунктів для зустрічі Групи двадцяти. Ось його суть:
У перший день саміту світові лідери обговорювали питання продовольчої безпеки та енергетики. Було офіційно презентовано Механізм енергетичного переходу від уряду Індонезії. Мова йде про зменшення викидів у атмосферу на 43,2% до 2030 року за підтримки іноземних партнерів, зокрема Міжнародного банку, Фондів кліматичних інвестицій. У такий спосіб викопне паливо (нафта, вугілля, газ) зміниться чистою енергією з інших джерел.
Саміт Групи двадцяти є першою міжнародною подією, окрім хіба що кліматичного саміту в Єгипті (СOP27 у Єгипті 6–18 листопада) для 2 нових світових лідерів — прем’єра Британії Ріші Сунака та прем’єрки Італії Джорджії Мелоні.
Мелоні провела зустріч сьогодні з президентом США Джо Байденом, з яким обговорила російсько-українську війну, клімат та продовольчу безпеку. Мелоні виступає за подальше надання допомоги Україні.
Сьогодні після обіду росія здійснила черговий акт тероризму, запустивши близько 100 ракет по Україні. Це є чудовою нагодою нарешті вигнати рф зі складу Групи двадцяти, закріпивши де-юре нинішню ситуацію.
G-20, як спільнота держав, не має окремого секретаріату та співробітників. Це питання ще у 2010 році порушував тодішній президент Франції Ніколя Саркозі, але досі G-20 залишається неформальним об’єднанням без інституцій, які регулюють його роботу.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні звернувся у форматі онлайн до учасників саміту. Він навів формулу подолання світової економічної кризи — це, насамперед, виведення російських військ з території України, ядерна безпека, репарації за завдані збитки тощо.
Невипадково Зеленський сьогодні зранку вжив вираз «Група 19-ти», маючи на увазі, що настав час викинути з об’єднання росію, яка лише здатна на вбивство, терор та грабунок.
лавров уже полетів додому — як стверджують російські засоби масової дезінформації. А що, завдання вже виконане — цинічно обстріляти Україну, коли лідери провідних країн світу обговорюють спільну декларацію із засудженням російської агресії в Україні.
Поки можна говорити тільки про чернетку декларації, а не готовий текст.
Китай та Індія є тими країнами, які прагнуть уникати прямого засудження того, що вчиняє росія в Україні. Подивимось на обговорення завтра, і чи вдасться Байдену об’єднати решту країн із засудженням російської війни проти України. Бо війна впливає на весь світ, і від спільної позиції всіх залежить засудження дій країни-терориста.
Вже є реакція США на російські ракетні обстріли України. Радник з нацбезпеки президента США Джейк Салліван заявив, що «На нас справило величезне враження, що в той час, як світові лідери зустрічаються на Балі в рамках G-20 для обговорення важливих питань життя та засобів до існування людей у всьому світі, росія знову загрожує цьому життю й руйнує критичну інфраструктуру України. Ці російські удари лише посилять занепокоєння G‑20 щодо дестабілізуючого впливу путінської війни. Наші думки з хоробрим українським народом, який продовжує демонструвати стійкість і мужність у захисті свого суверенітету та демократії».
Підсумок першого дня саміту на Балі наступний — росія стає державою-вигнанцем для світових лідерів. Більшість Групи двадцяти готова виступити з декларацією про засудження російської агресії в Україні. Світ солідаризується з Україною, попри російські спроби залякати нас усіх голодом. І слоган саміту на Балі як ніколи актуальний: «Відновитися разом, відновитися сильнішими».
Піротехніки ДСНС України знешкодили авіабомбу ОДАБ-1500 у Покровському районі Донецької області.
За матеріалами Служби безпеки України та Національної поліції заочні підозри отримали ще 29 зрадників з окупаційного «мвс рф» на лівобережжі Херсонщини.
7 жовтня близько 16:00 збройні сили російської федерації завдали по місту авіаудар. Внаслідок обстрілу пошкоджено девʼятиповерховий житловий будинок та навчальні заклади.
Президент Володимир Зеленський підписав два укази про присвоєння військових звань.
Порівняно спокійнішою є ситуація на Сіверському напрямку, де вдається стримувати атакувальні дії ворога.
Пілоти підрозділу «Грифон» 501 окремого батальйону морської піхоти зібрали підбірку уражень окупантів, які намагаються сховатися у погребах.
Захищаємо світ
від 30000 до 130000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 20000 до 75000 грн
Черкаси
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
від 50000 до 120000 грн
Одеса
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…